11.12.2014. 18:21

Divus vārtus laukuma saimniekiem guva Jans Kovāržs, bet pa reizei izcēlās Daniss Zaripovs, Sergejs Mozjakins un Kriss Lī. Dinamo labā vārtus guva Miks Indrašis, Miķelis Rēdlihs, Linuss Videls un Oskars Cibuļskis.

Spēles ievadā ļoti aktīvi savos uzbrukumos bija laukuma saimnieki, sagādājot lielu darba apjomu Dinamo vārtsargam Džefam Delorjē. Otrā laukuma galā viesi ļoti reti tika līdz Vasilija Košečkina sargātajiem vārtiem, kas likumsakarīgi gādāja par Metallurg komandas izvirzīšanos vadībā - neviena nepiesegts ceturtajā minūtē ar metienu no zonas vidus izcēlās Zaripovs. Turpinājumā teicama izdevība atspēlēties bija Miķelis Rēdliham, tomēr viņš loti pateicīgā situācijā nespēja uztvert ripu. Drīz pēc tam - mača astotajā minūtē - mājinieki guva otros vārtus, kad uzvarētu iemetienu uzbrukuma zonā izmantoja Kovāržs.

Pēc otrajiem gūtajiem vārtiem Metallurg komanda ilgāku laiku bija spiesta aizsargāties, un tas desmitajā minūtē ļāva Dinamo vienus vārtus atgūt - pēc Nikolaja Jeļisejeva uzsāktā uzbrukuma precīzi no sarežģītas pozīcijas meta Indrašis, tādējādi Jeļisejevam iegūstot savu pirmo rezultativitātes punktu KHL. Rīdzinieki turpināja spēlēt aktīvi, tomēr drīz vien nonāca mazākumā. Mazliet vairāk par minūti viesi bija spiesti spēlēt arī trīs hokejistu sastāvā, gan spējot ar pašaizliedzīgu spēli un pārliecinošām Delorjē darbībām savus vārtus nosargāt. Metallurg komandas uzbrukumi nebeidzās arī vienādos sastāvos, līdz 18.minūtē 3:1 pēc pamatīga presinga realizēšanas panāca Mozjakins.

Otro trešdaļu Dinamo komanda sāka vāji, jau pēc 40 nospēlētām sekundēm zaudējot ceturtos vārtus, kad mājinieki izmantoja pretinieku kļūdu piespēlē - vēlreiz izcēlās Kovāržs. Pēc zaudētājiem vārtiem rīdzinieki gan neapjuka, drīz vien panākot, ka laukuma saimnieki tiek pie 2+2 minūšu noraidījuma. Sekojušajā vairākumā par spīti nepārliecinošam sniegumam Dinamo vienus vārtus atguva, gan ripu vārtos pielaboja Miķelis Rēdlihs, tai pēcāk gūstot rikošetu arī no Metallurg spēlētāja. Uzreiz pēc tam viesi ieguva vēl vienu vairākumu, tomēr tajā lielas briesmas pretinieku vārtiem netika radītas.

Trešdaļas vidū mazākumā palika jau Dinamo komanda, kas tajā darbojās droši un savus vārtus nosargāja. Lai arī teritoriālais pārsvars joprojām piederēja Metallurg komandai, viesi ik pa laikam spēja radīt vārtu gūšanas iespējas. Vienu no tām neizmantoja Kails Vilsons, kad savu komandu glāba Košečkins, tomēr mazliet vēlāk pēc lieliska individuālā gājiena 3:4 panāca Videls. Trīs ar pusi minūtes pirms trešdaļas beigām Dinamo komanda tika pie vairākuma, un tajā vienībai izdevās panākt rezultātu 4:4, kad ar pacietīgu spēli vārtus guva Cibuļskis.

Trešā perioda ievadā mājinieku aizsargs Krīss Lī guva, kā vēlāk izrādījās, šīs spēles izšķirošos vārtus, liekot Delorjē kapitulēt piekto reizi. Visi viesu pūliņi atspēlēties cieta neveiksmi, tādējādi rīdzinieki piedzīvoja ceturto zaudējumu pēc kārtas.

Rīdzinieku treneri mačam pieteica 21 hokejistu (divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 12 uzbrucējus). Pēc pleca savainojuma sadziedēšanas šodien sastāvā atgriezās aizsargs Kristaps Sotnieks, kā arī iespēja sevi apliecināt tika dota jaunajam uzbrucējam Nikolajam Jeļisejevam. Vārtus sargāja kanādietis Džefs Delorjē.Rīgas Dinamo sastāvs:

Vārtsargi: #38 Džefs Delorjē (#31 Edgars Masaļskis); Aizsargi: #9 Krišjānis Rēdlihs (A) - #44 Oskars Cibuļskis, #5 Čārlzs Genovejs- #68 Milans Jurčina (A), #11 Kristaps Sotnieks - #23 Aleksandrs Jerofejevs, #61 Edmunds Augstkalns; Uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš (C) - #55 Linuss Vidells - #19 Miķelis Rēdlihs, #81 Marcels Hossa - #16 Kails Vilsons - #47 Mārtiņš Cipulis, #69 Nikolajs Jeļisejevs - #25 Andris Džeriņš - #70 Miks Indrašis, #87 Gints Meija - #96 Māris Bičevskis - #13 Gunārs Skvorcovs.

Šīs izbraukuma sērijas ievadā rīdzinieki svētdien ar 1:4 piekāpās Mitišču Atlant komandai, kurā par vārtsargu treneri strādā Sergejs Naumovs, bet otrdien cienīgā cīņā ar 2:3 zaudēja spēcīgajai Kazaņas Ak Bars komandai, ciešot savu trešo neveiksmi pēc kārtas. Šosezon 18 izbraukuma cīņās dinamieši tikuši vien pie diviem panākumiem, kas ir sliktākais rādītājs starp visām līgas komandām.

Turpinājumā Rīgas Dinamo sestdien sacentīsies ar Jekaterinburgas Avtomobilist, bet pēc tam atgriezīsies mājās, lai pēc vairāk nekā nedēļas pauzes dotos uz Helsinkiem, kur 22.decembrī gaidāma cīņa pret vietējo Somijas klubu Jokerit.

Nākamo mājas spēli Rīgas Dinamo aizvadīs 24.decembrī, uzņemot līgas līdervienību Maskavas CSKA.

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430