28.07.2012. 17:54

Par olimpisko čempionu 249,5 km garajā grupas braucienā sestdien Londonā kļuva 38 gadus vecais Kazahstānas riteņbraucējs Aleksandrs Vinokurovs, kurš finišā izmantoja kolumbieša Ridžoberto Urana kļūdu. Bronza tika norvēģu sportistam Aleksanderam Kristofam. Tikmēr Latvijas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins finišēja 56.vietā, uzvarētājam zaudējot 40 sekundes.

Fiasko cieta riteņbraukšanas lielvalstu komandas, tai skaitā mājinieki briti ar Tour de France uzvarētāju Bredliju Viginsu un izcilo sprinteri Marku Kavendišu priekšgalā. Distances vidū palaiduši pa priekšu nelielu braucēju grupiņu, vēlāk spēcīgie Lielbritānijas, Vācijas un Spānijas braucēji bēgļus vairs notvert nespēja.

Nepilnus divdesmit kilometrus pirms finiša kritienu piedzīvoja spēcīgais Šveices braucējs Fabians Kančelara, kurš tobrīd reāli pretendēja uz goda pjedestālu. No mājiniekiem augstāko vietu (28.) izcīnīja Kavendišs.

Saramotins distances otrajā daļā vienubrīd atradās 27.pozīcijā - uzreiz aiz līderu grupas, tomēr līdz distances beigām ātrumu noturēt nespēja un finišēja lielajā grupā. Sākotnēji Latvijas sportists tika klasificēts 55.vietā, bet pēc sīkākas fotofiniša izpētes viņam tika piešķirta 56.pozīcija Londonas olimpisko spēļu grupas braucienā šosejas riteņbraukšanā.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933