10.09.2014. 20:56

Noslēdzies spēles 2.periods. Rīgas Dinamo zaudē ar 0:1, vienīgos vārtus spēles 31.minūtē guvis viesu uzbrucējs Mihails Aņisins.

Vārtu drošība šajā spēlē tika uzticēta Jakubam Sedlāčekam, bet kā septītais aizsargs tika pieteikts Edmunds Augstkalns, kurš iepriekš šajā līmenī vēl nav spēlējis. Jau otrajā spēles minūtē noraidīts tika mājinieku kapteinis Georgijs Pujacs, tomēr vārtu drošība tika nosargāta, Jurim Upītim divas reizes bloķējot sāncenšu metienus. Pēcāk pēc Roberta Bukarta metiena pie Soči vārtsarga Tomāša Poperles vārtiem izcēlās pirmie asumi, taču noraidījumi nesekoja. Iniciatīvu laukumā pārņēma viesi, kas sagādāja darbu Sedlāčekam, taču pēc bīstama uzbrukuma Mārtiņa Cipuļa un Laura Dārziņa izpildījumā Dinamo tika pie pirmās iespējas spēlēt vairākumā. Briesmas pie pretinieku vārtiem radās vien pašā mazākuma izskaņā.

Drīz pēc tam noteikumi tika pārkāpti pret Andri Džeriņu. Šajā vairākumā Dinamo hokejisti darbojās daudz bīstamāk un bieži apdraudēja Poperles sargātos vārtus. Rezultāts gan palika neatklāts, taču arī pēc atgriešanās vienādos sastāvos iniciatīva piederēja laukuma saimniekiem. Pašās trešdaļas beigās izcelties varēja abas komandas, kad vispirms Sedlāčeks bija pārāks par pretinieka izgājienā viens pret vienu, bet pēc tam no vārtu priekšās bīstami meta Džeriņš. Trešdaļas pēdējās sekundēs noraidīts tika Dinamo leģionārs Līnuss Videls.

KHL regulārais čempionāts. 2014.gada 10.septembris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - HK Soči 0:1 (0:0; 0:1; 0:0)

Vārti: 30:23 Aņisins (Ščerbina) 0:1;

Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks - Tomašs Poperle

Metieni: 18-17

Soda minūtes: 10-12

Dinamo sastāvs spēlei.

Vārstargi: #36 Jakubs Sedlāčeks (#31 Edgars Masaļskis);

Aizsargi: #9 K.Rēdlihs - #44 Cibuļskis, #5 Genovejs - #27 Pujacs (C), #11 Sotnieks - #68 Jurčina, #61 Augstkalns;

Uzbrucēji: #10 Dārziņš - #70 Indrašis - #47 Cipulis, #81 Hossa - #55 Vidells - #87 Meija, #71 Bukarts - #24 Ščastļivijs - #19 M.Rēdlihs, #95 Upītis - #25 Džeriņš - #13 Skvorcovs.

Dinamieši sezonu sāk ar emocionālu atspēlēšanos un 4:2 uzvaru pār Minsku, bet otrajā mačā pirmdien pret Jāņa Sprukta pārstāvēto Jaroslavļas Lokomotiv pēc 2:0 pārsvara iegūšanas salūza, turpinājumā ielaižot piecas bezatbildes ripas. Abos mačos ar vārtu guvumu izcēlies Roberts Bukarts, bet vārtu drošība allaž uzticēta Edgaram Masaļskim. Spēlē pret Sočiem uzvara un trīs punkti būs īpaši svarīgi, jo turpinājumā no 13. līdz 19.septembrim četras spēles pēc kārtas jāaizvada viesos (Ņeftehimik, Lada, Traktor, Jugra).

Soču hokeja komanda vietā bez hokeja tradīcijām - Krasnodaras apgabalā - tapusi mākslīgi, šādā veidā daļēji aizņemta vismaz viena no Ziemas olimpiskajām spēlēm uzceltajām arēnām Boļšoj ar 12 000 skatītāju ietilpību. Tiesa gan, grūti prognozēt cik daudz (maz?) skatītāju nāks uz Soču mājas spēlēm. Vienību vada KHL apritē pazīstamais Vladimirs Bucajevs, kurš aizpērn rokās turēja Maskavas CSKA grožus, kā arī ilgstoši bijis šīs komandas galveno treneru palīgs.

Komandas pazīstamākais hokejists ir augumā nelielais (165 cm) krievu uzbrucējs Mihails Aņisins, kura karjerā Soči ir jau astotais KHL pieraksts. Savu darījuši disciplinas pārkāpumi un nesaskaņas ar treneriem, tostarp Oļegu Znaroku. Regulārajā turnīrā zelta balss īpašniekam 226 mačos 118 (61+57) rezultativitātes punkti. Komandas pieteikumā atrodami arī somi Makss Vjarns (uzbrucējs) un aizsargs Jonass Jarvinens, kanādiešu priekšējās līnijas spēlētāji Korijs Emertons un Marks Olvers (pašreiz gan savainots), KHL pazīstamais amerikāņu aizsargs Klejs Vilsons, zviedru uzbrucējs Andrē Petersons, čehu vārtsargs Tomašs Poperle, baltkrievs Artjoms Demkovs. KHL rūdījuma netrūkst krieviem Rafaelam Ahmetovam, Igoram Ignatuškinam, Iļjam Krikunovam, Andrejam Pervišinam, Aleksejam Petrovam, Timofejam Šiškanovam, Ņikitam Ščitovam un citiem.

Sezonu gan komanda iesākusi ar divām neveiksmēm viesos - 2:3 ar SKA un 0:3 pret Jokerit. Pirmajā mačā bija arī 1:0 un 2:2 (vārti Pervišinam un Krikunovam), bet SKA uzvaras ripu iemeta 54.minūtē. Helsinkos Soči pa ripai ielaida katrā no trešdaļām. Abās spēlēs vārtus no zvana līdz zvanam sargājis čehs Poperle.