06.03.2012. 17:02
Piekto spēli Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā šobrīd aizvada Rīgas «Dinamo» komanda, kas izbraukumā spēkojas ar Ņižņijnovgorodas «Torpedo» vienību. Rezultāts pēc otrās trešdaļas ir 4:2 mājinieku komandas labā.

Resursi

• Lukašenko ir kauns par Minskas «Dinamo» sniegumu
  • «Avangard» bez Pujaca iekļūst konferences pusfinālā
  • Ankipānam piespriests 5+20 minūšu sods
  • Igaunijas klubs plāno piedalīties 2015./2016. gada sezonas KHL čempionātā
Rietumu konferences 1/4 fināls

1. Torpedo - Dinamo 7:3 2. Torpedo - Dinamo 1:2 3. Dinamo - Torpedo 4:3 4. Dinamo - Torpedo 1:4 5. Torpedo - Dinamo 06.03.12 6. Dinamo - Torpedo 08.03.127. Torpedo - Dinamo 10.02.12.* *ja nepieciešams

LASI CITUR: TIEŠRAIDE INTERNETĀ

Jau pašā spēles sākumā «Dinamo» aizsargs Arvīds Reķis ar nūju trāpīja pa seju Krikunovam, par ko saņēma divu minūšu noraidījumu. Vairākumā «Torpedo» hokejisti spēlēja aktīvi un mača trešajā minūtē atklāja rezultātu, kad Jūso Hietenena uzmetienu no zilās līnijas vārtu priekšā veiksmīgi pielaboja Jevsejenkovs un ripa ielidoja Māra Jučera sargātajos vārtos.

Pēc zaudētiem vārtiem «Dinamo» komanda neapjuka un jau pusotru minūti vēlāk panāca neizšķirtu, kad «Torpedo» vārtsargu Vitāliju Kovaļu ar negaidītu un spēcīgu metienu no zilās līnijas pārspēja Hosa.

Pāris minūtes vēlāk rīdzinieki atkal palika mazākumā un arī šoreiz laukuma saimniekiem vairākumu izdevās realizēt - Krikunovs apslidoja ap vārtiem un piespēlēja vārtu priekšā neviena nepiesegtajam Gorbunovam, kurš bija nekļūdīgs.

Pirmās trešdaļas vidū «Dinamo» hokejistiem radās iespēja spēlēt piecatā pret trim pretiniekiem, un pašā šī vairākuma izskaņā rīdzinieki vēlreiz panāca neizšķirtu, kad pēc Hosas metiena vārtu priekšā labi pacīnījās Luseniuss, kurš pielika nūju un ripa ielidoja Kovaļa sargātajos vārtos.

Piecas minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām «Dinamo» palika mazākumā, tomēr to kopējiem spēkiem sekmīgi izturēja, bet pēc tam rīdziniekiem bija divas labas iespējas gūt vārtus, tomēr Kovaļs spēlēja droši un atvairīja visus pretinieku metienus.

Kad šķita, ka pirmajā trešdaļā vārti vairs netiks gūti, «Torpedo» izveidoja labu pretuzbrukumu un divas sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām Krikunovs ar precīzu metienu vārtu tālajā stūrī trešo reizi šajā mačā pārspēja Jučeru. Līdz ar to pirms otrajām 20 minūtēm «Dinamo» zaudēja ar 2:3.

Otro trešdaļu «Dinamo» sāka ļoti aktīvi un centās radīt problēmas laukuma saimniekiem, tomēr «Torpedo» komandas aizsardzība strādāja bez kļūdām, neļaujot rīdziniekiem īpaši izvērsties un nonākt labā metiena pozīcijā. Mača 26.minūtē vienatnē pret Kovaļu izdevās nonākt Jānim Spruktam, tomēr «Dinamo» uzbrucējs meta pāri vārtiem, bet turpinājumā cīņa bija līdzīga un abām komandām bija iespējas gūt vārtus, taču to izdarīt neļāva abi vārtsargi, kas spēlēja bez pamanāmām kļūdām.

