06.01.2016. 19:28
Latvijas komanda Rīgas «Dinamo» trešdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā nespēja gūt vārtus, spēlējot vairākumā, un ar 2:5 (0:1, 0:1, 2:3) piekāpās vēl vienai tiešajai konkurentei cīņā par vietu Gagarina kausa izcīņā Zagrebas «Medveščak» no Horvātijas.

• Kundrāteks: Rīgas «Dinamo» puiši labi cīnījās vakar

Rīdzinieki cīņu iesāka visai agresīvi, izveidojot vairākus bīstamus momentus pie pretinieku vārtiem. Pēc trim nospēlētām minūtēm pie «Medveščak» vārtiem notika sadursme, kuras laikā savainojumu guva viens no «Dinamo» spēlētājiem Tims Sestito. Komandā notika uzbrucēju virknējumu maiņa, taču tas netraucēja rīdziniekiem turpināt savas spēles uzspiešanu. Pēc desmit nospēlētām minūtēm, kad Rīgas kluba hokejisti apmētāja «Medveščak» vārtus ar ripām, rīdzinieku centieni tomēr atmaksājās un viņi nopelnīja vairākumu.

Tiesa, vairākumu realizēt neizdevās, jo pēc pusotras minūtes uz noraidīto soliņu par sitienu pretiniekam ar elkoni devās Vitālijs Pavlovs. Turpinājumā rīdzinieku temps mazliet rimās, ko uzreiz izmantoja Zagrebas kluba hokejisti, kuri trīs minūtes līdz pirmā perioda beigām atklāja cīņas rezultātu un panāca 0:1. Rīdzinieku kļūdas pie saviem vārtiem izmantoja un vārtus «Medveščak» labā guva Stefano Džiljati.

Otrais periods bija noraidījumiem bagāts. Pēc pusotras nospēlētas minūtes rīdzinieki savērpa virpuli pie «Medveščak» vārtiem, taču vārtus gūt neizdevās. Uzreiz pēc tam Rīgas «Dinamo» kluba hokejisti palika vairākumā, taču arī šoreiz neizmantoja savas iespējas. Zīmīgi, ka jau no pirmajām minūtēm laukumā atgriezās Sestito. Turpinājumā Rīgas «Dinamo» nopelnīja skaitliskā sastāva pārkāpumu, bet uz noraidīto soliņu devās Miķelis Rēdlihs. Trešdaļas septītajā minūtē asumi notika jau pie «Dinamo» vārtsarga Jūakima Ēriksona sargātajiem vārtiem. Par to Ēriksons nopelnīja divu minūšu sodu, bet to izciest devās Lauris Dārziņš. Savukārt pretinieku komandā desmit minūšu disciplinārsodu nopelnīja Džiljati.

Turpinājumā, 11.minūtē, kad abas komandas bija pilnā sastāvā, 2:0 panāca Tomass Larkins, kurš veiksmīgi laboja komandas biedra mestās ripas virzienu. Nākamajās minūtēs rīdzinieki vēl divas reizes spēlēja vairākumā, radot dažus bīstamus momentus pie «Medveščak» vārtiem, taču gūt vārtus neizdevās. Viens no vairākumiem bija lielais, jo vēl vienu disciplināro sodu, šoreiz līdz spēles beigām (5+20 minūtes), nopelnīja somu uzbrucējs Ese Sārinens.

Arī noslēdzošā trešdaļa sākās agresīvi, uz noraidīto soliņu dodoties «Medveščak» hokejistam Žilbēram Brulē. Arī šoreiz rīdzinieki nespēja gūt vārtus vairākumā. Tiklīdz viesu komanda spēlēja pilnā sastāvā, bīstams uzbrukums bija uz Ēriksona vārtiem, ripai gandrīz pārlidojot vārtu līniju, taču savā vietā bija zviedru vārtsargs. Uzreiz pēc tam nākamajā spēles momentā jau rīdzinieki izgāja divi pret vienu vārtsargu un aizsargu. Šo iespēju izmantoja mājinieku rindās spēlējošais Gints Meija, kurš panāca 1:2.

