29.05.2013. 18:39

Latvijā BMX sporta attīstība strauji attīstās, jo pēdējo gadu laikā turpina palielināties gan BMX klubu, gan sportistu skaits, secina Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) augstākās amatpersonas.

LRF prezidents Igo Japiņš uzsver - lai veicinātu BMX sporta izaugsmi, valstī ir nepieciešams paplašināt reģionālos riteņbraukšanas centrus. Viņš pavēstīja, ka federācija patlaban strādā pie programmas, kas paredz pilnveidot esošās un būvēt jaunas trases vairākās Latvijas pilsētās, tostarp Tukumā un Liepājā.

"Mūsu uzdevums abās pilsētās ir atjaunot arī šosejas riteņbraukšanas centrus. Turklāt šosejas riteņbraukšanu atjaunosim tradīcijām bagātajā Smiltenē, kur darbojas arī BMX klubs," teica LRF vadītājs. Viņš atzina, ka Latvijā būs iespējams sarīkot Pasaules BMX kausa izcīņas posmus, ja Valmierā pie Vidzemes Olimpiskā centra plānotā trase atbildīs Starptautiskās Riteņbraukšanas federācijas ("International Cycling Union", UCI) prasībām.

LRF viceprezidents un treneris Olafs Lakučs pauda gandarījumu, ka BMX sporta jomā Latvijā tendence pēdējo gadu laikā ir augšupejoša. "Tiek būvētas jaunas trases, dibināti jauni klubi un pieaug BMX braucēju skaits. Tas neapšaubāmi liecina par šā sporta veida lielo popularitāti Latvijā," viņš teica.

O.Lakučs informēja, ka pašlaik Latvijā darbojas 12 BMX klubu, kas ir par trim klubiem vairāk nekā pirms diviem gadiem. LRF pārstāvis pastāstīja, ka Latvijā strauji palielinās arī BMX braucēju skaits. Kopš pērnā gada rudens aktīvo BMX sportistu rindām piepulcējušies pussimts jaunu dalībnieku, un pašlaik dažādās sacensībās piedalās ap 300 sportistiem. Kopumā BMX licences ir izņēmuši pat vairāk kā 300 cilvēku, prieku pauda O.Lakučs.

Vaicāts, vai Latvija varētu sasparoties arī uz Pasaules BMX kausa posmu sarīkošanu, LRF viceprezidents atbildēja apstiprinoši. "Mēs noteikti varam cerēt, ka tuvākajos gados izdosies noorganizēt pasaules mēroga sacensības. Tas var notikt, ja Valmierā īstenosies plānotās trases projekts, kas atbildīs pasaules kausa līmeņa sacensību rīkošanai. Trasi ir plānots uzbūvēt līdz 2015.gadam. Pašlaik notiek projekta izstrāde," klāstīja O.Lakučs.

Lai veicinātu BMX attīstību, valstī pašlaik tapšanas stadijā ir vēl citas trases. Vasarā atklāsim trasi Vecpiebalgā, kā arī rit sarunas par trases būvniecību Ozolniekos. Lakučs izteica gandarījumu, ka pašvaldības sniedz atbalstu klubiem, sacensību rīkošanai un trašu būvniecībā. Turklāt ir bijusi iespēja piesaistīt Eiropas Savienības līdzekļus vairāku trašu, tostarp Rubenē uzbūvētajai trasei, kurā Londonas olimpiskajām spēlēm gatavojās divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs un citi Latvijas BMX elites braucēji.

Runājot par Mežaparka trasi, kur 8.un 9.jūnijā aizritēs Eiropas BMX čempionāta priekšpēdējās kārtas, O.Lakučs sacīja, ka tā ir tehniski sarežģīta trase. "Tā nav gluži klasiska trase. Uz čempionāta laiku tā tiks nedaudz pilnveidota, lai šķēršļus padarītu labāk pieveicamus un trase būtu izbraucama jebkuros laika apstākļos," norādīja O.Lakučs.

Jau pēc nepilnām divām nedēļām ikvienam Latvijas iedzīvotājam būs vienreizēja iespēja klātienē vērot, kā Štrombergs cīnās par savu kārtējo titulu - šoreiz par Eiropas čempiona godu!

Informāciju sagatavoja:Matīss Francis"Public ID Group" projektu vadītājsBrocēnu sporta centrs, SIA Brocēnu sporta centrs, SIA Ezera 1, Brocēni, Brocēnu n., LV-3851
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties