24.11.2015. 21:03
Latvijas komanda Rīgas Dinamo šodien ar cīņu pret Soči komandu uzsāk Kontinentālās hokeja līgas (KHL) trīs mājas spēļu sēriju.

Spēli tiešraidē ar komentāriem latviešu valodā var vērot televīzijas kanālā TV6, bet translācija krievu valodā pieejama kanālā TV5.

Pēc mača 2.trešdaļas rezultāts aizvien ir 1:0 viesu labā, vārtus guvis Andrejs Kosticins. Kopumā pirmo 20 minūšu laikā viesu vārtu četrstūrī lidoja tikai viens mūsējo metiens, kamēr Soči atbildēja ar astoņiem, bet pēc otrā perioda metienu attiecība bija 8-20.

Mača sākums abām komandām bija līdzvērtīgs, taču bez labām vārtu gūšanas iespējām, turklāt vienības nereti izcēlās ar tehniskām kļūdām. Pirmā perioda viducī iniciatīvu nedaudz izdevās pārņemt Soči hokejistiem, turklāt tas vainagojās panākumiem, kad pazīstamais Kosticins devītajā minūtē pārspēja rīdzinieku vārtsargu Jūakimu Ēriksonu. Nedaudz vēlāk Rīgas Dinamo tika pie iespējas spēlēt vairākumā, kas gan palika neizmantots. Tiesa, pēc tam spēle starp abām komandām izlīdzinājās, taču uzbrukumā tās spēlēja pieticīgi, bet pašā pirmās trešdaļas izskaņā rīdzinieki vēlreiz varēja spēlēt vairākumā, tomēr pirmās 52 sekundes palika neizmantotas.

Rīdziniekiem tā arī neizdevās izmantot vairākumu, bet pēc tam vairākus uzbrukumus izdevās izveidot Soči vienībai, kas gan arī nebija rezultatīvi. Pēc viena no viesu uzbrukumiem Deniss Kazionovs bīstami meta uz rīdzinieku vārtiem, taču vietā bija Ēriksons. 34.minūtē Rīgas Dinamo atkal varēja spēlēt vairākumā, taču arī šoreiz tas nebija sekmīgs, lai gan tā izskaņā teicama iespēja bija Laurim Dārziņam. Šī vairākuma laikā rīdzinieku līdzjutēji sāka komandu izsvilpt. Soči hokejisti šajā duelī ļoti labi spēlēja aizsardzībā, tāpēc mājinieki neizdarīja pārāk daudz metienu pa sāncenšu vārtiem. Arī otrā perioda beigās rīdzinieki tika pie vairākuma, bet tā sākumā lieliska izdevība bija Mikam Indrašim, taču pagaidām viena hokejista pārsvars palicis neizmantots.

Rīdzinieku treneri mačam pieteikuši 21 hokejistu (divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 12 uzbrucējus). Pirmo reizi Dinamo sastāvā spēlei pieteikts un laukumā devies 19 gadus vecais HK Rīga uzbrucējs Frenks Razgals, kurš spēlē ceturtajā maiņā ar Māri Bičevski un Gunāru Skvorcovu. Vārtu drošība uzticēta Jūakimam Ēriksonam.

Rīgas Dinamo komandas sastāvs uz spēli:

Vārtsargi: #30 Joacim Eriksson, (#36 Jakub Sedlaček); aizsargi: #44 Oskars Cibuļskis – 9 Krišjānis Rēdlihs, #58 Guntis Galviņš #16 Steven Seigo, #11 Kristaps Sotnieks - #84 Tomaš Kundratek, #3 Ēriks Ševčenko; uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš (K) - #25 Andris Džeriņš - #19 Miķelis Rēdlihs, #22 Ville Leino - #72 Vitālijs Pavlovs - #70 Miks Indrašis, #17 Kaspars Saulietis - #43 Tim Sestito - #87 Gints Meija, #53 Frenks Razgals - #96 Māris Bičevskis - #13 Gunārs Skvorcovs.

Kā zināms, novembra sākumā noslēdzās izlašu pārtraukums. Pirms pārtraukuma rīdzinieki bija izcīnījuši četras uzvaras pēc kārtas, taču noslēdzošajā mačā ar 0:2 izbraukumā piekāpās Baltkrievijas klubam Minskas Dinamo.

Savukārt pēc pārtraukuma tika aizvadīti četri izbraukuma mači. Vispirms Dinamo ar 1:5 piekāpās Kazahstānas klubam Astanas Baris, tad ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā pārspēja Omskas Avangard, pēc tam ar 1:2 piekāpās Hantimansijskas Jugra, bet izbraukuma noslēdzošajā mačā ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā uzveica Jekaterinburgas Avtomobilist vienību. Līdz ar to izbraukumā no maksimāli iespējamajiem 12 punktiem nopelnot četrus.

Tikmēr Soči novembrī tikusi pie trim uzvarām, diviem zaudējumiem pamatlaikā un vienas neveiksmes pagarinājumā, kas piedzīvota sestdien, kad mājās ar 5:6 piekāpās Avtomobilist komandai. Kā ziņo Krievijas izdevums Sport-Ekspress, Soču hokejistiem mēnešiem ilgi kavējas algu izmaksa.

Turpinājumā rīdzinieki savā laukumā tiksies ar visas līgas līderi Jaroslavļas Lokomotiv un sava bijušā trenera Arta Ābola trenēto Toljati Lada komandu, ko pārstāv arī pašlaik traumētais vārtsargs Edgars Masaļskis.

Ar 32 spēlēs izcīnītiem 38 punktiem Rīgas Dinamo atrodama pēdējā, 14.vietā Rietumu konferences kopvērtējumā, no izslēgšanas spēļu zonas atpaliekot par desmit punktiem. Tikmēr Soči vienībai ir tieši par desmit punktiem vairāk, kas tai dod astoto vietu.