05.09.2013. 07:25

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Jaunās sezonas pirmajā spēlē Rīgas «Dinamo» plkst.19.30 sacentīsies ar Baltkrievijas vienību Minskas «Dinamo». Šo un turpmākās rīdzinieku mājas spēles tiešraidē translēs kanāls TV6, bet izbraukuma cīņas arī šosezon būs iespējams vērot «Viasat Sport Baltic» (VSB) kanālā.

Šajā KHL sezonā spēlēs 28 komandas, kas sadalītas četrās divīzijās, pa septiņiem klubiem katrā. Katra komanda KHL regulārajā čempionātā aizvadīs 54 spēles - divas spēles (pa vienai savā laukumā un izbraukumā) ar katru līgas komandu.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļūs Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpinās Cerību kausā, ko pērn ieguva tieši Rīgas «Dinamo».

Pēc neveiksmīgās pagājušās sezonas, kurā Rīgas «Dinamo» hokejistiem pirmoreiz neizdevās kvalificēties Gagarina kausa izcīņai, vienības vadība izvēlējās stabilitāti un noslēdza līgumu ar galveno treneri Arti Ābolu, kurš iepriekšējās sezonas noslēdzošajos mēnešos pildīja galvenā trenera pienākumu izpildītāja funkcijas. Tāpat Rīgas «Dinamo» komandā atgriezušies vairāki spēlētāji, kas tajā cīnījušies jau iepriekš, bet pagājušo sezonu noslēdza citur - Sandis Ozoliņš, Georgijs Pujacs, Mārtiņš Cipulis, Aleksandrs Ņiživijs un Marcels Hosa.

Savukārt vienībai pievienojušies leģionāri Mets Robinsons, Marcels Haščāks, Kails Vilsons un Jakubs Sedlačeks, kā arī jaunie latvieši Rihards Cimermanis, Edgars Siksna, Kārlis Ozoliņš un Artūrs Kuzmenkovs, kurš turklāt «Latvijas Dzelzceļa» kausa izcīņā jau bija stabili nostiprinājies vienības sastāvā.

Pēc KHL publiskotās informācijas, Rīgas «Dinamo» komandai ir ceturtais mazākais algu budžets līgā - 4,2 miljoni latu.

Pirms pagājušās sezonas Rīgas «Dinamo» hokejisti pārbaudes spēlēs piedzīvoja vien trīs zaudējumus, bet sezonu iesāka neveiksmīgi - tika piedzīvots vairāk zaudējumu nekā uzvaru, un liela daļa no tiem vien ar vienu vārtu deficītu. Sezonas gaitā rīdzinieki tikai vienu reizi izcīnīja divas uzvaras pēc kārtas un regulāro sezonu noslēdza konferences pēdējā, 14. vietā.

«Nepieciešams ar pozitīvu lādiņu doties uz priekšu un nedomāt par iespējamām neveiksmēm,» sarunā ar aģentūru LETA pirms sezonas uzsvēra aizsargs Krišjānis Rēdlihs, piebilstot, ka pagājušās sezonas neveiksmes jau ir aizmirstas.

Šīs nedēļas sākumā vadība oficiāli izvirzīja Rīgas «Dinamo» komandai kā minimālo mērķi iekļūt Gagarina kausa izcīņā.

Bukmeikeri par potenciālajām Rīgas «Dinamo» sekmēm ir dažādās domās. «Olybet» prognozē, ka Rīgas «Dinamo» sezonu ar uzvaru sāks ar 56% varbūtību un arī cerības iekļūt Gagarina kausā vērtē «augstu». Savukārt «Betsafe» dod aptuveni 60% varbūtību, ka rīdziniekiem tomēr neizdosies iekļūt Gagarina kausā.

Rīgas «Dinamo» paplašinātais sastāvs 2013./2014. gada sezonā:

vārtsargi - Mikaels Telkvists, Jakubs Sedlačeks, Māris Jučers, Rihards Cimermanis;

aizsargi - Rodrigo Laviņš, Arvīds Reķis, Sandis Ozoliņš, Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks, Mārtiņš Porejs, Mets Robinsons, Oskars Cibuļskis, Edgars Siksna, Georgijs Pujacs;

uzbrucēji - Artūrs Kuzmenkovs, Gunārs Skvorcovs, Aleksandrs Ņiživijs, Kails Vilsons, Andris Džeriņš, Pols Ščehura, Mārtiņš Cipulis, Miks Indrašis, Roberts Bukarts, Marcels Haščāks, Vitālijs Pavlovs, Marcels Hosa, Deivids Sarkanis, Gints Meija, Kārlis Ozoliņš, Juris Upītis, Māris Bičevskis.MonAuto Carting, sporta klubs Skrīveri, Vēja 5, Skrīveru n., LV-5125
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties