22.03.2012. 21:03
Uzvaru Baltijas Basketbola līgas (BBL) ceturtdaļfināla ceturtdienas pirmajā spēlē izcīnīja Latvijas čempionvienības Rīgas VEF, kas ar rezultātu 64:56 apspēlēja Armanda Šķēles pārstāvēto Tallinas «Kalev/Cramo» vienību.

Resursi

• VEF pēc smaga zaudējuma nekvalificējas VTB izslēgšanas spēlēm

Rezultatīvākais VEF vienības rindās bija Antans Kavaļausks, kurš guva 17 punktus, 12 punkti Donāta Zavacka kontā, bet Sandis Valters izcēlās ar 11 punktiem.

Savukārt 28 gadus vecais Šķēle laukumā pavadīja 28 minūtes un sešas sekundes, kuru laikā guva 9 punktus, izdarīja trīs piespēles un izcīnīja četras bumbas zem groziem.

Spēles sākumā cīņa bija līdzīga un nevienai komandai neizdevās iekrāt lielu pārsvaru, bet pirmās ceturtdaļas otrajā pusē «VEF Rīga» veica nelielu izrāvienu un panāca 20:13. Otrās ceturtdaļas sākumā rīdzinieki iekrāja desmit punktu pārsvaru, ko «Kalev/Cramo» līdz puslaika beigām būtiski nesamazināja un pēc divām ceturtdaļām «VEF Rīga» atradās vadībā ar 37:28.

Trešās ceturtdaļas sākumā viesi pietuvojās līdz sešu punktu attālumam, taču «VEF Rīga» uz to atbildēja ar vairākiem sekmīgiem uzbrukumiem pēc kārtas un atjaunoja desmit punktu pārsvaru, bet pirms pēdējās ceturtdaļas rīdzinieki bija vadībā ar 49:36.

Mača noslēdzošajās desmit minūtēs «VEF Rīga» pārliecinoši saglabāja 8-10 punktu pārsvaru un neļāva pretiniekiem pacīnīties par uzvaru.

Reklāma Sērijas otrā spēle līdz divām uzvarām risināsies sestdien Tallinā, bet nepieciešamības gadījumā trešais mačs notiks 31. martā Saldū.

«Kalev/Cramo» regulāro čempionātu noslēdza ceturtajā vietā, bet Rīgas komanda dalību turnīrā sāk ar ceturtdaļfinālu.

Šosezon Ramūna Butauta vadītā vienība ar Igaunijas klubu divreiz tikās VTB Vienotās līgas turnīrā. Pirmajā no spēlēm rīdzinieki svinēja panākumu ar 78:71, bet otrajā mačā 103:89 arī pārāki bija VEF basketbolisti.

Piektdien dalību izslēgšanas spēļu turnīrā sāks arī BK «Ventspils», kas ceturtdaļfinālā spēkosies ar Lietuvas grandu Viļņas «Lietuvos rytas».

Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA