05.07.2016. 21:56
Latvijas basketbola izlase otrdien Belgradā, turpinot cīņu Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, ļoti sīvā cīņā spēles pēdējā ceturtdaļā spēja saliekt sīkstās Čehijas pretestību un izcīnīt skaistu uzvaru olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā, tiekot pie otrā panākuma divos mačos.

Latvijas izlase guva uzvaru ar 71:59 (13:20, 18:10, 20:15, 20:14), nodrošinot sev pirmo vietu apakšgrupā, kas dos teorētiski izdevīgāku pretinieku pusfinālā, kur Ainara Bagatska trenētajai komandai piektdien, visticamāk, nāksies spēlēt pret Puertoriko izlasi.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Dairis Bertāns, kurš izcīnīja arī piecas atlēkušās bumbas, spēlē nopelnot 14 efektivitātes punktus. Tikmēr 13 punktus sameta Jānis Timma, bet 11 punktus pieplusoja Jānis Strēlnieks, kurš arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas un izdarīja piecas rezultatīvas piespēles. Strēlnieks šajā mačā nopelnīja 16 efektivitātes punktus, kas bija labākais rādītājs spēlē.

Abi čehu līderi galīgi nav gatavi spēlēt.Vairāk muld,un tā ir pazīme,ka viņu forma ir aiz kalniem...— Overtime.lv (@ValdisValters)

Savukārt Mārtiņš Meiers guva astoņus, bet Anžejs Pasečņiks septiņus punktus.

Tikmēr Čehijas izlasē pa desmit punktiem guva Bleiks Šilbs un Jans Veselijs, bet Pāvels Pumprla un Petrs Benda sameta pa deviņiem punktiem katrs.

Latvijas izlasei cīņas sākums nebija sekmīgs, jo pēc Šilba trīs precīziem metieniem trešās minūtes beigās Čehija izvirzīja vadībā ar 7:2. Latvieši cīņas sākumā uzsvaru lika uz tālmetieniem, tomēr tie cerēto nedeva, kas ļāva čehiem panākt arī 16:7.

Tomēr turpinājumā cīņa bija līdzīgāka un Latvijas izlase uzsāka pakaļdzīšanos, spēlējot agresīvi un spējot starpību nedaudz samazināt. Ceturtdaļas beigās laukumā ritēja ļoti sīva cīņa par katru bumbu, abām komandām bieži pārkāpjot noteikumus, tomēr tuvāk par sešiem punktiem Latvijas izlase netika.

Pirmajā ceturtdaļā Latvijas basketbolisti izdarīja 11 tālmetienus, taču trāpīja tikai vienu.

Tikmēr krietni labāk Latvija iesāka otro ceturtdaļu, kurā veica deviņu punktu izrāvienu un pirmo reizi mačā izvirzījās vadībā ar 22:20. Pakaļdzīšanos sāka Jānis Timma, kurš tūdaļ arī skaisti pārķēra bumbu, bet turpināja Bertāns, kurš sodīja pretiniekus par nesportisku rīcību un iemeta arī tālmetienu. Savukārt vadībā Latviju izvirzīja Anžejs Pasečņiks, kurš noslēdza skaistu saspēli ar Strēlnieku.

Pirmais mazais uzdevums izpildīts - čehi uzvarēti. Tagad jāizpilda otrais mazais uzdevums un jāuzvar pusfinālu (Puertoriko)...— Ēriks Strauss (@Eriks_Strauss)

Diemžēl turpinājums nesekoja, jo nākamos septiņus punktus guva čehi, kuri tobrīd bija palikuši bez viena no saviem līderiem, jo Jans Veselijs pēc trešās piezīmes saņemšanas tika nomainīts. Šoreiz Latvija atspēlējās daudz ātrāk, jo tālmetienu trāpīja komandas kapteinis Jānis Blūms, kuram piebalsoja Strēlnieks un Pasečņiks. Arī puslaika beigas bija ļoti līdzīgas, abām komandām pieļaujot vairākas kļūdas, taču atpūtā ejot Latvija spēja saglabāt viena punkta pārsvaru 31:30.

Pēc atpūtas spēles gaita nemainījās un nevienai no komandām lielāku pārsvaru sākumā iegūt neizdevās, taču Latvija trešajā ceturtdaļā spēja palielināt pārsvaru. Pēc Pasečņika realizēta tālmetiena Latvija ieguva četru punktu pārsvaru 36:32, bet turpinājumā problēmas sagādāja Veselijs, kurš ieguva iespēju mest četrus soda metienus, taču trāpīja tikai divus. Latvija tūdaļ arī saņēma tehnisko piezīmi, ko nopelnīja rezervistu soliņš.

