02.10.2015. 19:09
Latviešu riteņbraucējs Armands Bēcis no Rietumu - Delfin vienības piektdien triumfēja Ķīnas daudzdienu velobrauciena Tour of China I (UCI kat.2.1.) pirmajā posmā.

Bēcis kā pirmais sasniedza 109,2 kilometrus garās distances finišu, bet otro vietu izcīnīja Johims Arīsens no Nīderlandes, kamēr sesto vietu ieņēma latvieša komandas biedrs Toms Vaitkus no Lietuvas.

Lai arī sacensību gaitā bija virkne atrāvienu, tomēr līdz finišam grupa bija kopā. Jau distances laikā lielu darba apjomu paveica liela daļa Rietumu - Delfin komandas riteņbraucēji, bet izšķirošajos mirkļos sevi lieliski apliecināja Vaitkus un Bēcis. Lietuvietis spēja izvest ļoti labā pozīcijā Bēci, kurš parādīja savas sprintera īpašības un izcīnīja skaistu uzvaru.

Par uzvaru latvietis nopelnīja 16 UCI punktus, kas ir ļoti nozīmīgi Latvijai cīņā par papildu vietu grupas braucienā nākamā gada vasaras olimpiskajās spēlēs Riodeženeiro.

Kāds no Latvijas sportistiem uzvaru UCI pirmās kategorijas sacensībās izcīnīja 2009.gadā, kad to paveica Aleksejs Saramotins, turklāt arī gūstot panākumu sprinta finišā.

Savukārt 13.vietu posmā izcīnīja Alpha Baltic - Maratoni.lv komandas līderis Māris Bogdanovičs, bet 29.pozīcijā bija Mārtiņš Savickis, kuram sekoja Rietumu - Delfin rumāņu braucējs Larss Prija. Viesturs Lukševics (Alpha Baltic - Maratoni.lv) ieņēma 35.vietu, bet astoņas pozīcijas aiz viņa finišēja komandas biedrs Kaspars Serģis, kamēr 49. bija otras Latvijas vienības riteņbraucējs Andris Vosekalns. Vēl divi Alpha Baltic - Maratoni.lv sportisti Kristofers Rācenājs un Vitālijs Korņilovs ieņēma attiecīgi 75. un 89.vietu, bet 107.vieta Rietumu - Delfin braucējam Emīlam Liepiņam. Visi Latvijas sportisti uzrādīja tādu pašu finiša laiku kā Bēcis.

Tour of China I norisināsies līdz nākamajai piektdienai, bet 11.oktobrī sāksies Tour of China II velobrauciens, kas noslēgsies 18.oktobrī.

Sportistiem Tour of China I&II laikā sacīkšu režīmā būs jāpievar 1401 kilometrs, jāstartē 12 pilsētās, jāveic viens pārlidojums un četras dienas jāpavada pārbraucienos autobusā.

Šogad Tour of China I & II startē 132 sportisti no 22 komandām, kas pārstāv 16 valstis no četriem kontinentiem. Sacensības tiek translētas tiešraidē Ķīnas centrālajā televīzijas kanālā.