Spēles 35.minūtē nevajadzīgu noraidījumu pretinieku zonā izpelnījās jaunais «Dinamo» uzbrucējs Māris Bičevskis, bet «Torpedo» komanda šādu paviršību nepiedeva un dubultoja savu pārsvaru. Teicamu Kima Hiršovica piespēli vārtu priekšā uztvēra nepiesegtais Varnakovs, kurš meta nekļūdīgi un Jučeram ceturto reizi nācās izņemt ripu no saviem vārtiem.

Otrās trešdaļas atlikušajās minūtēs spēles gaita bija manāmi mierīgāka un komandām nebija daudz iespēju iekarot vārtus, tāpēc pirms pēdējās trešdaļas «Dinamo» atradās zaudētājos ar 2:4.

Vārtu guvēji: 1:0 Aleksandrs Jevsenkovs (Makarovs) (2:29, vair.), 1:1 Marsels Hosa (Galviņš, 4:05), 2:1 Vladimirs Gorbunovs (Krikunovs) (9:33, vair.), 2:2 Niklass Luseniuss (Hosa) (13:54, vair.), 3:2 Iļja Krikunovs (Tjornbergs, 19:59), 4:2 Mhails Varnakovs (Nilsons, Hiršovics) (35:51, vair.).

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs

Vārtsargi: Māris Jučers (Kristers Gudļevskis).

Aizsargi: Krišjānis Rēdlihs, Guntis Galviņš, Sandis Ozoliņš, Rodrigo Laviņš, Arvīds Reķis, Kristaps Sotnieks un Oskars Cibuļskis.

Uzbrucēji: Mārtiņš Karsums, Jānis Sprukts, Miķelis Rēdlihs, Marsels Hosa, Niklass Luseniuss, Džeimijs Lundmarks, Roberts Bukarts, Gints Meija, Mārtiņš Cipulis, Māris Bičevskis, Ainārs Podziņš, Juris Štāls un Juris Upītis.

Mājās palicis Holts un Ankipāns

Slimības dēļ (vīrusu infekcija) uz Ņižņijnovgorodu nedevās «Dinamo» uzbrucējs Ģirts Ankipāns, bet kopā ar komandu ir uzbrucēji Mārtiņš Cipulis un Aleksandrs Ņiživijs. Cipulis nepiedalījās pagājušajā spēlē, jo viņš izcieta diskvalifikāciju, ko «Arēnā Rīga» nopelnīja sestdien sērijas trešajā cīņā.

Savukārt Ņiživijs svētdien Rīgā nespēlēja spēcīga rokas sasituma dēļ. Lai arī viņš devies uz Krieviju, šodien viņš mačā nepiedalās.

LASI TVNET: Holts un Ankipāns paliek Rīgā, Ņiživijs atpakaļ ierindā

Mājās palika arī «Dinamo» pamatvārtsargs Kriss Holts (vēdera muskuļa trauma), kuru piemeklēja savainojums sestdienas spēlē. Tagad pirmā vārtsarga vieta atvēlēta Mārim Jučeram, bet viņa dublieris ir jaunais HK «Rīga» vārtsargs Kristers Gudļevskis.

Reklāma Sērijas pirmajās divās spēlēs Ņižņijnovgorodā katra  komanda izcīnīja pa vienai uzvarai, tāpat kā pagājušās nedēļas nogalē «Arēnā Rīga», panākumus dalot uz pusēm.

Regulārajā turnīrā punktus dalīja uz pusēm

«Dinamo» - «Torpedo» regulārajā čempionātā tikās divreiz, punktus dalot uz pusēm. 27. oktobrī izbraukumā rekordgarā pēcspēles metienu sērijā (26 metieni) Rīgas klubs zaudēja ar rezultātu 2:3, savukārt 24. janvārī «Arēnā Rīga» 5:4 «bullīšos» guva revanšu.

Izslēgšanas turnīrā, ja uzvarētājs netiek noskaidrots pamatlaikā, tiek spēlēts līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem papildlaikā.

Ceturtdien Rīgā risināsies sērijas sestais mačs.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801