20.12.2017. 10:45
Kārtējo spēli Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā šobrīd aizvada Rīgas «Dinamo» hokejisti, kas Vladivostokā spēkiem mērojas ar Oskara Bārtuļa pārstāvēto «Admiral» vienību. Rezultāts trešajā trešdaļā ir 3:1 Rīgas komandas labā.

Vārtu guvēji: 1:0 Roberts Saboličs (Kicins) (0:23), 1:1 Miķelis Rēdlihs (Dārziņš, Indrašis) (0:48), 2:1 Brendons Makmilans (Meija, Stolerijs) (54:44), 3:1 Brendons Makmilans (Meija) (57:15, vair.).

Šī spēle iesākās ļoti vētraini, jo jau 23. sekundē pēc Roberta Saboliča metiena ripa ar rikošeta palīdzību atrada ceļu Rīgas «Dinamo» vārtos. Tiesa, neizšķirta panākšanai rīdziniekiem bija nepieciešamas tikai 25 sekundes, jo pretuzbrukumā lielisku Mika Indraša piespēli uz brīvo malu izmantoja Miķelis Rēdlihs, kurš ar vienu pieskārienu raidīja ripu vārtos.

VĀRTĪĪ! MIKS INDRAŠIS! Arī Dinamo gūst vārtus ar savu pirmo metienu spēlē, rezultāts izlīdzināts 1-1! — Viasat Sport Baltic (@ViasatSport_LV)

Zīmīgi, ka divas ripas spēles pirmo 48 sekunžu laikā ir jauns KHL rekords.

Pēc tik vētraina cīņas sākuma spēles temps turpinājumā gan pierima, bet nedaudz lielāka iniciatīva piederēja «Admiral» komandai. Piektajā minūtē noraidījumu nopelnīja Krišjānis Rēdlihs, tomēr neko vērā ņemamu mājinieki izveidot nespēja. Savukārt 12. minūtē īsā laikā abas vienības nopelnīja pa divu minūšu sodam, bet rezultāts ne tobrīd, ne arī pirmā perioda turpinājumā nemainījās, komandām aizvadot vārtu gūšanas iespējām ne pārāk bagātu spēli.

Pirmās trešdaļas pēdējā minūtē «Admiral» nopelnīja divu minūšu sodu, tomēr vairākumu Rīgas klubs neizmantoja. Otrā perioda ievadā noraidījumu gan saņēma Gunārs Skvorcovs, turklāt tā laikā mājiniekiem radās lieliska iespēja no jauna izvirzīties vadībā - pēc Saboliča metiena ripu neizdodas nofiksēt rīdzinieku vārtsargam Mantam Ārmalim, kā rezultātā pēc abu komandu hokejistu cīņas nebija tālu, lai tā nonāktu vārtos. Tomēr Latvijas komandas hokejistiem izdevās likvidēt briesmas pie saviem vārtiem, ripu izmetot ārpus savas aizsardzības zonas.

Otrajā periodā laukumā bija vērojams aktīvs hokejs, kas gan neizcēlās ar vārtu gūšanas iespējām. Perioda turpinājumā komandas vēl nopelnīja pāris noraidījumus, turklāt «Admiral» hokejisti uz noraidīto soliņa devās divas reizes, taču Rīgas «Dinamo» par spīti metienu pārsvaram vārtus neguva. Līdz ar to rezultāts pēc otrās trešdaļas arī bija neizšķirts 1:1.

Abas komandas šosezon savā starpā jau aizvadījušas vienu maču. Septembrī rīdzinieki savā laukumā ar 2:5 piekāpās «Admiral» hokejistiem.

Izbraukuma turpinājumā rīdziniekiem jāaizvada divas spēles divās dienās, jo pēc mača Vladivostokā jau ceturtdien paredzēta cīņa pret Habarovskas «Amur».

Kopumā KHL ietvaros abi klubi tikušies 8 reizes. Visi savstarpējie mači noslēgušies jau pamatlaikā, piecas uzvaras svinot Rīgas «Dinamo» komandai.

Pēdējos piecos mačos abām komandām klājies līdzīgi - katra izcīnījusi trīs uzvaras un piedzīvojusi divus zaudējumus.

«Admiral» sastāvā jau trešo sezonu spēlē Bārtulis, turklāt visus trīs gadus viņš ir arī komandas kapteinis. Šosezon 30 gadus vecais aizsargs 32 mačos izcēlies ar 5 rezultatīvām piespēlēm un negatīvu lietderības koeficientu -7.

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601