18.08.2012. 20:15
Zaudējumu pirmajā spēlē Pasaules kausa izcīņā jauniešu komandām sestdien piedzīvoja Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) Latvijas hokeja komandas «Rīga». Latvijas jaunie hokejisti ar rezultātu 1:4 (0:3, 1:0, 0:1) piekāpās Zviedrijas spēcīgākam jauniešu klubam «Linkopings».

Šajā mačā pirmos trīs vārtus zviedri guva jau pirmajās desmit minūtēs, bet «Rīga» vienīgo reizi precīzi meta otrās trešdaļas pēdējā minūtē, kad, cīnoties vairākumā, ar vārtu guvumu atzīmējās Edgars Kurmis. Savukārt punktu spēlei «Linkopings» pielika 13 sekundes pirms pamatlaika beigām.

Vēl «Rīga» sacentīsies vienā apakšgrupā ar Ontario hokeja līgas (OHL) vienību Sadberi «Wolves» no Kanādas, Somijas čempioni Helsinku IFK (HIFK) un Dānijas jaunatnes hokeja izlasi.

Vēl vienā sestdienas spēlē HIFK ar 4:2 (1:1, 1:1, 2:0) pārspēja Dānijas U-20 hokejistus.

Reklāma

Savu nākamo maču «Rīga» aizvadīs pirmdienas rītā, kad sacentīsies ar «Wolves» spēlētājiem.

Tikmēr otrajā grupā sacenšas aizvadītās sezonas Savienoto Valstu hokeja līgas (USHL) fināliste Voterlū «Blackhawks», MHL čempione Omskas «Omskije jastrebi», Norvēģijas jaunatnes izlase, Čehijas jauniešu čempionvienība Karlovi Vari «Energie» un Latvijas hokeja speciālista Aleksandra Beļavska trenētā MHL komanda Bobruiskas «Dinamo-Šiņņik» no Baltkrievijas

Šajā grupā pirmajās cīņās «Dinamo-Šiņņik» ar 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) pārspēja «Omskije jastrebi», bet «Energie» ar 3:1 (2:0, 1:0, 0:1) pārspēja Norvēģijas jaunos hokejistus.

Turnīrs ilgs līdz nākamajai svētdienai.

Pirms pagājušās sezonas Krievijas pilsētā Omskā notikušajā pirmajā turnīrā «Rīgas» komandai tikai pavisam nedaudz pietrūka līdz iekļūšanai finālā. Turnīra gaitā Latvijas vienība bija vienīgā, kas spēja pieveikt pagājušās sezonas MHL čempionvienību Maskavas «Krasnaja armija».