12.01.2014. 18:50

• VEF atzīstami cīnās pret vareno CSKA, taču zaudē 2014. g. 5. janvāris

Amerikānis Deriks Nikss «VEF Rīga» labā guvis 20 punktus, bet 12 punktus iekrāja viņa tautietis Entveins Robinsons. Tikmēr «Azovmaš» rindās ar 16 punktiem izcēlās vēl viens amerikānis Markuss Ginjards.

Laukuma saimnieki spēli uzsāka ļoti pārliecinoši, jau no pirmajām minūtēm kontrolējot cīņas gaitu un pakāpeniski stabilizējot savas vadības pozīcijas. «VEF Rīga» guva spēles pirmos sešus punktus, bet pirmās ceturtdaļas turpinājumā viesi reizi pietuvojās līdz trīs punktu atstatumam.

Pirmās desmit minūtes rīdzinieki noslēdza ar četru punktu pārsvaru (15:11), bet otro ceturtdaļu sāka ar iespaidīgu 10:2 izrāvienu un panāca 12 punktu pārsvaru (25:13).

Uz «VEF Rīga» veiksmīgo izrāvienu «Azovmaš» atbildēja ar deviņiem pēc kārtas gūtiem punktiem, panākot vairs tikai 22:25. Ļoti svarīgā brīdi savus pirmos divus punktus mačā guva Artūrs Strēlnieks, apturot viesu izrāvienu. Tas gan neliedza «Azovmaš» basketbolistiem jūtami izlīdzināt cīņas gaitu, bet puslaika pēdējo minūti ar savu 12.gūto punktu ievadīja Nikss. Mirkli pēc tam pirmos punktus sava jaunā kluba rindās guva Ingus Jakovičs, bet pirmo puslaiku «VEF Rīga» noslēdza ar sešu punktu pārsvaru - 33:27.

Trešās ceturtdaļas ievadā rīdzinieki atkal pārliecinoši kontrolēja cīņas gaitu un pēc 8:0 izrāviena panāca 49:35 savā labā. Viesi gan ceturtdaļas beigas aizvadīja sekmīgi un ar pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem panāca desmit punktu deficītu (41:51).

Lai arī ceturtās ceturtdaļas pirmajā pusē «VEF Rīga» joprojām nemainīgi atradās vadībā, mājiniekiem lielas problēmas sagādāja pretinieku uzbrukuma apturēšana, kā rezultātā četras minūtes pirms cīņas beigām «Azovmaš» panāca vairs tikai 57:60.

Problēmas aizsardzībā mājiniekus turpināja vajāt arī nākamajās cīņas epizodēs, bet pēdējās divas minūtes «VEF Rīga» uzsāka pie rezultāta 62:60 savā labā. Divu punktu pārsvars mājiniekiem saglabājās arī pēdējās minūtes ievadā, bet +4 brīdi vēlāk panāca Dī Brauns. Ukrainas klubs uz to atbildēja ar precīzu tālmetienu, bet 17 sekundes pirms finālsvilpes apzināti pārkāpa noteikumus pret Rihardu Kuksiku. Abi viņa soda metieni bija precīzi, tomēr pretinieku atbildes uzbrukumā divus punktus ļoti ātri guva Ginjards.

Viesi 12 sekundes pirms cīņas beigām noteikumus šoreiz pārkāpa pret Braunu, un arī viņš realizēja abus soda metienus. Arī šoreiz viesi salīdzinoši ātri guva divus punktus un vēlreiz pārkāpa noteikumus pret Braunu. Viņš realizēja vienu soda metienu, bet pēc neprecīzā otrā metiena viesi cīņā par bumbu atkal pārkāpa noteikumus. Kenans Bajramovičs no soda metienu līnijas panāca 73:69 «VEF Rīga» labā, bet atlikušajā laikā viesi atguva vien divus punktus.

Iepriekšējā abu komandu mačā, kas norisinājās oktobrī, rīdzinieki izbraukumā bija pārāki ar rezultātu 67:60.

Ukrainas klubs iepriekšējā VTB Vienotās līgas mačā 5.janvārī ar 85:74 savā laukumā pieveica Lietuvas vienību Klaipēdas «Neptunas», bet pirms tam tika piedzīvoti pieci zaudējumi pēc kārtas.

Tikmēr «VEF Rīga» basketbolisti šī turnīra ietvaros bija cietuši divas neveiksmes pēc kārtas, bet vēl pagājušajā nedēļā vienība savā laukumā piedzīvoja skaistu zaudējumu pret Krievijas grandu Maskavas CSKA (84:88)

Abas komandas šosezon cīnās B apakšgrupā, kur līdz šim labāk veicies Latvijas čempioniem - piecas uzvaras 11 spēlēs un piektā vieta. Tikmēr «Azovmaš» ar divām uzvarām mazāk atrodas astotajā pozīcijā.

VTB Vienotās līgas regulārajā čempionātā katra komanda savā grupā aizvadīs pa 18 spēlēm. Pēc apakšgrupu sacensībām pa sešām labākajām komandām no katras grupas kvalificēsies izslēgšanas cīņām. Pirmo divu vietu ieguvēji automātiski iekļūs ceturtdaļfinālā, bet 3.-6.vietu ieņēmušās komandas aizvadīs astotdaļfinālu.

VTB līgas pērnajā regulārajā sezonā «VEF Rīga» ar 11 uzvarām 18 spēlēs izcīnīja ceturto vietu B grupā, bet izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināla sērijā līdz trim uzvarām ar 0-3 nācās piekāpties bijušā trenera Rima Kurtinaiša trenētajai Maskavas apgabala «Himki» vienībai.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161