06.03.2013. 21:37

Rīgas Dinamo hokejisti trešdienas vakarā Arēnā Rīga ar vairāk kā pārliecinošu uzvaru sāka cīņu Cerību kausa pusfinālā pret Minskas Dinamo - 7:2. Divus vārtus mājiniekiem guva Juris Upītis, bet pa reizei izcēlās Roberts Bukarts, Arvīds Reķis, Oskars Cibuļskis, Mārtiņš Karsums un Gints Meija. Viesiem precīzi meta Džefs Plets un Kims Hiršovics. Jau ceturtdienas vakarā Rīgā abas komandas tiksies atkārtoti.

Jau mača 3.minūtē gavilēt varēja Arēna Rīga tribīnes - pēc Jēkaba Rēdliha piespēles no aizvārtes ripa nokļuva pie Roberta Bukarta, kurš meta nekļūdīgi. Tie Bukartam bija jau piektie vārti Cerību kausa turnīrā. Dažas minūtes vēlāk teicamu izdevību neizmantoja Juris Upītis, netrāpot ripu faktiski tukšos viesu vārtos. Arī perioda turpinājumā pārliecinošāk darbojās Rīgas hokejisti, tomēr arvien biežāk uzbruka minskieši - ar viņu raidījumiem galā tika Telkvists. Pēc Sotnieka noraidījuma 16.minūtē pirmo reizi mačā mājinieki palika četratā, taču mazākumu izturēja pārliecinoši, turklāt tā laikā ar bīstamu pretuzbrukumu izcēlās J.Rēdlihs. Pirmās 20 minūtes noslēdzās ar minimālu laukuma saimnieku pārsvaru.

Otrā perioda pašā sākumā pēc Pola Šehuras metiena ripa trāpīja pa vārtu stabu. Brīdi vēlāk pretuzbrukumā metienu pa Kevina Lalanda vārtiem izdarīja Arvīds Reķis un ripa atrada ceļu tajos - 2:0! Tiesa, mājinieku prieki bija pavisam īsi, jo minskiešu līderis Džefs Plets pēc 13 sekundēm samazināja rezultāta starpību. Spēles temps saglabājās visai augsts, taču komandām nebija reālu izdevību mainīt rezultātu. Kādā no epizodēm ļoti nepārliecinoši nospēlēja Lalands, pēdējā mirklī notverot izslīdējušu ripu. Vēl mirkli vēlāk aiz viņa vārtiem iedegās sarkanā lampiņa - saņēmis teicamu piespēli, Lalandu pretkustībā noķēra Oskars Cibuļskis un 3:1! Pēc gūtajiem vārtiem rīdzinieki iespieda Minskas spēlētājus viņu aizsardzības zonā, taču ofensīvu pārtrauca Pola Šehuras noraidījums. Trešdaļu gan komandas noslēdza četratā, jo pirmo pārākumu pretinieku rindās izpelnījās Mihaļovs.

Trešo trešdaļu minskieši uzsāka ar vārtsarga maiņu (neveiksmīgi spēlējošā Lalanda vietā stājās 19 gadus vecais Mihails Karnauhovs) un diezgan ātri atguva vienu ripu - to izgājienā paveica Kims Hiršovics. Uz rīdzinieku atbildi gan bija jāgaida tikai nepilna minūte, kad pirmā maiņa atjaunoja divu ripu pārsvaru uz tablo (Mārtiņš Karsums). Piedevām visai drīz noraidījās viesi, dodot Rīgas Dinamo otro iespēju skaitliskajā vairākumā. Tajā gūt vārtus neizdevās, bet Juris Upītis guva vārtus brīdi pēc tam, nostādot Minsku neapskaužamā situācijā - 5:2. Rīdzinieku spiediens tikai pieauga un kārtējā vairākuma laikā Upītis iebakstīja ripu vārtos - jaunajam uzbrucējam otrie gūtie vārti mačā, bet uz tablo jau 6:2! Atlikušajā laikā jauno Karnauhovu vārtos pārspēja arī Gints Meija, mača galarezultātu padarot pavisam bēdīgu viesiem - 7:2.

Artis Ābols mačam pieteica septiņus aizsargus un 12 uzbrucējus. Sastāvā atgriezās savainojumu sadziedējušais Arvīds Reķis, bet malā šoreiz palicika Gunārs Skvorcovs. Vārtus sargāja Mikaeēls Telkvists.

KHL Cerību kauss. Pusfināls. 2013.gada 6.marts. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Minskas Dinamo 7:2 (1:0; 2:1; 4:1)

Vārti: 2:09 Bukarts (J.Rēdlihs) 1:0; 23:55 Reķis 2:0; 24:08 Plets (Mihaļovs, Stepltons) 2:1; 33:50 Cibuļskis (Bukarts, Džonsons) 3:1; 42:28 Hiršovics (Mērfijs) 3:2; 43:25 Karsums (Šehura, Indrašis) 4:2; 47:18 Upītis (Meija) 5:2; 53:47 Upītis (Pavlovs, Meija, vair.) 6:2; 57:23 Meija (Šehura, vair.) 7:2;

Vārtsargi: Mikaels Telkvists - Kevins Lalands (līdz 40:00, no 40:00 Mihails Karnauhovs)

Metieni: 37-24

Soda minūtes: 6-8

Skatītāji: 2270

Rīgas Dinamo: Telkvists (Jučers); Sotnieks - Galviņš, Reķis - K.Rēdlihs, Laviņš - Cibuļskis, J.Rēdlihs; Karsums - Šehura - Indrašis, Bukarts - Džeriņš - Džonsons,Upītis - Pavlovs - Meija, Ivanāns - Bičevskis - Biezais

Otrā pusfinālā sacenšas Habarovskas Amur un Jekaterinburgas Avtomobilist vienības, kas regulārajā turnīrā ieņēma divas pēdējās vietas līgā. Pirmajā mačā ar 4:3 papildlaikā uzvarēja Avtomobilist. Jāatzīmē, ka šī kļuva par otru ilgāko spēli līgas vēsturē - Braņislavs Mezejs uzvaras vārtus guva pēc spēlētām 116 minūtēm un 42 sekundēm, kas tikai nedaudz vairāk kā divas minūtes atpalika no nesen sasniegtā līgas rekorda. Aizvadītajā nedēļā spēle starp Jaroslavļas Lokomotiv un Čerepovecas Severstaļ noslēdzās pēc 118 minūtēm un 48 sekundēm.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa