27.09.2015. 19:22
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas vienība Rīgas «Dinamo» svētdien izbraukumā ar 2:3 (1:2, 0:0, 0:1) piekāpās Maskavas «Spartak», ciešot piekto zaudējumu pēc kārtas.

• «Dinamo» spēlē ar «Spartak» centīsies pārtraukt neveiksmju sēriju šodien
  • Karsums palīdz Maskavas «Dinamo» pieveikt Pujaca pārstāvēto «Ņeftehimik» komandu vakar

Rīdzinieku labā vārtus guva Tims Sestito un Miķelis Rēdlihs, bet «Spartak» rindās izcēlās Igors Radulovs, Igors Levickis un Dmitrijs Korobovs

Cīņa iesākās abām komandā apmainoties ar uzbrukumiem, tomēr spēles rezultātu atklāt neizdevās. Mača ceturtajā minūtē viesi nonāca mazākumā, kad noraidījumu nopelnīja rīdzinieku aizsargs Oskars Cibuļskis. To izmantoja «Spartak», minūti vēlāk Radulovam atklājot mača rezultātu.

Turpinājumā rīdzinieki mēģināja atspēlēties, taču atkal nonāca mazākumā, uz noraidīto soliņa dodoties aizsargam Kristapam Sotniekam. Arī otro vairākumu viesi realizēja, perioda devītajā minūtē «Spartak» pārsvaru dubultojot Igoram Levickim. Pēc vārtu zaudējuma abas komandas apmainījās asumiem, turklāt trešdaļas vidū Sestito izvicināja dūres.

Nedaudz vēlāk arī mājinieki nopelnīja divu minūšu noraidījumu, ko gan rīdziniekiem neizdevās realizēt, turpretī Maskavas hokejisti turpināja veidot uzbrukumus. Trešdaļas beigās arī rīdzinieki sāka aktivizēties un Gints Meija viesiem nopelnīja otro vairākumu. Spēlējot jau vairākumā un Meijam traucējot pretiniekiem vārtu priekšā, Sestito piecas sekundes pirms perioda beigām vienus vārtus atguva.

Otrās trešdaļas sākumā atkal rīdzinieki nonāca vairākumā, pie tam minūti bija iespēja spēlēt pieciem pret trim pretiniekiem, tomēr lielo vairākumu viesiem realizēt neizdevās. Turpinājumā «Dinamo» bija jau krietni aktīvāki kā pirmajā trešdaļā, tomēr tas nevainagojās ar panākumiem. Savukārt «Spartak» mēģināja veidot pretuzbrukumus un vienā no tiem rīdziniekus glāba vārtu stabs.

Arī otrajā periodā Rīgas komandai nācās spēlēt mazākumā, kad 15.minūtē uz noraidīto soliņa devās Sestito. Tāpat kā viesi, arī «Spartak» savu vairākumu neizmantoja, taču pēc tam turpināja uzbrukt arvien aktīvāk, minūti pirms trešdaļas beigām raidot ripu vārtos. Tiesa, vārtu guvums netika ieskaitīts, bet pēdējā minūtē jau rīdzinieki atguva iniciatīvu, atkal nopelnot vairākumu, tomēr vārtus negūstot un pārtraukumā dodoties ar vienu vārtu deficītu (1:2).

Trešās trešdaļas sākumā abām komandām bija labas izdevības gūt vārtus, taču tās palika neizmantotas. Tomēr jau perioda vidū rīdzinieki, izturējuši skaitlisko mazākumu, devās uz brukumā un Miķelis Rēdlihs kritienā izlīdzināja mača rezultātu (2:2). Tiesa, rīdzinieku prieki gan bija īsi, jo «Spartak» hokejisti pēc trim minūtēm izdarīja spiedienu uz viesu komandas vārtiem un aizturētā soda laikā no zilās līnijas precīzi meta Dmitrijs Korobovs.

Turpinājumā rīdzinieki izmisīgi centās atspēlēties, taču nesekmīgi. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikusi vairs tikai viena minūte, «Dinamo» nomainīja vārtsargu Jakubu Sedlāčeku pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr arī tas nepalīdzēja izlīdzināt mača rezultātu un uzvaru ar 3:2 izcīnīja «Spartak».

«Dinamo» rindās šajā mačā atgriezies diskvalifikāciju izcietušais aizsargs Krišjānis Rēdlihs un iepriekšējo spēli izlaidušais somu uzbrucējs Ville Leino.

Šī Rīgas «Dinamo» komandai bija jau devītā spēle izbraukumā šosezon. Līdz šim gūtas trīs uzvaras. Savukārt piecos mačos savā laukumā svinēts tikai viens panākums.

Pirms šī mača piektdien rīdzinieki savā laukumā ar 1:2 pēcspēles metienu sērijā piekāpās Slovākijas vienībai Bratislavas «Slovan», ciešot ceturto zaudējumu pēc kārtas.

Turpinājumā otrdien Rīgas «Dinamo» izbraukumā sacentīsies arī ar Sanktpēterburgas SKA, bet pēc tam ceturtdien jau savā laukumā uzņems «Spartak», noslēdzot sešu maču sēriju, kurā spēles tiek aizvadītas katru otro dienu.

«Spartak» komanda šosezon atgriezusies KHL pēc sezonas pārtraukuma. Ja sezonas ievadā tā cieta sešus zaudējumus pēc kārtas, nesen tika gūta trīs uzvaru sērija. Savukārt pirms šī mača piektdien ar 1:2 tika atzīts Horvātijas vienības Zagrebas «Medveščak» pārākums.

Divu spēļu izbraukuma sērijā Rīgas «Dinamo» komanda devusies ar 25 hokejistiem: diviem vārtsargiem - Jūakimu Ēriksonu, Jakubu Sedlāčeku; astoņiem aizsargiem - Stīvenu Seigo, Tomāšu Kundrāteku, Krišjāni Rēdlihu, Gunti Galviņu, Kristapu Sotnieku, Oskaru Cibuļski, Aleksandru Jerofejevu un Ēriku Ševčenko; 15 uzbrucējiem - Lauri Dārziņu, Timu Sestito, Villi Leino, Miku Indraši, Miķeli Rēdlihu, Kasparu Saulieti, Gintu Meiju, Andri Džeriņu, Gunāru Skvorcovu, Armandu Bērziņu, Nikolaju Jeļisejevu, Edgaru Kuldu, Robertu Bukartu, Robertu Locānu un Māri Bičevski.

Izbraukumā nav devies rokas savainojumu ārstējošais uzbrucējs Fēlikss Šics.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas «Dinamo» ar 16 punktiem 14 mačos ieņem 13.vietu, turklāt jau sāk atpalikt no labāko astotnieka, kas ir sešu punktu attālumā.

Savukārt «Spartak» vienība ar 17 punktiem pakāpusies uz 11.pozīciju.

Jaunajā sezonā KHL spēlē 28 komandas. Līgā vairs nav redzama Mitišču «Atlant», kas saskārās ar nopietnām finansiālām problēmām, taču tās vietu ieņem Maskavas «Spartak», atgriežoties čempionātā pēc vienas sezonas izlaišanas.

Arī šajā sezonā KHL klubi aizvadīs 60 spēles - pa diviem mačiem (savā laukumā un izbraukumā) pret katru no līgas komandām. Savukārt ar trim savas divīzijas komandām - Minskas «Dinamo», Zagrebas «Medveščak» un Bratislavas «Slovan» - rīdzinieki sacentīsies vēl pa divām reizēm.

Tikmēr izslēgšanas spēlēs, kas sāksies 21.februārī, vairs nebūs sapāroto maču - komandām starp 1-2 un 3-4 spēlēm būs vienas dienas brīvdienas, lai hokejisti varētu atgūt spēkus. Sezona noslēgsies ne vēlāk kā 2016.gada 19.aprīlī, kad plānota Gagarina kausa izcīņas finālsērijas septītā spēle.

Iepriekšējā sezonā Rīgas «Dinamo» otro reizi septiņu sezonu laikā nesasniedza Gagarina kausa izcīņu, taču šogad komandas mērķis ir cīnīties izslēgšanas spēlēs.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161