Pēc piecām nospēlētām minūtēm rīdzinieki atkārtoja savu kļūdu un vēlreiz nopelnīja skaitlisko pārkāpumu. Lai arī mazākums tika izturēts, Zagrebas kluba hokejisti mājiniekus vēlreiz sodīja, kad trešos vārtus viesiem guva soms Tūka Mentile. Rīdzinieki turpināja mainīt savus uzbrucēju virknējumus, taču rīdzinieku jaunieguvums Filips Toluzakovs turpināja radīt «Medveščak» spēlētājiem problēmas, pret kuru tika pelnīti vairāki noraidījumi. Trešā perioda vidū rīdzinieki spēlēja lielajā vairākumā pieciem pret trim hokejistiem, tomēr nespēja pārspēt pretinieku vārtsargu Deniju Teiloru. Tieši otrādi, astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām trīs vārtu pārsvaru viesu komandai panāca Brulē. Pēc nepilnām divām minūtēm jau 5:1 panāca čehs Radeks Smoleņāks.

Trīs ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām vienus vārtus mājiniekiem ar precīzu metienu vārtu augšējā stūrī atguva Toluzakovs, taču cīņas likteni tas neizmainīja.

Komandas šosezon savstarpēji jau bija tikušās trīs reizes - sezonas ievadā septembra sākumā «Medveščak» savā laukumā bija pārāka pagarinājumā ar 2:1, septembra beigu daļā ar 2:1 jau uzvarēja Rīgā, bet 22.decembrī rīdzinieki izbraukumā droši pieveica konkurentus ar 3:0.

Rīgas «Dinamo» ar 54 punktiem 44 mačos atrodas 12.pozīcijā Rietumu konferencē. Rīdziniekiem pietrūkst 16 punktu, lai būtu konferences labāko astoņu komandu vidū, kas nodrošinātu iekļūšanu Gagarina kausa izcīņā, tomēr vairākām konkurentēm ir pat pa 4-5 aizvadītām spēlēm vairāk.

«Medveščak» ar 68 punktiem ir šīs konferences devītajā pozīcijā, tomēr tā jau aizvadījusi 49 spēles. Savukārt astotnieku ar 70 punktiem 48 spēlēs noslēdz «Slovan».

Vārtu guvēji:

1:0 Stefāno Džiljati (Hedbergs, 16:37).

2:0 Timotijs Larkins (Merkls, Katičs) (30:53).

2:1 Gints Meija (Sotnieks, 42:50).

3:1 Tēmu Mantila (Mertls, Hedbergs) (47:25).

4:1 Žilbērs Brulē (Smoļenaks, 52:05).

5:1 Radeks Smoļenaks (Mertls, Genovejs) (53:25).

5:2 Filips Toluzakovs (56:17).

Komandas dodas laukumā. Šobrīd tiek atskaņotas Latvijas un Krievijas himnas.

Spēle sākusies.

Pirmajās sekundēs viesi ņem grožu savās rokās un ar diviem bīstamiem metieniem apdraud «Dinamo» vārtus.

«Medveščak» aizsargs ar nūju iesit pa seju «Dinamo» labākajam snaiperim Sestito. Tims laukumu pamet ar ārsta palīdzību.

Pirmajā trešdaļā aizritējušas piecas minūtes.

Šobrīd nedaudz aktīvāk darbojās mājinieki. «Medveščak» spēlē no aizsardzības.

Viesi raida ripu ārpus laukuma. «Dinamo» pirmais vairākums šajā duelī.

Pavlovs vairākumā iesit pretiniekam pa rokām un saņem sodu. Komandas spēlēs četri pret četri, bet 31 sekundi viesi izspēlēs vairākumu.

Īso vairākumu «Medveščak» nespēj izmantot.

1:0 vārti! Rīgas «Dinamo» nespēja sadalīt pretinieku spēlētājus savā aizsardzības zonā un nepiesegts Stefāno Džiljati raida ripu Ēriksona sargātajos vārtos.

Pašā trešdaļas izskaņā «Dinamo» nopelna iespēju spēlēt vairākumā, tomēr vārtus gūt neizdodas.

