06.03.2013. 19:30
Ar pārliecinošu uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Cerības kausa pusfinālu trešdien sāka Rīgas «Dinamo» komanda, kas ar 7:2 savā laukumā apspēlēja Minskas «Dinamo» vienību no Baltkrievijas. Divus vārtus rīdziniekiem guva Juris Upītis.

Maču Rīgas «Dinamo» komanda iesāka ļoti veiksmīgi, jau pēc divām nospēlētām minūtēm izvirzoties vadībā, kad ripa vārtu priekšā veiksmīgi atleca pa metienam Robertam Bukartam. Uzbrucējam tie bija piektie gūtie vārti septiņās Cerību kausa spēlēs.

Cīņas turpinājumā ar lielu aktivitāti izcēlās Juris Upītis, Vitālijs Pavlovs un Gints Meija, taču pamazām arvien biežāk spēlē iesaistījās arī rīdzinieku vārtsargs Mīkaels Telkvists. Lai arī iniciatīva bija pārgājusi Minskas kluba pusē, «Dinamo» turpināja radīt draudus arī pretinieku zonā, tomēr izteikti bīstami metieni izpalika.

Arī trešdaļas otrajā pusē situācija uz ledus nemainījās - pārsvars piederēja viesiem, tomēr arī Rīgas «Dinamo» aktīvi meklēja iespējas veikt pretuzbrukumus. Trešdaļas beigās noraidījumu izpelnījās Kristaps Sotnieks, taču mājinieki mazākumā darbojās sekmīgi un savu vārtu drošību nosargāja.

Otrās trešdaļas pašā sākumā ļoti tuvu vārtu guvumam bija Pols Šekura, pēc kura metiena ripa atsitās pret abiem Kevina Lalanda sargāto vārtu stabiem, tomēr ceturtajā minūtē 2:0 panāca Arvīds Reķis, pēc kura patāla metiena neveiksmīgi nospēlēja viesu vārtsargs.

Vienus vārtus viesi atguva jau pēc 13 sekundēm, kad teicamu saspēli ar metienu tukšos vārtos noslēdza Plets. Pēc straujās notikumu attīstības trešdaļas turpinājumā cīņa ritēja līdzvērtīgi bez izteiktām vārtu gūšanas iespējām.

Trešdaļas otrajā pusē Rīgas «Dinamo» pakāpeniski izkārtoja sev teritoriālo pārsvaru, ko prata pārvērst trešajos gūtajos vārtos - pēc teicamas saspēles un Bukarta piespēles izcēlās Oskars Cibuļskis, noķerot Lalandu uz pretkustību. Pēc trešajiem zaudētajiem vārtiem Minskas kluba pārstāvji manāmi aktivizējās un priekšpēdējā trešdaļas minūtē tika pie iespējas spēlēt vairākumā.

Pēdējās sekundēs pie Telkvista vārtiem izveidojās ļoti spraiga situācija, taču zviedru vārtsargs darbojās nevainojami un atvairīja vairākus metienus pēc kārtas. Tāpat par sitienu vārtsargam noraidīts tika viesu spēlētājs.

Trešās trešdaļas sākumā komandas izturēja spēli nevienādos sastāvos, bet uzreiz pēc tam trešajā minūtē 2:3 panāca Hiršovics, pārspējot Telkvistu. Arī šoreiz komandas apmainījās ātriem vārtu guvumiem, jo mazliet mazāk nekā minūti vēlāk divu vārtu pārsvaru mājiniekiem atjaunoja kapteinis Karsums - viņš vārtu priekšā saņēma teicamu piespēli no Šekuras, panākot 4:2 Rīgas «Dinamo» labā.

Pēc gūtajiem vārtiem laukuma saimnieki divas minūtes nesekmīgi spēlēja vairākumā, bet pēc atgriešanās pilnos sastāvos spēlē atkal iesaistījās Telkvists.

Uzvaru Rīgas «Dinamo» nodrošināja trešdaļas astotajā minūtē, kad pēc Meijas piespēles precīzs bija Upītis. Pēc šiem vārtiem Minskas kluba sniegums krasi pasliktinājās, bet Rīgas komanda baudīja neapstrīdamu teritoriālo pārsvaru. To izdevās pārvērst vēl divos gūtos vārtos, kad 14.minūtē otro reizi mačā precīzs bija Upītis, realizējot skaitlisko vairākumu, bet 18.minūtē 7:2 panāca Meija.

Rīgas «Dinamo» - Minskas «Dinamo» 7:2 (1:0, 2:1, 4:1)

Vārtu guvēji: 1:0 Roberts Bukarts (J. Rēdlihs) (2:09), 2:0 Arvīds Reķis (23:55), 1:2 Džefs Plets (Mihaļovs, Sepltons) (24:08), 3:1 Oskars Cibuļskis (Bukarts, Džonsons) (33:50), 2:3 Kims Hiršovics (Mērfijs) (42:28), 4:2 Mārtiņš Karsums (Šehura, Indrašis) (43:25), 5:2 Juris Upītis (Meija) (47:18), 6:2 Juris Upītis (Pavlovs) (53:47 vair.), 7:2 Gints Meija (Šehura) (57:23 vair.).

Metieni: 37 - 24

Soda minūtes: 6 - 8

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs

Vārtsargi: Mikaēls Telkvists (Māris Jučers).

Aizsargi: Kristaps Sotnieks, Guntis Galviņš, Arvīds Reķis, Krišjānis Rēdlihs, Rodrigo Laviņš, Oskars Cibuļskis un Jēkabs Rēdlihs.

Uzbrucēji: Mārtiņš Karsums, Pols Šehura, Miks Indrašis, Roberts Bukarts, Andris Džeriņš, Džeimijs Džonsons, Juris Upītis, Vitālijs Pavlovs, Gints Meija, Raitis Ivanāns, Māris Bičevskis un Elvijs Biezais.

Rīgas klubs pusfinālā iekļuva pēc uzvaras pār Latvijas valstsvienības aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Doņeckas vienību «Donbass», kur par vārtsargu treneri strādā Latvijas hokeja speciālists Sergejs Naumovs. Šajā sērijā uzvarētāju noteica pēcspēles metienu sērija. Savukārt Minskas komanda ceturtdaļfināla sērijā 3-0 pieveica Maskavas «Spartak» hokejistus.

Rīgas «Dinamo» ar Minskas «Dinamo» KHL regulārajā čempionātā šosezon tikās četras reizes, uzvaras dalot uz pusēm. Kopumā KHL turnīrā abas vienības aizvadījušas 14 savstarpējas spēles, katrai no komandām izcīnot 7 panākumus.

Minskas «Dinamo» skaitās šā pāra favorīts. Regulārās sezonas noslēgumā Baltkrievijas klubs Rietumu konferencē ierindojās 10. pozīcijā, kamēr rīdzinieki ieņēma pēdējo, 14. vietu.

Ceturtdien «Arēnā Rīga» tiks aizvadīta sērijas otrā spēle.

Dueļa uzvarētāju noteiks sērijā līdz trim uzvarām, tiesa, sērijā nebūs vairāk par četrām spēlēm. Ja pēc četriem mačiem sērija noslēgsies 2:2, Minskā notiks pēcspēles metienu sērija, kurā noskaidrosies finālists.

Austrumu konferences pusfinālā savā starpā tiekas Habarovskas «Amur» un Jekaterinburgas «Avtomobilist» komanda.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161