30.01.2015. 21:19

Maču no Arēnas Rīga tiešraidē iespējams vērot kanālos TV6 un TV5. Spēles 3.trešdaļā rezultāts ir 1:1. Mājiniekiem vārtus guvis Miks Indrašis, bet viesiem -  Patriks Bjorkstrands.

Pirmajās minūtēs krietni aktīvāk darbojās Rīgas Dinamo hokejisti, turklāt piektajā minūtē mājiniekiem bija iespēja spēlēt vairākumā, kas gan palika neizmantots. Turpinājumā arvien aktīvāk sāka spēlēt Medveščak hokejisti, bet desmitajā minūtē Latvijas komandu no vārtu zaudējuma glāba kanādiešu vārtsargs Džefs Delorjē, efektīgi ķerot ripu ķērējcimdā. Brīdi vēlāk lieliska iespēja atklāt šī dueļa rezultātu bija Rīgas hokejistiem, taču pēc metiena no distances un burzmas vārtu priekšā ripa tikai dažu centimetru attālumā palika no ieslīdēšanas Zagrebas komandas vārtos.

Pēc tam rīdzinieki neizmantoja vēl vienu vairākumu, bet pirmās trešdaļas izskaņā abu komandu ļoti aktīvajā un skatāmajā spēlē vārti gūti netika.

Jau pašā otrās trešdaļas sākumā divu minūšu noraidījumu par sitienu pretiniekam ar nūju saņēma Krišjānis Rēdlihs, ko viesiem izdevās izmantot nepilnas minūtes laikā - Bjerkstrands pamanījās raidīt ripu starp Delorjē kājsargiem. Dažas minūtes vēlāk lieliska iespēja panākt neizšķirtu pēc Ginta Meijas pielabotā metiena bija mājiniekiem, taču sāncenšu vārtsargs Kelvins Hīters demonstrēja lielisku reakciju. Pēcāk abas komandas turpināja spēlēt aktīvu hokeju, bet perioda viducī Rīgas Dinamo atkal neizdevās izmantot vairākumu, lai gan laba iespēja bija Čārlzam Genovejam.

Dueļa 33.minūtē 2+10 minūšu sodu saņēma viesu hokejists Ville Leino, taču arī šoreiz vairākums palika neizmantots. Perioda noslēgumā abu vienību hokejisti turpināja vērpt aktīvus uzbrukumus, turklāt lielisku izdevību neizmantoja Miķelis Rēdlihs, kura raidījumu no tuvas distances atvairīja Medveščak vārtsargs.

Rīdzinieku treneri mačam pieteikuši 21 hokejistu (divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 12 uzbrucējus). Vārtu drošība uzticēta Džefam Delorjē.

KHL regulārais čempionāts. 2015.gada 30.janvāris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Zagrebas Medveščak 1:1 (0:0; 0:1; 1:0)

Vārti: 21:18 Bjorkstrands (Raits, Leino, vair.) 0:1; 43:48 Indrašis (Dārziņš, Vilsons) 1:1;

Vārtsargi: Džefs Delorjē - Hiters Kelvins

Metieni: 15-23

Soda minūtes: 2-18

Skatītāji: 8390Rīgas Dinamo sastāvs spēlei:

Vārtsargi: #38 Delorjē (#36 Sedlāčeks);

Aizsargi: #9 Kr.Rēdlihs - #44 Cibuļskis, #5 Genovejs - #68 Jurčina, #11 Sotnieks - #23 Jerofejevs, #28 Grīnbergs;

Uzbrucēji: #71 Bukarts - #55 Vidells - #19 M.Rēdlihs, #10 Dārziņš (K) - #16 Vilsons - #70 Indrašis, #87 Meija - #25 Džeriņš - #13 Skvorcovs, #17 Saulietis - #89 Trotters - #47 Cipulis.

Abas komandas, kas abas turpina cīņu par vietu Gagarina kausa izcīņā, savā starpā tiksies trešo reizi šosezon. Oktobrī ar 3:2 Zagrebā uzvarēja mājinieki, atbildes spēlē pāris dienas vēlāk Rīgā laukuma saimnieki revanšējās ar 4:3, bet ceturto reizi vienības tiksies 20.februārī Zagrebā.

Rīgas Dinamo komanda, sākot ar pagājušā gada izskaņu, aizvada ļoti sekmīgu spēļu sēriju, kas tai ļāvis ielauzties Rietumu konferences vadošajā astoņniekā. Rīdzinieki pēdējos deviņos mačos izcīnījuši septiņas uzvaras, bet punktus nav guvuši vienīgi pret līgas līderi Maskavas CSKA.

Tikmēr Medveščak komanda pēdējās desmit spēlēs piedzīvojusi vien trīs zaudējumus, pie punktiem netiekot divos mačos.

Noslēdzošās mājas spēļu sērijas ievadā Rīgas Dinamo trešdien ar 3:1 uzvarēja latviešu uzbrucēja Roberta Jekimova pārstāvēto Mitišču Atlant vienību, kurā par vārtsargu treneri strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs, bet turpinājumā rīdzinieki svētdien spēkosies ar Bratislavas Slovan, kā arī nākamajā nedēļā norisināsies mači ar Jekaterinburgas Avtomobilist un Čeļabinskas Traktor.

Savukārt pēc tam pēdējie pieci regulārā čempionāta mači jau būs izbraukumā, turklāt vēl pa reizei būs jātiekas arī ar tiešajām konkurentēm Medveščak, Slovan un Atlant.

Rietumu konferencē Rīgas Dinamo ar 68 punktiem 51 mačā atrodas septītajā vietā, tomēr to un zemāk esošās nākamās trīs komandas šķir tikai viens punkts.

Tikmēr Medveščak ar 63 punktiem 51 cīņā pašlaik kopvērtējumā atrodas 11.pozīcijā.