24.08.2015. 20:39
Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) Latvijas komanda «Rīga» pirmdien piedzīvoja zaudējumu Pasaules kausa jauniešu komandām pirmajā mačā, ar 1:3 (0:1, 0:1, 1:1) piekāpjoties Jekaterinburgas «Avto» vienībai.

Mača rezultātu 12.minūtē atklāja Pāvels Zikovs, bet 2:0 «Avto» vienības labā otrajā periodā panāca Romāns Ivašovs. Turpinājumā 54.minūtē rīdzinieki vienus vārtus atguva, kad precīzu metienu uz pretinieku vārtiem izdarīja Artūrs Bušs. Tiesa, nepilnas trīs minūtes divu vārtu pārsvaru atguva «Avto» rindās spēlējošais Maksims Askarovs.

Sacensību turpinājumā otrdien «Rīga» tiksies ar ASV vienību Čikāgas «Steels», kas spēlē Savienoto Valstu hokeja līgā (USHL), bet ceturtdien aizvadīs maču ar MHL vienību Astanas «Sņežnije barsi» no Kazahstānas.

Tikmēr otrajā grupā sacenšas vēl viena MHL vienība Ņižņijnovgorodas «Čajka», kā arī Somijas komanda Turku TPS un Stokholmas «Djurgarden» hokejisti no Zviedrijas.

Izslēgšanas mačos iekļūs grupu divas labākās komandas. Savukārt trešo un ceturto vietu ieguvējas aizvadīs pusfinālus par 5.-8.vietu.

«Rīgas» komanda treneru Ronalda Ozoliņa un Jura Opuļska vadībā uz turnīru devusies 26 spēlētāju sastāvā.

Iepriekšējās pārbaudes spēles «Rīga» aizvadīja augusta sākumā, kad turnīrā Čerepovecā piecos mačos guva vienu uzvaru.

Pirmajā Pasaules kausa turnīra norises gadā «Rīga» komandai tikai pavisam nedaudz pietrūka līdz iekļūšanai finālā, otrajā gadā rīdzinieki ieņēma ceturto vietu apakšgrupā starp sešām vienībām, nekvalificējoties pusfinālam, bet iepriekšējos divos gados Latvijas komanda turnīrā izcīnījusi piekto vietu

Pirmā spēle MHL sezonas regulārajā čempionātā «Rīgas» komandai paredzēta 5.septembrī. «Rīgas» komanda tajā piedalīsies sesto sezonu.