15.09.2016. 17:50
Latvijas profesionālais riteņbraucējs Gatis Smukulis ceturtdien Francijā izcīnīja 20.vietu Eiropas čempionāta individuālajā braucienā elites grupā.

45 kilometru distancē Plumelecas pilsētas apkārtnē uzvaru guva spānis Honatans Kastrovjeho no «Movistar» komandas, kurš finišēja pēc 58 minūtēm un 13 sekundēm, bet ikdienā «Astana» rindās braucošais Smukulis viņam zaudēja divas minūtes un 19 sekundes.

«Trase īsti nebija parocīga, bet ir OK,» pēc sacensībām savā tvitera kontā pauda Smukulis, kurš tikai svētdien noslēdza trīs nedēļas ilgušo dalību prestižajā «Vuelta Espana» velobraucienā.

Saistītie raksti

Otro vietu trešdien guva beļģis Viktors Kampanērtss («LottoNL-Jumbo»), kurš čempionam zaudēja pusminūti, bet vēl par deviņām sekundēm lēnāks bija itālis Morēno Mosers («Cannondale-Drapac»).

Sacensībās piedalījās 38 riteņbraucēji.

Smukulis šogad kļuva par absolūto Latvijas čempionu, uzvarot gan grupas, gan arī individuālajā braucienā, bet dalībai Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs netika izvēlēts. Nesen notikušajā «Vuelta Espana» velobraucienā sportists bija ļoti aktīvs un pat divus etapus noslēdza pirmajā desmitniekā.

Dāmu elites sacensībās individuālajā braucienā ceturtdien talantīgā Lija Laizāne ierindojās 43.vietā. 25,4 kilometrus garo distanci visātrāk veica Nīderlandes sportiste Elēna van Dijka, kura finišu sasniedza pēc 36 minūtēm un 41 sekundes. Tikmēr Laizāne viņai piekāpās par četrām minūtēm un 41 sekundi.

Savukārt sudraba godalgu ceturtdien ieguva cita Nīderlandes riteņbraucēja Anna van der Bregena, kura uzvarētājai piekāpās par 18 sekundēm, kamēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās Olga Zabeļinskaja.

Kopumā šajās sacensībās piedalījās 52 riteņbraucējas.

Latviju šajā Eiropas čempionātā pārstāv visi vadošie riteņbraucēji, jo svētdien gaidāmajā grupas braucienā sacentīsies Toms Skujiņš un Aleksejs Saramotins.

Sākotnēji Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā tika plānots Francijas pilsētā Nicā, tomēr drošības apsvērumu dēļ nozīmīgās sacensības tika pārceltas uz trijām citām vietām - Bretaņu, Plumelecu un Morbihanu. Sacensību centrs ir Bretaņas pilsētā, kas atrodas valsts ziemeļaustrumos.

Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā iepriekš piedalījās tikai junioru un U-23 vecuma grupu sportisti, bet šogad sacensībās sacenšas arī profesionāļi elites grupā.