01.02.2015. 19:35
Latvijas komanda Rīgas Dinamo, turpinot Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta noslēdzošo mājas spēļu sēriju, svētdien ar rezultātu 6:0 (3:0, 2:0, 1:0) sagrāva Slovākijas klubu Bratislavas Slovan, iekļūstot Gagarina kausa zonā.

Rīdziniekiem pa vieniem vārtiem guva Roberts Bukarts, Kaspars Saulietis, Līnuss Videls, Lauris Dārziņš, Krišjānis Rēdlihs un Miks Indrašis. Tāpat Bukarts un Miķelis Rēdlihs nopelnīja pa divām rezultatīvām piespēlēm.

Rezultātu Rīgas Dinamo atklāja jau pirmajā nomaiņā, kad pēc 24 sekundēm vārtos rikošetā no Bukarta ielidoja viegls Miķeļa Rēdliha uzmetiens pa vārtiem. Turpinājumā diezgan viegli pie izdevībām tika arī Slovan komanda un viesiem pat piederēja pārsvars, tomēr desmitajā minūtē Saulietis bija precīzs ar precīzu plaukstas metienu no neliela attāluma, kas Slovan jau pirmās trešdaļas vidū lika veikt vārtsarga maiņu.

Savukārt trešos vārtus Videls guva 33 sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām, kad viņš skaisti izcēlās pēc saspēles ar Bukartu. Zīmīgi, ka pirmajā trešdaļā pārsvars piederēja Slovan komandai, bet Rīgas Dinamo pamanījās atrasties vadībā ar 3:0, realizējot trīs no sešiem izpildītajiem metieniem.

Otrajā trešdaļā rīdzinieku pārsvars bija vēl iespaidīgāks, tomēr tās ievadā sākotnēji lieliska iespēja bija Slovan, jo Andrejs Kudrna ieguva iespēju izpildīt soda metienu, kas gan nebija precīzs. Turpinājumā astotajā minūtē Dārziņš ar atkārtotu metienu panāca 4:0, bet vēl pēc trim minūtēm Krišjānis Rēdlihs realizēja precīzu tālmetienu vārtu stūrī, gūstot arī piektos vārtus.

Trešajā trešdaļā jau otrajā minūtē Indrašis panāca 6:0, bet turpinājumā abas komandas sacentās bez lielas cenšanās un rezultāts mačā vairs nemainījās.

Līdz ar to pēdējās divās spēlēs Slovan komanda zaudējusi ar kopējo vārtu attiecību 0:10, bet Jakubs Sedlāčeks aizvadīja piekto "sauso" spēli šosezon.

Šajā mačā rīdziniekiem nevarēja palīdzēt uzbrucējs Māris Bičevskis, kurš joprojām izcieš divu spēļu diskvalifikāciju. Tāpat nespēlēja Rodrigo Ābols, kurš sestdien piedalījās Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) Izaicinājuma kausā jeb Zvaigžņu spēlē, bet traumas dēļ laukumā nedevās Milans Jurčina.

Abas komandas savā starpā tikās ceturto reizi šosezon. Oktobrī ar 5:1 savā laukumā uzvarēja "Slovan", pāris dienas vēlāk komanda bija pārāka arī Rīgā ar 4:1, novembrī vēlreiz Rīgā pēcspēles metienu sērijā ar 1:0 uzvarēja "Dinamo", bet piekto reizi vienības tiksies 18.februārī Bratislavā.

Rīgas "Dinamo" komanda, sākot ar pagājušā gada izskaņu, aizvada ļoti sekmīgu spēļu sēriju, kas tai ļāvis iesaistīties saspringtā cīņā par iekļūšanu Gagarina kausa turnīrā. Rīdzinieki pēdējos 11 mačos tagad izcīnījuši astoņas uzvaras, bet punktus nav guvuši vienīgi pret līgas līderi Maskavas CSKA un Horvātijas klubu Zagrebas "Medveščak".

Tikmēr "Slovan" hokejisti pēdējās 14 spēlēs pratuši uzvarēt vien divreiz.

Noslēdzošās mājas spēļu sērijas ievadā Rīgas "Dinamo" trešdien ar 3:1 uzvarēja latviešu uzbrucēja Roberta Jekimova pārstāvēto Mitišču "Atlant" vienību, kurā par vārtsargu treneri strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs, pēc tam piektdien ar 1:2 zaudēja "Medveščak", bet turpinājumā rīdzinieki nākamajā nedēļā uzņems arī Jekaterinburgas "Avtomobilist" un Čeļabinskas "Traktor".

Savukārt pēc tam pēdējie pieci regulārā čempionāta mači jau būs izbraukumā, turklāt vēl pa reizei būs jātiekas arī ar tiešajām konkurentēm "Medveščak", "Slovan" un "Atlant".

Rietumu konferencē Rīgas "Dinamo" ar 71 punktu 53 mačos pakāpusies uz astoto vietu, tomēr 13.vieta joprojām ir vien piecus punktus zemāk.

Tikmēr "Slovan" ar 59 punktiem 14.vietā noslēdz konferences kopvērtējumu.

Rīgas kluba vadība iepriekš komandas sniegumu sezonas ievadā novērtēja kā neapmierinošu, ar šādu pašu vērtējumu atkārtoti klajā nākot arī novembra sākumā.

Starpsezona Rīgas "Dinamo" nometnē tika aizvadīta lielā neziņā, jo komanda, pēc padomes priekšsēdētāja Jura Savicka teiktā, tikai oktobra vidū esot atradusi jaunu ģenerālsponsoru pēc līdzšinējā galvenā naudas devēja gāzes kompānijas "Itera" aiziešanas un spējusi norēķināties ar hokejistiem. Tomēr šī atbalstītāja vārdu Savickis tā arī nav atklājis.

Septītajā KHL sezonā sacenšas 28 komandas no septiņām valstīm, vienību pulkam salīdzinājumā ar pagājušo sezonu paliekot nemainīgam, bet pārstāvēto valstu skaitam sarūkot par vienu. Pagājušajā sezonā Prāgas "Lev" no Čehijas kļuva par pirmo no ārzemju vienībām, kas iekļuvusi KHL finālā, taču jaunajai sezonai tā nespēja nodrošināt pietiekamu finansējumu, tāpēc sacensībās nestartē. Identisku lēmumu pieņēma arī Maskavas "Spartak", bet Ukrainas kluba Doņeckas "Donbass" dalība turnīrā kļuva neiespējama valstī valdošās politiskās situācijas dēļ.

Trīs aizgājušās komandas aizstājuši divi Krievijas klubi - jaundibinātā vienība "Soči" un Toljati "Lada", kas piedzīvo savu atgriešanos KHL, un Helsinku vienība "Jokerit" no Somijas.

Šajā sezonā līgas klubus sagaida lielākais spēļu skaits sacensību vēsturē - 60 mači regulārajā čempionātā. Līdz šim nevienā no KHL sezonām katra komanda nebija aizvadījusi vairāk par 56 spēlēm. Regulārais čempionāts ilgs līdz 24.februārim. Tā gaitā savā divīzijā komandas savā starpā tiksies četras reizes, divas reizes katra komanda spēlēs ar konferences otras divīzijas vienībām, savukārt ar otras konferences komandām sezonas gaitā aizvadīs tikai vienu spēli. Papildus tam katra komanda vēl četras spēles aizvadīs ar savas divīzijas vienībām, pāriem veidojoties pēc līdzjutēju interesi mudinošiem apsvērumiem, kā arī četras reizes tiksies ar otras konferences pārstāvjiem, arī šeit pāriem veidojoties pēc līdzjutēju interesi veicinošiem apsvērumiem.

Gagarina kausa izcīņā vēlāk startēs katras konferences astoņi labākie klubi, kur pirmās divas vietas ieņems divīziju uzvarētāji. Šosezon tikusi likvidēta iepriekš divreiz aizvadītā Cerības kausa izcīņa, kurā sacentās Gagarina kausā neiekļuvušie klubi.

Rīgas "Dinamo" iepriekš aizvadīja vienu no veiksmīgākajām KHL sezonām savā vēsturē, regulāro turnīru noslēdzot Rietumu konferences kopvērtējuma piektajā vietā, bet izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā sērijā līdz četrām uzvarām ar 3-4 atzīstot "Donbass" pārākumu.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933