Sīvajā cīņā abas komandas atrada iedvesmu uzbrukumā un trīs reizes pēc kārtas rezultāts bija neizšķirts, tomēr ceturtdaļas beigu daļā izpaudās Latvijas pārsvars, jo sešus punktus guva Mārtiņš Meiers, kas ļāva iegūt vadību 51:43, taču čehi pirms ceturtdaļas beigām divus punktus atguva.

Spēles pēdējo nogriezni čehi sāka ļoti apņēmīgi un pēc divām nospēlētām minūtēm uz neilgu brīdi Latvija pat nokļuva iedzinējos ar 52:53. Tomēr pēc tam laukumā dominēja latvieši, kamēr čehiem problēmas sagādāja disciplīnas ievērošana. Ar piekto piezīmi mazlā devās Veselijs, tehnisko piezīmi par nesavaldību saņēma Tomāšs Satoranskis, kas ļāva Timmam realizēt pat piecus soda metienus pēc kārtas un panākt 59:53.

Arī turpinājumā Latvija spēlēja ļoti aukstasinīgi, atrodot robus pretinieku aizsardzībā un pirmo eizi sasniedzot arī desmit punktu pārsvaru 63:53, ko pēc tam bez problēmām saglabāja, beigās svinot drošu un skaistu panākumu.

Ar divām uzvarām divos mačos Latvija nodrošināja sev pirmo vietu B apakšgrupā, jo pirmdien ar 88:48 uzvarēja Japānu. Tikmēr Čehijai un Japānai ir pa zaudējumam un šo komandu duelī trešdien noskaidrosies otrs pusfinālists.

Divas labākās grupas komandas sasniegs pusfinālu, kur tiksies ar otras grupas divām spēcīgākajām izlasēm - mājinieci Serbiju, Puertoriko vai Angolu. Šīs grupas pirmajā spēlē pirmdien Serbija ar 87:81 uzvarēja Puertoriko.

Tikai šā turnīra uzvarētāja kvalificēsies augustā gaidāmajai Olimpiādei - piektdien tiks izspēlēti abi pusfināli, bet izšķirošā cīņa par ceļazīmi gaidāma sestdien.

Belgradas grupas spēļu grafiks:

• 4.jūlijā Latvija - Japāna 88:48, Serbija - Puertoriko 87:81;
  • 5.jūlijā 19:00 Puertoriko - Angola, 22:00 Latvija - Čehija;
  • 6.jūlijā: 19:00 Angola - Serbija, 22:00 Čehija - Japāna;
  • 8.jūlijā pusfināla spēles (A1-B2, B1-A2);
  • 9.jūlijā 22:00 finālspēle, kuras uzvarētāji brauks uz Rio.
Turīnā par vienīgo iespēju tikt uz olimpiskajām spēlēm spēkojas Itālija, Tunisija, Horvātija, Grieķija, Meksika un Irāna. Savukārt Manilā sacenšas Filipīnas, Francija, Jaunzēlande, Turcija, Senegāla un Kanāda.

Riodežaneiro olimpisko spēļu basketbola turnīrs notiks no 6. līdz 21. augustam.

Teksta tiešraide Pēdējais atjauninājums 23:46 23:46

Spēle noslēgusies. Latvija izcīna uzvaru ar 71:59.

23:44

23:43

Divas minūtes līdz spēles beigām Latvija atrodas vadībā ar +10 (69:59).

23:40

Latvija turpina gūt punktus un iet pretim uzvarai.

23:37

Čehijā pilnībā zaudējusi spēles pavedienu.

23:35

Līdz pamatlaika beigām piecas minūtes. Latvijai desmit punktu pārsvars - 63:53.

23:34

Timma realizē piecus soda metienus un Latvija atrodas vadībā ar 59:53.

23:32

Īsā laika sprīdī Čehija nopelna divas personiskās piezīmes.

23:28

Čehijas izlases līderim Janam Veselijam spēle beigusies. Viņš nopelnījis piecas piezīmes.

23:27

Čehija nedaudz aktivizējās un samazina pārsvaru līdz -1 (53:54).

23:24

Spēle atsākusies.

23:20

Otrā ceturtdaļa noslēgusies.

