30.01.2016. 18:40
Latvijas komanda Rīgas Dinamo sestdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā ar rezultātu 1:4 (1:1, 0:1, 0:2) piekāpās Pētera Skudras un Ģirta Ankipāna trenētajai Ņižņijnovgorodas Torpedo vienībai, kurā ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli izcēlās latviešu uzbrucējs Kaspars Daugaviņš.

Līdz ar to tagad kļuvis zināms, ka jau svētdien Rīgas Dinamo var oficiāli zaudēt cerības uz izslēgšanas turnīra sasniegšanu. Lai tas notiktu, Slovākijas vienībai Bratislavas Slovan jāiegūst vismaz divi punkti izbraukuma mačā ar Novosibirskas Sibirj.

Kaut spēles ievadā ļoti izteikts pārsvars piederējis Torpedo komandai, rezultātu atklāja tieši Rīgas hokejisti, izceļoties Andrim Džeriņam. Tomēr pirmās trešdaļas pēdējā minūtē pēc Daugaviņa piespēles izlīdzinājumu panāca Jevgēņijs Mozers, bet otrajā trešdaļā pats Daugaviņš jau vadībā izvirzīja Torpedo. Trešās trešdaļas pirmajās minūtēs punktu mačam ar vārtu guvumiem pielika mājinieku spēlētāji Kārls Klingberjs un Aleksejs Sopins.

Maču Torpedo iesāka aktīvi, tomēr Rīgas Dinamo turējās aizsardzībā. Trešdaļas vidū rīdzinieki trīs reizes palika mazākumā un gandrīz pusminūti pat cīnījās trijatā. Tāpat reizi tiesnešiem bija arī jāskatās video atkārtojums vai ripa nav bijusi vārtos, tomēr rezultāts saglabājās 0:0.

Pēc daudzajiem mazākumiem rīdzinieki lēnām iespēlējās un divas ar pusi minūtes pirms trešdaļas beigām pēc pārkāpuma pret Miķeli Rēdlihu paši pirmoreiz ieguva iespēju cīnīties vairākumā. Turklāt šis vairākums tika realizēts jau pēc 13 sekundēm, kad ripa rikošetā ielidoja vārtos pēc Galviņa metiena no zilās līnijas, bet vārti tika ieskaitīti Džeriņam. Turklāt tas bija vien trešais rīdzinieku metiens mačā. Tiesa, vadībā Rīgas Dinamo pirmo trešdaļu neizdevās noslēgt, jo 54 sekundes pirms tās beigām pēc Daugaviņa individuālās darbības latvietis piespēlēja Mozeram, kurš panāca 1:1.

Otro trešdaļu rīdzinieki iesāka nedaudz aktīvāk un sestajā minūtē tika pie vēl viena vairākuma. Tiesa, tajā šoreiz tika spēlēts mazāk pārliecinoši, bet trešdaļas vidū tieši Daugaviņš izvirzīja Torpedo vadībā - vairākumā pēc viņa metiena Jakubam Sedlāčekam neizdevās ripu piefiksēt un tā lēnām pārslīdēja vārtu līnijai. Šajā trešdaļā vārti vairs netika gūti un Torpedo saglabāja minimālu vadību.

Trešajā trešdaļā jau pēc 23 sekundēm zviedru uzbrucējs Klingberjs izvirzīja Torpedo vadībā ar 3:1, turklāt izdarīja to ļoti skaisti - dodoties no savas laukuma puses viņš arī reizi izlaida ripu cauri kājām, apspēlējot gan Kristapu Zīli, gan Sedlāčeku. Savukārt vēl pēc divām minūtēm vārtus guva arī Aleksejs Sopins un rīdzinieki jau bija iedzinējos ar 1:4.

Trešdaļas vidū pēc vairākiem noraidījumiem Rīgas Dinamo ieguva iespēju gandrīz minūti cīnīties trijatā pret pieciem pretiniekiem, tomēr momenti netika izmantoti. Arī atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās un Rīgas Dinamo piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas, turklāt šajos mačos kopā gūti tikai vieni vārti.

Pirms šī mača Rīgas Dinamo komandas treneri samainījuši gandrīz visus uzbrucēju trijniekus, bet vārtus sargāja Jakubs Sedlāčeks.

Šie klubi savā starpā šosezon iepriekš bija tikušies tikai vienu reizi - 28.decembrī izpārdotas Arēnas Rīga priekšā rīdzinieki piekāpās pretiniekiem ar 1:4.

Šajā izbraukumā Rīgas Dinamo aizvadīs tikai divas spēles - pirmdien būs jātiekas arī ar Čerepovecas Severstaļ, bet pēc tam jau trešdien gaidāms duelis savā laukumā ar Artūra Kuldas pārstāvēto Somijas klubu Helsinku Jokerit