01.10.2013. 16:00

Vārtu guvēji: 1:0 Marsels Hosa (Vilsons) (3:24), 1:1 Vladimirs Butuzovs (Karavājevs, Saņikovs) (11:05), 2:1 Marsels Hosa (Polāks, Vilsons) (19:19), 3:1 Sandis Ozoliņš (Vilsons, 20:52), 4:1 Kails Vilsons (Ozoliņš, Polāks) (46:09, vair.).

Spēles sākumā divas labas iespējas atklāt mača rezultātu bija «Sibirj» hokejistiem, taču pēc tam cīņa izlīdzinājās, un Hosa, saņēmis teicamu piespēli no Kaila Vilsona ceturtajā minūtē izvirzīja Rīgas «Dinamo» vadībā.

Dueļa turpinājumā pārsvars piederēja Latvijas komandai, turklāt pēc Oskara Cibuļska noraidījuma pretiniekiem neizdevās izveidot neko ievērības cienīgu. Taču vairākuma beigās «Sibirj» uzbruka pārliecinošāk un turpināja to darīt arī nākamajos uzbrukumos, kad abas komandas jau spēlēja vienādos sastāvos. Tā rezultātā mājinieki izlīdzināja mača rezultātu, veicot Rīgas «Dinamo» vienībai ļoti neveiksmīgu uzmetienu uz vārtiem, ripai ielidojot vārtu tīklā gar tuvējo vārtu stabu. «Sibirj» labā vārtus guva Vladimirs Butuzovs.

Pirmās trešdaļas izskaņā labu metienu uz pretinieku vārtiem izdarīja Pols Šekura, taču Novosibirskas komandas vārtsargs bija savā vietā. Tomēr pēdējā minūtē Hosa vēlreiz varēja iepriecināt Rīgas līdzjutējus, izmantojot vārtsarga kļūdu un panākot 2:1 «Dinamo» labā. Šajā vārtu guvumā vispirms piedalījās Vilsons, kurš veica uzmetienu, bet pirmais pie atlēkušās ripas bija tieši Hosa, raidot to vārtu tīklā jau otro reizi šajā mačā.

Otrās trešdaļas ievadā Rīgas «Dinamo» pirmo reizi mačā ieguva tiesības spēlēt vairākumā un to izdevās realizēt jau pirmās nomaiņas laikā, kad jau trešo rezultatīvo piespēli veica Vilsons, bet trāpīgi meta rīdzinieku kapteinis Ozoliņš.

Tiesa, rīdziniekiem mača iniciatīvu neizdevās noturēt uz ilgu laiku, jo spēles gaita abu vienību starpā izlīdzinājās. Perioda sestajā minūtē Georgijs Pujacs nopelnīja noraidījumu, taču mazākumā Rīgas «Dinamo» nospēlēja gana veiksmīgi.

Dueļa turpinājumā te vienai, te otrai komandai bija iniciatīva, tomēr nākamā lielā iespēja «Sibirj» hokejistiem radās piecas minūtes pirms trešdaļas beigām, kad pie noraidījuma tika Vojtehs Polāks, taču nepagāja nemaz tik ilgs laiks, kad paši mājinieki tika pie noraidījuma, un abas komandas spēlēja vienādā sastāvā.

Tomēr mazākumā Gints Meija vēl paspēja izskriet uz pretinieku vārtiem, bet rīdzinieki vairākumā izveidoja bīstamu momentu, kad pēc Aleksandra Ņiživija piespēles teicama vārtu gūšanas iespēja bija Šekuram, taču ripa atsitās pret vārtu stabu. Savukārt neilgi pēc tam Šekuram neizdevās trāpīt ripu tukšos vārtos.

Rīgas «Dinamo» sastāvs pret «Sibirj»

Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks (Rihards Cimermanis).

Aizsargi: Sandis Ozoliņš - Arvīds Reķis, Georgijs Pujacs - Mets Robinsons, Kristaps Sotnieks - Oskars Cibuļskis, Edgars Siksna.

Uzbrucēji: Vojteks Polāks - Kails Vilsons - Marsels Hosa, Aleksandrs Ņiživijs - Pols Šekura - Mārtiņš Cipulis, Gints Meija - Andris Džeriņš - Miks Indrašis, Vitālijs Pavlovs - Artūrs Kuzmenkovs - Gunārs Skvorcovs, Andris Siksnis.

Turnīra tabulas Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas «Dinamo» ar 11 spēlēs nopelnītiem 18 punktiem šobrīd ieņem 5. vietu, kamēr «Sibirj» deviņos mačos iegūtie 15 punkti dod 8. pozīciju Austrumu konferencē.

Pēc veiksmīgā sezonas ievada Arta Ābola vadītā vienība piedzīvojusi trīs zaudējumus pēc kārtas, divus no tiem šajā izbraukuma sērijā. Iepriekšējā mačā «Dinamo» hokejisti ar rezultātu 0:3 piekāpās līgas jaunpienācējai Vladivostokas «Admiral», ciešot pirmo «sauso» neveiksmi turnīrā šosezon.

Tālo Austrumu izbraukumu Latvijas vienība noslēgs ceturtdien pret Novokuzņeckas «Metallurg» klubu. Pēc tam tika aizvadīti trīs mači savā laukumā «Arēnā Rīga».