13.09.2016. 21:45
Kārtējo zaudējumu Kontinentālajā hokeja līgā piedzīvoja Rīgas "Dinamo", kas savā laukumā ar rezultātu 1:3 atzina Artūra Kuldas pārstāvētā Helsinku "Jokerit" pārākumu. Rīdzinieku labā vienīgos vārtus guva Lauris Dārziņš.

Spēles teksta tiešraide

Rīgas "Dinamo" no sešu izbraukuma spēļu turnejas atgriezās tikai ar diviem punktiem, un komandas galvenais treneris Normunds Sējējs ieviesa izmaiņas sastāvā, pārvēršot pirmo trijnieku. Pirmajā uzbrucēju virknējumā spēlēja ārzemnieki Džastins Šags, Pjotrs Ščastļivijs un Koltons Gilīss, kurš astotajā minūtē par rupjību pretinieku zonā nopelnīja pirmo noraidījumu.

Dinamieši mazākumu gan izturēja pārliecinoši un otrās trešdaļas vidū pēc tam, kad klupināts tika Oskars Cibuļskis, paši ieguva pirmo iespēju spēlēt vairākumā. Mājinieki izmēģināja vairākuma variantu ar četriem uzbrucējiem, uz zilās līnijas spēlējot Ščastļivijam, bet "Jokerit", pateicoties vārtsargam Riku Helēniusam, mazākumu izturēja.

Reālu vārtu gūšanas iespēju nebija daudz, taču otrās trešdaļas beigu daļā komanda apmainījās teicamām iespējām. Vispirms Jakubs Sedlāčeks tika galā ar izgājienu viens pret vienu, bet 37. minūtē pirmo punktu sezonā beidzot nopelnīja Lauris Dārziņš. Pēc viņa pirmā metiena ripu no vārtu līnijas izsita aizsargi, bet Dārziņš tika pie atkārtotas iespējas un atklāja rezultātu (1:0). Otrās trešdaļas beigās un trešās trešdaļas sākumā Rīgas "Dinamo" izturēja vēl pa vienam mazākumam, taču disciplīna mājiniekiem turpināja klibot un deviņarpus minūtes līdz pamatlaika beigām Helsinku "Jokerit" panāca izlīdzinājumu. Kamēr uz noraidīto soliņa atradās Vitālijs Pavlovs, viesiem vajadzēja tikai deviņas sekundes, lai realizētu vairākumu - ar spēcīgu tālmetienu izcēlās aizsargs Topi Jākola (1:1).

Pēc pusotras minūtes sekoja kārtējais noraidījums - Tims Sestito nopelnīja 2+10 soda minūtes. Šo vairākumu "Jokerit" gan neizmantoja, bet jau pēc 40 sekundēm tik un tā izrāva uzvaru. Rīgas "Dinamo" zaudēja cīņu pie apmales, "Jokerit" nogādāja ripu otrā malā, un cits aizsargs Olivers Lauridsens no distances pārspēja Jakubu Sedlāčeku (2:1). Nepagāja pat minūte, kad Sedlāčeks kapitulēja jau trešo reizi - pēc piespēles gar vārtiem nūju precīzi pielika Mika Niemi (3:1). "Dinamo" pieprasīja pārtraukumu, nomainīja Sedlāčeku pret sesto laukuma spēlētāju un vēl tika pie vairākuma, tomēr glābt maču bija par vēlu.

Jakubs Sedlāčeks (Jānis Kalniņš); Patriks Mulens – Krišjānis Rēdlihs, Oskars Cibuļskis – Guntis Galviņš, Georgijs Pujacs – Ralfs Freibergs, Kristaps Zīle; Džastins Šags – Pjotrs Ščastļivijs – Koltons Gilīss, Lauris Dārziņš – Tims Sestito – Miks Indrašis, Filips Toluzakovs – Vitālijs Pavlovs – Miķelis Rēdlihs, Kaspars Saulietis – Gints Meija – Edgars Kulda, Frenks Razgals.

Vārti: 36:57 Dārziņš (Sestito) 1:0, 51:28 Jākola (Salminens, vair.) 1:1, 55:41 Lauridsens (Jensens, Virtanens) 1:2, 56:31 Niemi (Jormaka) 1:3Metieni: 25:32Soda minūtes: 20:4Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks – Riku Helēniuss