22.09.2015. 21:07

, LSM.LV - Sports

Gavars zaudēja vienu minūti un 57,81 sekundes uzvarētājam Leo Apeltam no Vācijas, kuram 29,9 km km veikšanai bija nepieciešamas 37 minūtes un 45,01 sekunde. Nākamajās vietās ierindojās amerikāņi Adriens Kosta un Brendons Maknaltijs. Sacensībās startēja 57 riteņbraucēji.

Vēlāk otrdien individuālajā braucienā uz laiku 29,9 km distancē startē sievietes, kur Latviju pārstāvēs Lija Laizāne. Trešdien 53 km individuālajā braucienā elites grupā vīriešiem startēs Gatis Smukulis un Aleksejs Saramotins.

Jau ziņots, ka svētdien Saramotins un viņa pārstāvētā Šveices komanda "IAM Cycling" ieņēma 13. vietu komandu braucienā uz laiku. Smukuļa pārstāvētā Krievijas komanda "Katusha" ierindojās 18. vietā, savukārt Toma Skujiņa un Andža Flakša pārstāvētā ASV komanda "Hincapie Racing Team" ierindojās 21. vietā.

Pirmdien Krists Neilands ieņēma 24. vietu individuālajā braucienā U-23 grupā

Grupas braucieni  sāksies no piektdienas, 25. septembra, kad U-23 grupā cīnīsies Neilands, dienu vēlāk uz starta dosies juniori un sievietes, kur dalībnieku vidu būs Gavars un Laizāne. Čempionāts noslēgsies ar grupas braucienu vīriešiem sacensību pēdējā dienā 27. septembrī. No Latvijas sportistiem šobrīd apstiprināta Smukuļa dalība, bet, ja organizatori Latvijai piešķirs otru vietu dalībai grupas braucienā, to izmantos Skujiņš.

Latvijas šosejas riteņbraukšanas izlases galvenais treneris ir Vitālijs Smirnovs.

Ziemeļamerikā pasaules čempionāts notiek pēc 29 gadu pārtraukuma, jo 1986. gadā tas norisinājās Kolorādo štatā. Ričmonda atrodas netālu no ASV galvaspilsētas Vašingtonas.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301