29.12.2013. 17:00

• Ābols: Bija vairākas labas iespējas nostiprināt vadību vakar
  • Krišjānis Rēdlihs: Pret «Slovan» jāsavāc visi trīs punkti šodien
  • Rīgas «Dinamo» pēcspēles metienos piekāpjas LEV vakar

Vārtu guvēji: 1:0 Mihals Vondrka (13:53, soda metiens), 2:0 Petrs Olveckijs (J.Mikušs, Štajnohs) (21:13), 3:0 Mareks Mikliks (Vondrka, 35:33), 3:1 Kails Vilsons.

Rīgas «Dinamo» jau mača sākumā bija teicama iespēja gūt vārtus, kad pret vārtsargu izrāvās Miks Indrašis, taču viņa metiens atsitās pret vārtu stabu, savukārt Džeimija Džonsona atkārtots metiens bija nesekmīgs.

Drīz pēc tam rīdziniekiem bija iespēja spēlēt vairākumā, jo noraidījumu nopelnīja pazīstamais Miroslavs Šatans. Tiesa, Latvijas komandai viena vīra pārsvaru izmantot neizdevās, turklāt īsti nesekmējās arī ar nostāšanos zonā.

Trešdaļas turpinājumā starp abām komandām aizritēja atraisīta spēle, turklāt vienā no epizodēm «Slovan» pamanījās pārspēt Mīkaelu Telkvistu, taču tas tika izdarīts ar roku, līdz ar to vārtu guvums ieskaitīts netika. Pēc tam Rīgas «Dinamo» tika pie iespējas atkal spēlēt vairākumā, taču arī tas netika izmantots, pie tam «Slovan» mazākumā bieži tika pie ripas un pat mēģināja gūt vārtus, tomēr viņu centieni nevainagojās panākumiem.

Spēles 14.minūtē Arvīds Reķis neatļauti kavēja pretinieka izgājienu pret Telkvistu, kā rezultātā tiesneši uz mājinieku vārtiem nozīmēja soda metienu, ko realizēja Mihals Vondrka.

Pirmās trešdaļas izskaņā Georgijs Pujacs nopelnīja pirmo noraidījumu Latvijas komandai, tomēr pretinieki to nerealizēja. Tiesa, perioda pēdējā minūtē «Slovan» bija teicama izdevība gūt otros vārtus, taču Telkvists glāba pēc izgājienu viens pret vienu.

Otrā trešdaļa Latvijas komandai iesākās pagalam nesekmīgi, jo tika zaudēti vārti - pēc viesu metiena no zilās līnijas pirmais pie atlēkušās ripas bija Jurajs Mikušs, kura atkārtots raidījums atsitās pret vārtu stabu, taču neveiksmīgi Telkvists iestūma ripu vārtos.

Pēc vārtu zaudējuma Rīgas «Dinamo» hokejisti izskatījās nedaudz apmulsuši, taču viņi mēģināja zaudēto atgūt, tomēr ikreiz «Slovan» vārtsargs Jaroslavs Janušs spēlēja veiksmīgi.

Perioda vidū jau sāka izpausties pārliecinošs Latvijas komandas pārsvars, taču nedaudz vairāk kā četras minūtes līdz otrās trešdaļas beigām Telkvistam atkal nācās ķeksēt ārā ripu no saviem vārtiem, kad partnera piespēli no aizvārtes vārtu guvumā pārvērta Mihels Miklīks.

Trešdaļas pēdējā minūtē Telkvists glāba Rīgas «Dinamo» no ceturto vārtu zaudējuma, kad no tuvas distances zviedru centās pārspēt Šatans.

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs mačam ar LEV

Vārtsargi: Mikaēls Telkvists (Jakubs Sedlāčeks)

Aizsargi: Sandis Ozoliņš (C) - Arvīds Reķis, Georgijs Pujacs - Mets Robinsons, Krišjānis Rēdlihs - Kristaps Sotnieks;

Uzbrucēji: Juris Upītis - Kails Vilsons - Marsels Hosa, Džeimijs Džonsons - Pols Šekura - Miks Indrašis, Marsels Haščāks - Andris Džeriņš - Vitālijs Pavlovs, Roberts Bukarts - Rustams Begovs - Mārtiņš Cipulis.

pirmajā mačā pēc decembra pārtraukuma rīdzinieki sestdien nenoturēja vadību un ar rezultātu 1:2 piekāpās Čehijas vienībai Prāgas «Lev». Šajā cīņā rīdzinieku sastāvā atgriezās kanādiešu uzbrucējs Džeimijs Džonsons.

Savukārt šosezon ne pārāk veiksmīgi spēlējošā «Slovan» komanda piektdien ar 4:2 uzveica Ņižņekamskas «Ņeftehimik».

Abu komandu pirmajā šīs sezonas tikšanās reizē 17.oktobrī Rīgas «Dinamo» tika pie panākuma izbraukumā ar rezultātu 4:3.

Ar 69 punktiem 37 spēlēs Latvijas klubs pakāpies uz ceturto vietu Rietumu konferences kopvērtējuma tabulā. Trešajā pozīcijā ar 70 punktiem 39 mačos ir aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Doņeckas «Donbass» vienība.

Savukārt «Slovan» ar 47 punktiem 37 spēlēs atrodas vien konferences 12.vietā.