13.06.2015. 18:27
Pirmo uzvaru šāgada Latvijas regbija čempionāta spēlēs sestdien, 13. jūnijā Misā guva RK ''Fēnikss'', kas ar 55:15 pārspēja laukuma saimniekus ''Jūrmala''/LLU. ''Fēniksam'' šī bija pirmā uzvara četrās spēlēs, kamēr čempionāta debitante ''Jūrmala''/LLU piedzīvoja piekto zaudējumu pēc kārtas un joprojām ir vienīgā komanda bez punktiem.

''Jūrmala''/LLU savā debijas sezonā trešo reizi ļāva pretiniekiem gūt 55 punktus, kas ir dalīts šāgada čempionāta rekords. Jūrmalnieki iepriekš ar 0:55 zaudēja ''TFS Bulduri'' un ar 8:55 - ''Miesnieki/Ķekava'' komandai. Šajās trīs spēlēs uzvarētāji katrā guva pa deviņiem piezemējumiem.

Trīs no deviņiem ''Fēniksa'' piezemējumiem izdarīja Dāvis Bajārs, kurš tika atbrīvots no Latvijas regbija 7 izlases treniņiem, lai piedalītos šajā spēlē par ko ļoti pateicīgs bija uzvarētāju galvenais treneris Kristaps Staņa. ''Pirmajā puslaikā iespēlējāmies lēni, bet otrajā jau mums bija pārsvars, un spēle aizgāja. Bijām saspēlējušies. Par vērtīgāko savā komandā nosauktu No.8 - Āri Kaģi, kurš izkārtoja vairākus piezemējumus. Ļoti palīdzēja arī Bajārs, kurš pēc šīs spēles atgriezīsies regbija 7 izlases rīcībā.''

''Jūrmala''/LLU galvenais treneris Arvis Pilenieks kopā ar ''Miesniekiem'' nedēļas nogalē atrodas Romā, kur piedalās regbija 7 turnīrā, kādēļ šajā spēlē trenera pienākumus pildīja pieredzējušais Normunds Bērziņš. ''Pirmajā puslaikā vēl turējāmies, tomēr otrajā puslaikā nogurums un karstums ņēma savu. Mums bija daudz jaunu spēlētāju, sastāvs nebija tāds kā parasti un pietrūka arī fiziskās sagatavotības,'' viņš teica.

Oļegs Voroņins, kurš parasti izpilda sitienus ar kāju ''Jūrmala''/LLU komandā, sestdien pildīja tiesneša pienākumus Baltijas līgas mačā, bet Jānis Pelēcis viens pats guva visus punktus ar kāju realizējot četrus sodus un iesitot dropsitienu.

Misā Latvijas čempionāta spēle klasiskajā regbijā risinājās pirmo reizi un nav izslēgts, ka tur notiks vēl kāda spēle. Pirms tam tur bija notikušas Latvijas čempionāta pirmās līgas spēles regbijā 7.

Pēc 13 aizvadītām spēlēm no pamatturnīrā paredzētajām kopumā 30 spēlēm ''Miesnieki/Ķekava'' ir 24 punkti (5 spēlēs), ''LMT/Eži'' 14 (5), ''TFS Bulduri'' 11 (4), ''Garkalne/Livonia'' 9 (3), RK ''Fēnikss'' 8 (4) un ''Jūrmala''/LLU 0 (5).Nākamā spēle Latvijas čempionātā būs 20. jūnijā Juglā, kur ''TFS Bulduri'' uzņems RK ''Fēnikss''.

Latvijas čempionātā sešas komandas sacenšas divos apļos. Pirmo divu vietu īpašnieces pēc 10 spēlēm 10. oktobrī tiksies spēlē par zelta medaļām, bet trešās un ceturtās vietas īpašnieces – par bronzas medaļām.

Latvijas čempionāta 13. spēleJūrmala/LLU - RK Fēnikss 15:55 (9:19)Jūrmala/LLU. Soda sitieni: Jānis Pelēcis (4). Dropsitiens: Jānis PelēcisRK Fēnikss. Piezemējumi: Jānis Strads, Kristaps Bērze, Mārtiņš Bērziņš (2), Jānis Kaucis (2), Dāvis Bajārs (3). Realizācija: Reinis Zalte (5)Tiesnesis: Kārlis Sarkans

Informāciju sagatavoja:Valters Nikans, LRF preses sekretārs

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301