25.11.2014. 13:36

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Paredzams, ka augstais starptautiskais novērtējums kombinācijā ar Latvijas kā Eiropas Savienības Padomes prezidējošo valsti nākamajā gadā turpinās rosināt ārvalstu skrējēju interesi par Rīgu, ne tikai saglabājot pārstāvēto valstu ģeogrāfiju, bet arī pulcējot arvien augstākas raudzes sportistus.

Saņemot augsto kvalitātes novērtējumu jau ceturto reizi pēc kārtas, „Lattelecom” Rīgas maratons joprojām ir vienīgais maratons Ziemeļeiropā un viens no dažiem desmitiem pasaulē, kas saņēmis Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) prestižo kvalitātes novērtējumu. IAAF kvalitātes zīmi maratons var saņemt, katru gadu atkārtoti izpildot precīzi definētus kritērijus, kas aptver visus pasākuma norises aspektus, sākot no trases kvalitātes un organizācijas, dalībnieku un līdzjutēju servisa un mārketinga, līdz sasniegtajiem sportiskajiem rezultātiem un elites skrējēju kvalifikācijas līmenim.

2015.gadā „Lattelecom” Rīgas maratons iekļauts arī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmā, tādejādi, sagaidāms, ka pasākuma starptautiskā atpazīstamība arī šogad turpinās augt. 2014.gada 18.maijā, kad pasākums iekļāvās oficiālajā Eiropas Kultūras galvaspilsētas programmā, maratons pulcēja vairāk nekā 23 tūkstošus dalībniekus no 61 pasaules valsts, no kuriem vairāk kā 3 000 bija ārvalstnieki.

Šogad IAAF kvalifikācijas zīmi visā pasaulē drīkstēja izmantot tikai 50 maratoni un 12 pusmaratoni, starp kuriem atzīmējami – Tokijas maratons, Romas maratons, Parīzes maratons, Prāgas maratons un pusmaratons, Londonas maratons, Bostonas maratons, Berlīnes maratons, Amsterdamas maratons, Venēcijas maratons un citi. 2015.gada IAAF kvalifikācijas zīmi saņēmušo maratonu un pusmaratonu pilnais saraksts tiks paziņots līdz 2015.gada marta beigām.

Pagaidām Rīgas mesto kvalitātes izaicinājumu reģionā uztvēruši tikai dāņi, paziņojot, ka līdz 2016.gadam plāno iegūt IAAF kvalitātes zīmi Kopenhāgenas pusmaratonam.

Savukārt „Lattelecom” Rīgas maratona nākamā gada sportiskais izaicinājums ir uzlabot trases pašreizējos rekordus. 2014.gada labākie rezultāti bija 2:13:43 vīriešiem un 2:36:50 sievietēm. Organizatori jau tagad uzsākuši aktīvu darbu, sadarbībā ar Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas akreditētajiem menedžeriem, lai nodrošinātu, ka nākamgad maijā rīdziniekiem un pasākuma skatītājiem būtu iespēja vērot pasaules līmeņa elites sportistu sniegumu un aizraujošu sacensību par vietu uz pjedestāla.

Reģistrēties dalībai „Lattelecom” Rīgas maratonam iespējams visu laiku līdz pat 2015.gada 16.maijam, piesakoties oficiālajā mājas lapā www.lattelecomrigasmaratons.lv un „Nordea bankas” klientu apkalpošanas centros visā Latvijā. Pieteikties visizdevīgāk ir līdz šī gada 31.decembrim, kad dalības maksa tradicionāli ir viszemākā.

Kopš reģistrācijas uzsākšanas septembrī startam 2015.gada 17.maijam reģistrējušies jau gandrīz tūkstotis skrējēju no 25 pasaules valstīm. Kā jau ierasts pagaidām aktīvāk reģistrējas tuvāko kaimiņvalstu skrējēji – no Igaunijas, Lietuvas, Vācijas, Ziemeļvalstīm un pārējās Eiropas, taču netrūkst arī skrējēji no tālākiem pasaules reģioniem – Brazīlijas, Austrālijas un Ķīnas.

Maratons Rīgas pilsētā notiek kopš 1991.gada. 2014.gadā pasākums pulcēja 23 tūkstošus dalībnieku no 60 pasaules valstīm.R & A Jūras Skola, SIA Krāslavas 12-14, Rīga, LV-1003
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties