06.07.2015. 10:32

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Rīgas skolēnu rēķinā bija arī 44 sudraba un 51 bronzas medaļas, kas viņiem nodrošināja pirmo vietu pašvaldību kopvērtējumā. Latvijas jaunatnes olimpiādē, kas lielākoties risinājās Valmierā, Rīgu nedēļas nogalē pārstāvēja 430 jaunie atlēti.

Rīdzinieki startēja 23 no olimpiādē pārstāvētiem 26 olimpiskajiem sporta veidiem. Plaši Rīga bija pārstāvēta vieglatlētikā un sporta spēlēs – basketbolā, volejbolā, regbijā un futbolā. Galvaspilsēta bija pieteikusi dalību arī airēšanā, badmintonā, boksā, burāšanā, cīņas sportā, džudo, galda tenisā, golfā, jāšanā, loka šaušanā, paukošanā, peldēšanā, riteņbraukšanā, BMX, smaiļošanā un kanoe, šaušanā, taekvondo, triatlonā, mākslas un sporta vingrošanā un pludmales volejbolā. Priekšsacīkstēs rīdzinieki izcīnīja arī tiesības piedalīties florbola sacensībās, kas risinājās olimpiādes laikā.

Iepriekšējā Latvijas jaunatnes vasaras olimpiādē 2013. gadā Ventspilī Rīgas komanda ieguva 69 zelta, 55 sudraba un 53 bronzas medaļas - kopā 177 godalgas un pirmo vietu komandu vērtējumā. Rīdzinieki palika nepārspēti arī 2011. gadā, kad olimpiāde notika Jūrmalā.

Jaunatnes vasaras olimpiāde ir augstākā līmeņa kompleksais sporta pasākums Latvijā, kas notiek reizi divos gados, sniedzot iespēju labākajiem jaunajiem sportistiem sacensties olimpiskajos sporta veidos, pārstāvot savu pilsētu vai novadu. Jaunatnes olimpiāde norit pēc olimpiskajiem principiem un dod sportistiem būtisku pieredzi, lai vēlāk godam pārstāvētu Latviju augstākā līmeņa sacensībās Eiropā un pasaulē.FP Investment, SIA E.Melngaiļa 1a, Rīga, LV-1010
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties