02.03.2014. 17:27
Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārās sezonas pēdējā izbraukuma mačā pēc otrās trešdaļas ar rezultātu 1:3 Baltkrievijā zaudē vietējai Minskas "Dinamo" komandai.

Vienīgos vārtus Latvijas komandas labā līdz šim guvis Džeimijs Džonsons.

Spēli pārliecinošāk iesāka Rīgas "Dinamo" komanda, tomēr ātri vien Minskas vienība atguvās un arī sāka veidot uzbrukumus. Tomēr septītajā minūtē viesi atklāja rezultāti - pēc filigrānas Marcela Hosas piespēles sekmīgs izgājienā bija Džonsons, gūstot vien savus otros vārtus kopš atgriešanās Rīgas "Dinamo" rindās.

Arī turpinājumā Rīgas "Dinamo" hokejisti cīnījās pārliecinoši, tomēr 14.minūtē minskiešiem izdevās realizēt skaitlisko vairākumu, kad vārtu priekšā eleganti nocīnījās Andrejs Stass. Turpinājumā viena iespēja cīnīties vairākumā bija arī rīdziniekiem, bet tā netika izmantota un periods noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 1:1.

Arī otrajā trešdaļā abas komandas spēlēja samērā atbrīvoti, bija maz bīstamu epizožu un metienu, bet rezultāta ziņā sekmīgāki bija minskieši - sākotnēji viņi devītajā minūtē pārņēma vadību, kad pēc sekmīgas individuālās darbības izcēlās Aleksandrs Materuhins, bet vēl trīs minūtes vēlāk pretuzbrukumā vārtus guva arī Rihards Lintners.

Trešdaļas beigās, spēlējot mazākumā, Minskas "Dinamo" ar metienu no zilās līnijas guva vēl vienus vārtus, tomēr tiesnesis tos neieskaitīja, jo brīdi iepriekš mājiniekiem tika fiksēts skaitliskā sastāva pārkāpums. Līdz ar to pēc 40 spēlētām minūtēm Latvijas vienība zaudēja ar 1:3.

Uz šo maču Rīgas "Dinamo" komanda devās vien spēles dienā. Šajā izbraukumā nav devušies muguras savainojumu ārstējošais Sandis Ozoliņš, kā arī nelielus savainojumus guvušie Pols Šekura un Georgijs Pujacs, kuri visi atgriezīsies laukumā uz regulārā čempionāta pēdējo maču.

Tāpat joprojām Rīgas "Dinamo" komandai joprojām nepalīdz vairāki citi traumētie spēlētāji. Rokas lūzuma dēļ nevar spēlēt aizsargs Arvīds Reķis, bet muguras savainojuma dēļ sezona, visticamāk, ir beigusies kanādiešu uzbrucējam Kailam Vilsonam, kurš ir vienības rezultatīvākais spēlētājs. Tāpat sezona beigusies uzbrucējam Mikam Indrašim, kurš iedzīvojies papēža kaula lūzumā, bet jau ilgstoši smagu traumu dēļ komandai nevar palīdzēt aizsargs Oskars Cibuļskis un uzbrucējs Gints Meija, kurš atsācis treniņus uz ledus.

Pašlaik nav zināms, vai līdz Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) lēmumam par iespējamo diskvalifikāciju klubam varēs palīdzēt Olimpiādes laikā dopinga lietošanā pieķertais uzbrucējs Vitālijs Pavlovs.

Šī iztrūkuma dēļ mačā ar Minskas "Dinamo" pirmo spēli rīdzinieku rindās šosezon aizvada aizsargs Mārtiņš Porejs.

Šī ir Rīgas "Dinamo" priekšpēdējā spēle regulārajā turnīrā - otrdien vēl atlicis savā laukumā aizvadīt dueli pret aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Ukrainas klubu Doņeckas "Donbass", kas ir tās tiešā konkurente kopvērtējumā.

Šonedēļ rīdzinieki savā laukumā aizvadīja pirmos mačus pēc Soču olimpisko spēļu pārtraukuma, turklāt abos tika izcīnītas uzvaras. Vispirms Rīgas "Dinamo" trešdien ar rezultātu 5:1 pārliecinoši pieveica Horvātijas komandu Zagrebas "Medveščak", bet piektdien ar 3:2 tika uzveikta finansiāli nomāktā Maskavas "Spartak" vienība, tādejādi sagādājot tai jau 19.zaudējumu pēc kārtas.

Tikmēr Rīgas "Dinamo" šobrīd atrodas uz uzvaru takas, jo gūti jau pieci panākumi pēc kārtas.

Savukārt Minskas "Dinamo" frontē valda pavisam pretēja noskaņa - pēdējās piecās spēlēs gūta tikai viena uzvara.

Abas vienības iepriekšējo reizi savā starpā tikās 2013.gada septembrī, kad sezonas pirmajā spēlē rīdzinieki pieveica pretiniekus ar 2:1.

Latvijas klubs ar 93 punktiem 52 spēlēs joprojām ieņem piekto vietu Rietumu konferences kopvērtējumā. Līdz šim visvairāk punktu rīdzinieki bija nopelnījuši pirmajā KHL sezonā, kad 56 mačos tika pie 86 punktiem.

Tikpat punktu ir arī ceturtajā vietā esošajai "Donbass" komandai, bet par trim punktiem rīdziniekus apsteidz Čehijas vienība Prāgas "Lev". Savukārt Rīgas "Dinamo" komandai piecus punktus zaudē kopvērtējuma sestajā vietā esošie Zagrebas "Medveščak" hokejisti.

Savukārt Minskas "Dinamo" šosezon spēlē neveiksmīgi un ar 50 punktiem 52 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem pēdējo, 14.vietu.

Šajā KHL sezonā spēlē 28 komandas, kas sadalītas četrās divīzijās, pa septiņiem klubiem katrā. Katra komanda KHL regulārajā čempionātā aizvadīs 54 spēles - divas spēles (pa vienai savā laukumā un izbraukumā) ar katru līgas komandu.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļūs Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpinās Cerību kausā, ko pērn ieguva Rīgas "Dinamo".

Rīgas "Dinamo" komandai kā minimālais mērķis bija izvirzīts iekļūt Gagarina kausa izcīņā.