23:19

Čehija pazaudējusi savu spēli, bet Latvija izmanto savas iespējas un atrodas vadībā ar 51:45.

23:17

Pasecniks šodien ļoti labs! Par lielu Latviju! — Rolands Steinbergs (@RolandSteinberg)

23:12

Četras minūtes un 20 sekundes līdz 3/4 ceturtdaļas beigām Latvija vadībā ar 43:41.

23:11

Dairis Bertāns iemet trīspunktu metienu un panāk +4 (39:35) Latvijai.

23:08

Tiesāšana šajā mačā "burvīga". — LETA Belgradā (@LETAsportsEXTRA)

23:07

Jans Veselijs fantastiski nobloķē Pašečņika mesto trīspunktu metienu.

23:05

Latvija īsā laika posmā nopelna jau piecas piezīmes. Čehijai iespēja izpildīt soda metienus.

23:04

Gados jaunais Pašečņiks turpina spēlēt labi, izvirzot Latviju vadībā ar 36:32.

23:01

Komandas atgriežas laukumā, cīņa atsākusies.

22:57

Daudz Latvijas fanu ieradušies uz čempionātu Belgradā. Nopietna konkurnce arī no čehiem — Eduards Ozerinskis (@OzyOzers)

22:48

Latvija - Čehija 31:30 pēc puslaika. Bertānam 9. Siliņam 4 piezīmes, K.Bērziņam, Meieram un Veselijam pa 3— Basket.lv (@basketbols)

22:46

Abas komandas dodas atvilkt elpu. Pēc nospēlētajām 20 minūtē vadībā ar 31:30 atrodas Latvija.

22:45

Šobrīd iniciatīva pieder Latvijai. Savukārt Čehija nespēj iemest punktus no groza apakšas.

22:43

Siliņš realizē divus soda metienus un pirmo reizi šajā duelī izvirza Latviju vadībā - 31:29.

22:41

Čehijas izlase nerealizē fantastiskas iespējas un rezultāts jau neizšķirts - 29:29.

22:36

Jānis Blūms atbild ar trīspunktu metienu, samazinot pārsvaru līdz -2 (25:27).

22:36

Piecas minūtes līdz pārtraukuma vadībā ar 27:22 atrodas Čehijas basketbolisti.

22:34

Čehijas izlases līderim Veselijam jau trešā piezīme šajā duelī. Mūsējie pret viņu spēlē ļoti agresīvi.

22:33

Abas vienības pieļauj rupjas kļūdas un rezultāts ilgu laiku nemainās.

22:28

Dairis Bertāns īsā laika posmā tiek pie pieciem punktiem.

22:27

Latvija spēli iesāk teicami, izlīdzinot rezultātu - 20:20!

22:27

Kaut arī būtu komandā KP6 un Dāvis,ir acīmredzama PG trūkums.Uz lieliem panākumiem bez laba saspēlnieka būs grūti.— Overtime.lv (@ValdisValters)

22:26

22:24

Latvija - Čehija 13:20 pēc 1.cet. Metieni no spēles 4/16 - 8/17.— Basket.lv (@basketbols)

22:22

Pirmā ceturtdaļa noslēgusies. Vadībā ar 20:13 atrodas Čehijas nacionālā komanda.

22:18

Čehijas milzis Jans Veselijs nopelna divas piezīmes un pamet laukumu.

22:16

Divas minūtes līdz ceturtdaļas beigām Čehija atrodas vadībā ar 18:11.

22:15

Abas komandas jau sakrājušas piecu piezīmju normu.

22:09

Piecas minūtes līdz pamatlaika beigām vadībā ar 13:7 atrodas Čehija. Šobrīd abas komandas daudz kļūdās, kas noved pie ātriem pretuzbrukumiem.

22:09

Jānis Timma ar divpunktu metienu samazina pārsvaru - 4:9.

22:07

Čehija ļoti labi spēlē aizsardzībā, neatļaujot Latvijai izveidot momentus. Rezultāts 9:2 Čehijas komandas labā.

22:02

Pēc pirmajām divām minūtēm Čehija atrodas vadībā ar 5:2!

22:01

Rezultātu atklāj Čehijas, ka realizē trīspunktu metienu. Precīzs bija Šīlbs.

22:00

Spēle sākusies.

21:56

Spēle sāksies pēc pāris minūtēm. Šobrīd tiek atskaņotas Latvijas un Čehijas himnas.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933