28.02.2013. 19:57
Uzvaru VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) regulārā čempionāta spēlē ceturtdien izcīnīja Latvijas čempionvienība Rīgas VEF, kas izbraukumā ar rezultātu 85:74 apspēlēja pastarīti Minskas «Cmoki» no Baltkrievijas.

Rezultatīvākais VEF komandā ar 19 gūtajiem punktiem bija Ērls Roulends, pa 14 punktiem pievienoja Kristaps Janičenoks un Kaspars Bērziņš, bet 13 punkti un septiņas bumbas zem groziem bija Džastinam Hamiltonam.

Tikmēr «Cmoki» vienībai ar 25 punktiem palīdzēja Aleksandrs Kudrjavcevs.

Pirmajā uzbrukumā tālmetienu realizēja mājinieki, tomēr nākamos septiņus punktus iemeta VEF basketbolisti. Kaut laukumā pārliecinošāk izskatījās rīdzinieki, viņi pirmajā ceturtdaļā nespēja iegūt lielāku pārsvaru par pieciem punktiem (11:6), bet reizi arī bija neizšķirts (15:15).

Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar 22:18 VEF labā, bet otrās ceturtdaļas pirmajā pusē viesi izvirzījās vadībā jau ar 33:25. Tomēr turpinājumā Latvijas klubs «apstājās», bet «Cmoki» īsā brīdī veica izrāvienu 12:2 un jau pārņēma vadību. Puslaika beigas gan nedaudz pārliecinošāk aizvadīja rīdzinieki un pirms otrās spēles daļas bija vadībā ar trim punktiem.

Spēles trešo ceturtdaļu VEF aizvadīja ļoti pārliecinoši. Kaut tās pirmajā daļā Latvijas klubs vēl nokļuva zaudētājos ar 48:49, pēdējās minūtēs viesi panāca vairāk nekā desmit punktu pārsvaru un izvirzījās vadībā ar 68:55. Pēdējā ceturtdaļā rīdzinieki pirmos punktus guva vien pēc trim ar pusi minūtēm un turpinājumā vairs daudz nopietnāku pārsvaru par desmit punktiem iegūt nespēja, bet arī uzvaras grožus no rokām neizlaida.

Līdz ar to VEF komanda pārtrauca piecu zaudējumu sēriju starptautisko turnīru mačos.

Abu komandu pirmajā tikšanās reizē uzvaru ar rezultātu 98:73 Rīgā svinēja Lietuvas speciālista Ramūna Butauta vadītā VEF vienība.

Nākamo spēli Rīgas VEF aizvadīs 10. martā, kad «Arēnā Rīga» uzņems «Ņižņij Novgorod» komandu no Krievijas.

Izslēgšanas turnīram no katras apakšgrupas kvalificēsies sešas spēcīgākās komandas. Komandas, kas izcīnīs pirmo un otro vietu, būs nodrošinājušas vietu 1/4 finālā, bet 3.-6. pozīcijā finišējušās vienības aizvadīs astotdaļfināla cīņas.

Astotdaļfinālā uzvarētājs tiks noskaidrots spēlēs līdz divām uzvarām, bet turnīra tālākajā gaitā mači ritēs līdz kādas komandas trīs panākumiem.

Pagājušajā sezonā Rīgas VEF basketbolisti izslēgšanas spēlēm nekvalificējās.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161