Komandas atgriežas laukumā, cīņa ir sākusies. «Dinamo» nepilnu minūti jāspēlē vairākumā.

Vēl viens sods viesiem. Rīdziniekiem trešais vairākums šajā spēlē.

Vairākumu Heikilas padotie neizmanto un seko sods mājiniekiem. Rīdzinieki uz laukuma seši laukuma spēlētāji.

Pirmo vārtu autors Džiljati saņem 2+10 soda minūtes, tāpat divas minūtes piespriež «Dinamo» vārtsargam Ēriksonam. «Dinamo» vienu sekundi spēlēs trijatā pret pieciem viesiem.

Mūsējie spēlē piecu vīru sastāvā. Spēle šobrīd tieši pusē.

2:0 Larkins no vārtu priekšas pielabo aizsarga metienu un panāk divu vārtu pārsvaru.

Sārinens klupina K.Rēdlihu un tiek sodīts ar divu minūšu sodu. «Dinamo» kārtējais vairākums.

Kārtējais vairākums netiek izmantots. Otrā trešdaļa noslēdza ar 2:0 Horvātijas komandas labā.

Izšķirošā trešdaļa sākusies un viesi atkal nespēj savaldīt emocijas, nopelnot kārtējo sodu.

2:1 - vārti! «Dinamo» beidzās vairākuma laiks un Gints Meija izgājienā divi pret vienu «Medveščak» aizsargu veic spēcīgu metienu, ripu raidot vārtu augšējā stūrī.

Dārziņam laba iespēja no vārtu priekšas. Lauris ripu raida garām vārtiem.

Skaitliskā sastāva pārkāpums Heikilas padotajiem. Tagad «Medveščak» kārta parādīt savu varēšanu vairākumā.

3:1 - vārti! «Dinamo» atkal ielaiž mazākumā. Somu aizsargs Mantila izdara samērā vieglu metienu un ripa ielido virs Ēriksona pleca.

Rīgas «Dinamo» gandrīz divas minūtes iespēja izspēlēt divu laukuma spēlētāju pārsvaru.

«Dinamo» vairākumā izveido fantastiski bīstamus momentus, taču samazināt pārsvaru neizdodas.

4:1! Žilbērs Brulē «piesmej» Oskaru Cibuļski un ripu raida starp Ēriksona kājsargiem.

Viesi turpina spridzināt! Radeks Smoļenaks izdara spēcīgu metienu no viduszonas un panāk jau graujošu pārsvaru - 1:5.

Līdz pamatlaika beigām nepilnas četras minūtes.

5:2! Krievu uzbrucējs Filips Toluzakovs no asa leņķa samazina pārsvaru.

Līdz spēles beigām viena minūte.

Mačs noslēdzies.

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs cīņai «Medveščak»

Vārtsargi: #30 Jaokīms Ēriksons (#36 Jakubs Sedlāčeks);

Aizsargi: #11 Kristaps Sotnieks (K) - #9 Krišjānis Rēdlihs, #58 Guntis Galviņš - #16 Stīvens Seigo, #44 Oskars Cibuļskis - #5 Māris Jass;

Uzbrucēji: #13 Gunārs Skvorcovs - #43 Tims Sestito - #87 Gints Meija, #89 Filips Toluzakovs - #72 Vitālijs Pavlovs - #70 Miks Indrašis, #10 Lauris Dārziņš - #21 Armands Bērziņš - #19 Miķelis Rēdlihs, #24 Bruno Zabis - #96 Māris Bičevskis - #32 Edgars Kulda.

Kari Heikiles vadītajai komandai sezonas otrajā pusē katra spēle ir zelta vērtē, lai saglabātu izredzes iekļūt Gagarina kausa izcīņā. Pirmdien «Dinamo» savā laukumā ar 1:2 pēcspēles metienu sērijā piekāpās citai tiešajai konkurentei Bratislavas «Slovan».

Šī «Dinamo» - «Medveščak» būs ceturtā savstarpējā spēle sezonā. Līdz šim bilance 2-1 labākā ir Horvātijas klubam. Šo par sešu punktu spēli var nosaukt, jo abas komandas ir tiešās konkurentes.