06.11.2013. 21:12

• VEF pārliecinoši zaudē Kurtinaitim un «Himki» 2013. g. 3. novembris
  • Rīgas VEF piedzīvo pirmo zaudējumu Eiropas kausā 2013. g. 30. oktobris

Pēc zaudējumiem sezonas pirmajos trijos oficiālajos mačos turpinājumā «VEF Rīga» komanda izcīnīja trīs uzvaras pēc kārtas, bet nākamajos trīs mačos atkal cietusi trīs neveiksmes.

Eiropas kausa turnīra četrās spēlēs rīdzinieki zaudējumus un uzvaras dalījuši uz pusēm, turpinot cīņu par vietu nākamajā posmā.

«VEF Rīga» labā 17 punktus guva bosnietis Kenans Bajramovičs, 13 punktus iekrāja amerikānis Deriks Nikss, bet 11 punktus guva Kristaps Janičenoks. Tikmēr «Unics» komandā ar 23 punktiem izcēlās grieķis Jans Vujuks.

Spēles ievadā pirmie vadībā izvirzījās mājinieki, tomēr vairāk par trīs punktu pārsvaru Rīgas klubs nespēja iekrāt. Pēc nospēlētām četrām minūtēm rezultāts bija neizšķirts 7:7, bet brīdi vēlāk pirmo reizi mačā vadību pārņēma viesi. Pēc vēl vienas vadības maiņas «Unics» basketbolisti guva septiņus punktus pēc kārtas un panāca 18:12 savā labā.

Tomēr noslēdzošajā ceturtdaļas minūtē ar septiņiem pēc kārtas gūtiem punktiem atbildēja arī «VEF Rīga», Jānim Bērziņam ar precīzu tālmetienu pēdējā ceturtdaļas sekundē panākot 19:18 laukuma saimnieku labā.

«Unics» komanda otro ceturtdaļu uzsāka ar pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem, pakāpeniski atjaunojot pārsvaru. Vairākas reizes viesi pabija vadībā ar septiņiem punktiem, tomēr «VEF Rīga», neraugoties uz acīmredzamajām grūtībām cīņā par atlēkušajām bumbām, liedza Krievijas klubam ievērojami atrauties.

Četras minūtes pirms puslaika beigām rīdzinieki atradās iedzinējos ar 29:34, bet turpinājumā komandas iesaistījās abpusēji rezultatīvā cīņā. Viesu pārsvars nemitīgi svārstījās no trīs līdz piecu punktu atzīmei, bet puslaika pārtraukumā «VEF Rīga» devās ar piecu punktu deficītu.

Trešās ceturtdaļas sākumā «Unics» komanda ātri iekrāja 13 punktu pārsvaru. Laukuma saimnieki reizi spēja pietuvoties līdz deviņu punktu atstatumam, tomēr ceturtdaļas beigās nokļuva iedzinējos jau ar 17 punktiem. Noslēdzošās desmit minūtes «VEF Rīga» uzsāka ar 15 punktu deficītu, bet turpinājumā netika tuvāk par 12 punktiem. Uz brīdi «Unics» komandas pārsvars sasniedza pat 20 punktus, tomēr ceturtdaļas pašās beigās mājinieki spēja rezultāta starpību padarīt nedaudz pievilcīgāku.

Eiropas kausa pirmajā kārtā rīdzinieki ar 80:71 savā laukumā pieveica Maķedonijas spēcīgāko klubu Skopjes «Aerodrom», turpinājumā ar 67:62 uzvarēja arī Igaunijas spēcīgāko komandu Tallinas «Kalev»/«Cramo» ar latvieti Armandu Šķēli ierindā, bet pirms nedēļas ar 73:94 zaudēja Haifas «Maccabi» komandai, kas pērn negaidīti triumfēja Izraēlas čempionātā.

Savukārt «Unics» komanda Eiropas kausa sezonu sākusi ar trim uzvarām - 75:67 izbraukumā pret «Maccabi», dramatisku panākumu 72:71 savā laukumā pret Turcijas komandu Bandirmas «Banvit», kā arī 81:72 izbraukumā pret «Kalev»/«Cramo».

Šosezon «Unics» komanda aizvadījusi astoņas spēles - četras spēles Eiropas kausā un četras VTB bankas rīkotajā Vienotajā basketbola līgā (VBL), visās izcīnot uzvaras.

Citās šīs grupas ceturtās kārtas spēlēs trešdien «Maccabi» ar 72:69 savā laukumā uzvarēja «Banvit» basketbolistus, bet «Kalev»/«Cramo» izbraukumā ar rezultātu 70:79 piekāpās «Aerodrom».

Līdz ar to G apakšgrupas kopvērtējumā pēc četrām kārtām līderi ar četrām uzvarām ir «Unics», «Maccabi» kontā ir trīs panākumi, «VEF Rīga» un «Banvit» komandas izcīnījušas pa divām uzvarām, «Aerodrom» kontā ir viens panākums, bet «Kalev»/«Cramo» basketbolisti piedzīvojuši tikai zaudējumus.

Jaunās sezonas Eiropas kausa izcīņas turnīrā līdzšinējo 32 komandu vietā startē 48 vienības. Pirmajā posmā komandas sadalītas astoņās apakšgrupās - pa sešām vienībām katrā. Pēc divu apļu turnīra katras apakšgrupas trīs labākās komandas kvalificēsies otrajam posmam. Tajā šiem 24 klubiem pievienosies tās astoņas komandas, kas nespēs kvalificēties ULEB Eirolīgas «Top 16» sacensībām.

Otrajā posmā komandas tiks sadalītas astoņās grupās - pa četrām vienībām katrā. Pēc divu apļu turnīra katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs astotdaļfinālā, bet no izslēgšanas turnīra pirmās kārtas līdz finālam cīņas noritēs divu maču summā.

«VEF Rīga» basketbolisti pērnās sezonas Eiropas kausā spēja iekļūt 16 labāko komandu skaitā, tomēr no vietas ceturtdaļfinālā tos šķīra viena uzvara.