23.05.2014. 18:47
Latvijas vicečempioni basketbolā «VEF Rīga» vērsušies Starptautiskajā Basketbola federācijā (FIBA) pret komandas bijušo spēlētāju amerikāņu centru Deriku Niksu, atklāja kluba direktore Laila Spaliņa.

  • Nikss atstājis Latvijas čempionvienību Rīgas VEF 2014. g. 30. aprīlis

Pašā aprīļa izskaņā pirms «Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas sākuma Nikss priekšlaicīgi atstāja «VEF Rīga» komandu, atgriežoties dzimtenē. Viņš šādu rīcību pamatoja ar vēlmi palīdzēt mātei, kura nesen pārcietusi operāciju, un rūpēties par māju.

Pēc tam «VEF Rīga» klubs mēģinājis sazināties ar Niksu, lai noskaidrotu, kā viņam klājas, taču ne pats basketbolists, ne viņa aģents neesot bijuši sasniedzami.

Tā rezultātā «VEF Rīga» nolēmuši vērsties FIBA, jo basketbolists nav izpildījis savas līgumā paredzētās saistības. Niksa līgumam bija jābeidzas pēc pēdējās spēles, kas bija 16.maijā.

Tiesa, Spaliņa atturējās komentēt, ko klubs vēlas panākt ar šādu vēršanos pret Niksu.

Šajā sezonā Nikss desmit LBL spēlēs vidēji guva 14,3 punktus un izcīnīja 5,5 atlēkušās bumbas. VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) turnīrā amerikānis 16 mačos vidēji savāca 12,5 punktus un izcīnīja 6,1 atlēkušo bumbu, bet Eiropas kausā viņš desmit spēlēs vidēji guva 7,4 punktus un tika pie 4,8 bumbām zem groziem.

Pērn Nikss aizvadīja savu pēdējo sezonu Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) līmenī, kur vidēji ik mačā guva 9,9 punktus un izcīnīja 6,6 atlēkušās bumbas. Lai arī pēc sezonas viņš trenējās kopā ar vairākām Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandām, basketbolists jauno spēlētāju draftā netika izvēlēts.

«VEF Rīga» šosezon nolika savas Latvijas čempionu pilnvaras, finālsērijā līdz četrām uzvarām ar 1-4 piekāpjoties «Ventspils» basketbolistiem.R & D akustika, SIA Kurzemes prospekts 3, Rīga, LV-1067
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties