06.09.2014. 19:25
Otro Kontinentālās hokeja līgas sezonu pēc kārtas ar uzvaru pār Minskas "Dinamo" sāka Rīgas "Dinamo", kas savā laukumā spēja lauzt cīņas gaitu un būt pārākiem ar rezultātu 4:2. Pirmos vārtus rīdzinieki ielaida vairākumā, bet pēc tam vairākumā spēja gūt trīs ripas pēc kārtas. Krišjānim Rēdliham un Pjotram Ščastļivijam pa vārtiem un piespēlei, bet Miks Indrašis atzīmējās ar divām piespēlēm. Spēli klātienē vēroja 7750 skatītāji, kas ir sliktākais rādītājs sezonas pirmajās mājas spēlēs kluba vēsturē.

Pirms spēles kā viens no galvenajiem uzdevumiem tika minēts Minskas "Dinamo" vairākuma apturēšana, kas sezonas ievadspēlē pret Helsinku "Jokerit" (5:4 pagarinājumā) atnesa četrus vārtu guvumus. Viesi pie pirmā vairākuma tika jau piektajā minūtē, kad noraidīts tika Andris Džeriņš, bet vienu labu iespēju no tuva attāluma neizmantoja Džonatans Čīčū.

Ko kanādietis (Helsinkos trīs vārti un divas piespēles!) neizdarīja vairākumā, to viņš trešdaļas vidū izdarīja mazākumā. Čīčū iegāja rīdzinieku zonā un ar metienu no distances negatavu pārsteidza Edgaru Masaļski (1:0). Neilgi pirms tam rezultātu varēja atklāt arī rīdzinieki, bet Lauris Dārziņš pēc Mika Indraša piespēles netrāpīja tuvajā vārtu stūrī. Turpinājumā abas komandas apmainījās ar neizmantotiem vairākumiem, bet trešdaļas priekšpēdējā minūtē rīdzinieki izšķērdēja trīs pusmomentus pēc kārtas.

Otrajā trešdaļā komandas turpināja pamīšus pelnīt noraidījumus, taču trešdaļas otrajā pusē tieši rīdzinieki bija tie, kuri beidzot realizēja vairākumu. Pēc teicamas izspēles ripa nokļuva pie aizsarga Krišjāņa Rēdliha, kurš no izcilas pozīcijas trāpīja tuvajā vārtu stūrī (1:1). Arī šajā trešdaļā minskieši aktīvi uzbruka, izdarot virkni metienu, tomēr Masaļskis, kurš, atskaitot ielaistos vārtus, aizvadīja labu spēli, ar aizsargu palīdzību tika ar tiem galā Trešdaļas izskaņā Minskas zonā izcēlās arī nelieli asumi, un abpusēju noraidījumu nopelnīja Džeriņš un Niks Beilens.

Trešās trešdaļas sākumā pie divām minūtēm tika arī Raiens Veske, un rīdzinieki varēja spēlēt četratā pret trijiem. Formāli šo pārsvaru izmantot neizdevās, taču četras sekundes pēc tam, kad Džeriņš un Beilens jau bija pametuši noraidīto soliņu, Pjotrs Ščastļivijs no kreisā iemetiena apļa pārspēja Lāšu Haugenu (2:1). Pēc minūtes "Dinamo" atkal nokļuva vairākumā, jo viesi saņēma divas minūtes par skaitliskā sastāva pārkāpumu, un Oskars Cibuļskis ar spēcīgu šķēlienu cauršāva Haugenu un panāca jau 3:1. Slovāku treneris Ļubomīrs Pokovičs nekavējoties pieprasīja pusminūtes pārtraukumu un norvēģu vārtsarga Haugena vietā laukumā sūtīja baltkrievu Dmitriju Miļčakovu.

Astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām rīdzinieki deva pretiniekiem iespēju atgriezties spēlē. Vispirms divīti nopelnīja Kaspars Saulietis, bet Georgijs Pujacs par ripas izmešanu ārpus laukuma gandrīz uz pusotru minūti atstāja komandu trijatā. Turklāt trijatā nevis pret pieciem, bet gan sešiem - viesi noņēma vārtsargu, un bijušais Rīgas "Dinamo" uzbrucējs Pols Šehura arī realizēja dubulto vairākumu (2:4). Arī līdz vairākuma beigām Minska turpināja spēlēt bez vārtsarga, tāpat kā vairākumā, kas tika nopelnīts divarpus minūtes līdz beigām, tomēr glābt spēli jau bija par vēlu - 4:2 Rīgas "Dinamo" labā. Par labāko spēlētāju Rīgas "Dinamo" rindās tika atzīts Masaļskis.

Rīgas "Dinamo" nākamo spēli Kontinentālajā hokeja līgā aizvadīs parīt, kad plkst. 19:30 "Arēnā Rīga" uzņems Jāņa Sprukta pārstāvēto Jaroslavļas "Lokomotiv".

Edgars Masaļskis (Jakubs Sedlāčeks); Krišjānis Rēdlihs - Oskars Cibuļskis, Lauris Dārziņš - Mārtiņš Cipulis - Miks Indrašis; Milans Jurčina - Čejs Genovejs, Marcels Hosa - Andris Džeriņš - Gints Meija; Kristaps Sotnieks - Georgijs Pujacs, Roberts Bukarts - Pjotrs Ščastļivijs - Miķelis Rēdlihs; Juris Upītis - Gunārs Skvorcovs - Kaspars Saulietis.

Vārti: 11:35 Čīčū (maz.) 0:1, 35:19 Kr. Rēdlihs (Dārziņš, Indrašis, vair.) 1:1, 41:53 Ščastļivijs (Hosa, Genovejs, vair.) 2:1, 44:25 Cibuļskis (Indrašis, Kr. Rēdlihs, vair.) 3:1, 47:36 Bukarts (Skvorcovs, Ščastļivijs) 4:1, 53:08 Šehura (Lenglē, Čīčū, vair.) 4:2Metieni: 26:38Soda minūtes: 14:14Vārtsargi: Edgars Masaļskis - Lāšs Haugens (no 44:25 Dmitrijs Miļčakovs)2010, SIA 2010, SIA Cēsu 31 k.1, Rīga, LV-1012
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties