10.03.2015. 13:31
Latvijā lielākajās rogaininga sacensībās – Rīgas rogainingā – pieteikušies jau vairāk kā 850 dalībnieki no Rīgas un citiem Latvijas novadiem, kas ir jauns rogaininga sacensību rekords Latvijā. Orientēšanās sacensībās piedalīsies arī ārvalstu viesi no Lietuvas, Igaunijas un Norvēģijas. Starts tiks dots sestdien, 21.martā, pie tirdzniecības centra “Damme”.

“Rogainings pamatā apvieno orientieristus, skrējējus, piedzīvojumu sporta aktīvistus, nūjotājus un soļotājus, bet kopumā šis sporta veids ir ļoti demokrātisks, kur var piedalīties jebkāda vecuma un sagatavotības dalībnieki, kas vēlas iegūt interesantu un aizraujošu piedzīvojumu pilsētā un pie dabas,” lielo iedzīvotāju aktivitāti pamato pasākuma organizatori. Pēc sacensību kartes un distances autora vārdiem, rogaininga distance būs ļoti daudzveidīga, iekļaujot Imantas, Iļģuciema, un Ķīpsalas apdzīvotās teritorijas, kā arī intriģējošās Spilves pļavas un skriešanai pateicīgos mežus Buļļupes krastos.

Sacensībās var piedalīties trīs dažādās distancēs – 2, 4 vai 6 stundu garumā. Reģistrēties sacensībām iespējams līdz pat 19.martam elektroniski sacensību mājas lapā. Lai gan klasiskā rogaininga garums ir 24 stundas, tomēr sacensības notiek arī ar īsākiem kontrollaikiem – Rīgas rogainingā izturīgākajiem dalībniekiem būs pieejams 6 stundu kontrollaiks un 4 stundu kontrollaiks, bet ģimenēm ar bērniem – 2 stundu kontrollaiks. Rīgas rogaininga īpašā un neparastā iezīme būs urbānās teritorijas apvienošana ar dabu. Pārvietošanās distancē notiks ar kājām – ejot vai skrienot.

Rīgas rogainings ir orientēšanās sporta komandu sacensības, kur komandas no 2-5 cilvēkiem noteiktā laika periodā brīvi izvēlētā secībā apmeklē pilsētā un mežā izvietotus kontrolpunktus, kuriem piešķirtas noteiktas vērtības, cenšoties savākt pēc iespējas vairāk punktu. Vienlaikus Rīgas rogainings būs pirmais Latvijas Rogaininga kausa izcīņas posms.MonAuto Carting, sporta klubs Skrīveri, Vēja 5, Skrīveru n., LV-5125
Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties