24.12.2014. 16:49
Latvijas kluba Rīgas Dinamo hokejisti Ziemassvētku priekšvakarā trešdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar 4:5 (3:1, 1:2, 0:2) piekāpās turnīra līdervienībai Maskavas CSKA.

Rīgas Dinamo labā divus vārtus guva Miķelis Rēdlihs, kamēr pa reizei izcēlās Līnuss Videls un Čārlzs Genovejs, bet CSKA labā divas ripas iemeta Ondržejs Ņemecs, pa reizei izceļoties Jevgeņijam Korotkovam, Igoram Makarovam un Stefānam da Kostam.

Jau pašā mača sākumā Rīgas Dinamo bija lieliska iespēja atklāt rezultātu, kad viens pret CSKA vārtsargu Staņislavu Gaļimovu nonāca Videls, taču Maskavas hokejisti viņam patraucēja veikt metienu. Brīdi vēlāk jau viesiem bija lieliska iespēja gūt vārtus, taču asu raidījumu no tuvas distances atvairīja Jakubs Sedlāčeks. Turpinājumā rīdzinieki spēlēja vairākumā, radot vairākas bīstamas situācijas pie CSKA vārtiem, bet vārtus negūstot. Pēc mazākuma izturēšanas Maskavas kluba hokejists Ivans Telegins par pārkāpumu pret Kasparu Saulieti saņēma 5+20 minūšu sodu.

Ilgu laiku rīdziniekiem vairākumā neizdevās pārspēt Gaļimovu, taču tas sanāca par kapteini ieceltajam Rēdliham, kurš atklāja cīņas rezultātu 11.minūtē, turklāt viņš pēc nepilnām divām minūtēm izcēlās vēlreiz, panākot jau 2:0. Pirmajai trešdaļai tuvojoties izskaņai, kļūdījās Sedlāčeks, kurš, izslidojot no vārtiem, nejauši ripu piespēlēja Korotkovam, savā metienā tukšos vārtos būdams nekļūdīgs. Tiesa, nebija ilgi jāgaida līdz Rīgas Dinamo atbildei, kad Krišjāņa Rēdliha metienu vairākumā pielaboja Videls.

Dueļa otrā trešdaļa iesākās ar Maskavas kluba pārsvaru, turklāt šī kluba hokejistiem izdevās mājiniekus iespiest viņu aizsardzības zonā. Pēcāk noraidījumu par pretinieka turēšanu saņēma Videls, bet vairākuma izskaņā Sedlāčeku pārspēja Ņemecs, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. Neilgu brīdi vēlāk CSKA nopelnīja jau kārtējās divas soda minūtes, ko arī šoreiz rīdzinieki realizēja - pēc slidojuma uz vārtu priekšu Miks Indrašis lieliski piespēlēja Genovejam, kurš panāca 4:2.

Turpinājumā Rīgas Dinamo neizdevās izmantot vēl vienu CSKA nopelnīto noraidījumu, taču 34.minūtē par sitienu pretiniekam celī tika noraidīts Gints Meija, bet nākamajā minūtē Maskavas klubs vairākumu izmantoja, kad vārtus guva Makarovs. Pašā otrā perioda izskaņā noraidījumu nopelnīja Krišjānis Rēdlihs, bet viesi to uzreiz izmantot neprata, tāpēc mājinieki noslēdzošo trešdaļu uzsāka mazākumā.

CSKA klubs vairākumu izmantoja, jo trešās trešdaļas 26.sekundē savus otros vārtus šajā cīņā guva Ņemecs. Pusotru minūti vēlāk Krievijas komanda pirmo reizi šajā cīņā izvirzījās vadībā, jo piekto reizi Sedlačēks bija spiests kapitulēt pēc Francijas izlases uzbrucēja Stefāna da Kostas precīzā metiena. Turpinājumā Rīgas Dinamo neizmantoja vairākumu, bet ar to pašu pēc tam atbildēja arī Maskavas klubs, neizmantojot pirmo vairākumu šajā duelī.

Spēles pamatlaikam tuvojoties izskaņai, Rīgas Dinamo hokejisti centās mainīt spēles ritējumu un biežāk ielauzties pretinieku zonā, taču tas viņiem neizdevās pārāk veiksmīgi, jo Maskavas komanda aizsargājās veiksmīgi, neitralizējot visas bīstamās situācijas pie saviem vārtiem. Pēdējā minūtē mājinieki nomainīja Sedlāčeku pret sesto laukuma spēlētāju, taču panākt izlīdzinājumu rīdziniekiem neizdevās.

Par labāko Rīgas Dinamo rindās šajā mačā tika nosaukts Rēdlihs.

Vēl tikai pirmdien Rīgas Dinamo noslēdza piecu izbraukuma maču sēriju, ar 1:3 piekāpjoties Somijas klubam Helsinku Jokerit. Kopumā šo piecu cīņu laikā rīdzinieki tika tikai pie vienas uzvaras, kas lika atkrist Rietumu konferences kopvērtējumā un attālināties no izslēgšanas spēļu zonas.

Kā zināms, KHL pārtraukuma laikā Rīgas Dinamo komanda pārtrauca līgumus ar vārtsargu Edgaru Masaļski, aizsargu Georgiju Pujacu, kā arī uzbrucējiem Marcelu Hosu un Pjotru Sčastļiviju, taču klubā atgriezās kanādiešu uzbrucējs Broks Troters.

Tikmēr savainojuma dēļ rīdziniekiem šobrīd nevar palīdzēt Lauris Dārziņš, kurš galvas traumas dēļ izlaidīs aptuveni nedēļu.

Savukārt CSKA vienībai šajā mačā nevarēja palīdzēt līgas rezultatīvākais hokejists Aleksandrs Radulovs, tāpat arī diskvalificētais Jevgēņijs Artjuhins.

Pēc cīņas ar CSKA rīdzinieki 27.decembrī viesosies pie Baltkrievijas vienības Minskas Dinamo, bet divas dienas vēlāk noslēdzošajā šī gada mačā Mitiščos tiksies ar vietējo Atlant, kur par vārtsargu treneri strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs.

Ar 41 spēlē izcīnītiem 46 punktiem Rīgas Dinamo Rietumu konferences kopvērtējumā atrodas 13.vietā, no labāko astotnieka atpaliekot par desmit punktiem. Tikpat punktu izcīnījusi arī pēdējā vietā esošā Horvātijas vienība Zagrebas Medveščak, kas gan aizvadījusi par vienu maču vairāk.

Tikmēr CSKA ar 92 punktiem 38 spēlēs ir ne tikai Rietumu, bet arī visas līgas galvgalī. Pirms pārtraukuma Maskavas klubs pamanījās zaudēt Minskas Dinamo hokejistiem, lai gan pirms tam bija izcīnījis 13 uzvaras pēc kārtas.

Rīgas kluba vadība iepriekš komandas sniegumu sezonas ievadā novērtēja kā neapmierinošu, ar šādu pašu vērtējumu atkārtoti klajā nākot arī novembra sākumā.

Starpsezona Rīgas Dinamo nometnē tika aizvadīta lielā neziņā, jo komanda, pēc padomes priekšsēdētāja Jura Savicka teiktā, tikai oktobra vidū esot atradusi jaunu ģenerālsponsoru pēc līdzšinējā galvenā naudas devēja gāzes kompānijas Itera aiziešanas un spējusi norēķināties ar hokejistiem.

Septītajā KHL sezonā sacenšas 28 komandas no septiņām valstīm, vienību pulkam salīdzinājumā ar pagājušo sezonu paliekot nemainīgam, bet pārstāvēto valstu skaitam sarūkot par vienu. Pagājušajā sezonā Prāgas Lev no Čehijas kļuva par pirmo no ārzemju vienībām, kas iekļuvusi KHL finālā, taču jaunajai sezonai tā nespēja nodrošināt pietiekamu finansējumu, tāpēc sacensībās nestartē. Identisku lēmumu pieņēma arī Maskavas Spartak, bet Ukrainas kluba Doņeckas Donbass dalība turnīrā kļuva neiespējama valstī valdošās politiskās situācijas dēļ.

Trīs aizgājušās komandas aizstājuši divi Krievijas klubi - jaundibinātā vienība Soči un Toljati Lada, kas piedzīvo savu atgriešanos KHL, un Helsinku vienība Jokerit no Somijas.

Šajā sezonā līgas klubus sagaida lielākais spēļu skaits sacensību vēsturē - 60 mači regulārajā čempionātā. Līdz šim nevienā no KHL sezonām katra komanda nebija aizvadījusi vairāk par 56 spēlēm. Regulārais čempionāts ilgs līdz nākamā gada 24.februārim. Tā gaitā savā divīzijā komandas savā starpā tiksies četras reizes, divas reizes katra komanda spēlēs ar konferences otras divīzijas vienībām, savukārt ar otras konferences komandām sezonas gaitā aizvadīs tikai vienu spēli. Papildus tam katra komanda vēl četras spēles aizvadīs ar savas divīzijas vienībām, pāriem veidojoties pēc līdzjutēju interesi mudinošiem apsvērumiem, kā arī četras reizes tiksies ar otras konferences pārstāvjiem, arī šeit pāriem veidojoties pēc līdzjutēju interesi veicinošiem apsvērumiem.

Gagarina kausa izcīņā vēlāk startēs katras konferences astoņi labākie klubi, kur pirmās divas vietas ieņems divīziju uzvarētāji. Šosezon tikusi likvidēta iepriekš divreiz aizvadītā Cerības kausa izcīņa, kurā sacentās Gagarina kausā neiekļuvušie klubi.

Rīgas Dinamo iepriekš aizvadīja vienu no veiksmīgākajām KHL sezonām savā vēsturē, regulāro turnīru noslēdzot Rietumu konferences kopvērtējuma piektajā vietā, bet izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā sērijā līdz četrām uzvarām ar 3-4 atzīstot Donbass pārākumu.