06.09.2014. 08:06

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Regulārajā sezonā katra komanda aizvadīs pa 60 spēlēm, kas būs lielākais cīņu skaits KHL vēsturē. Pa 30 cīņām paredzētas mājās un izbraukumā, līdz regulāro čempionātu Rīgas "Dinamo" pabeigs 24. februārī viesos pret Maskavas apgabala "Atlant".

Sezonas startā Rīgas "Dinamo" ir bez parakstīta līguma ar ģenerālsponsoru, un kluba vadība nav sniegusi skaidras atbildes par kluba finanšu nākotni, taču tas nav traucējis slēgt vienošanās ar jauniem spēlētājiem. "Dinamo" sastāvu papildināja gan vairāki leģionāri, gan mājās atgriezies uzbrucējs Miķelis Rēdlihs un Edgars Masaļskis, kam paredz pirmā vārtsarga lomu.

Rīgas "Dinamo" uzbrukuma līnijā iekļāvās zviedrs Linus Videls, bet kā pieredzējis veterāns komandas nostiprināšanai tika pieaicināts Krievijas izlasē iepriekš spēlējušais Pjotrs Ščastļivijs. Turpretim aizsargu rindas papildināja pārbaudes spēlēs sevi labi parādījušais kanādietis Čejs Genovejs un slovāks Milans Jurčina.

Karjeru sportā pēc iepriekšējās sezonas noslēdza līdzšinējais "Dinamo" kapteinis Sandis Ozoliņš, kura pienākumus pārņēma Georgijs Pujacs. Vēl viens veterāns - uzbrucējs Aleksandrs Ņiživijs - jaunajā sezonā kļuvis par galvenā trenera Arta Ābola palīgu. 

KHL 2014./2015. gada sezonā startēs 28 komandas, kas sadalītas divās konferencēs un četrās divīzijās. Rīgas "Dinamo" tāpat kā iepriekš ir iekļauta Rietumu konferences Bobrova divīzijā kopā ar Maskavas apgabala "Atlant", Minskas "Dinamo", "Jokerit", Zagrebas "Medveščak", Sanktpēterburgas SKA un Bratislavas "Slovan". KHL regulārajā čempionātā Rīgas klubam paredzētas pa divām spēlēm mājās un pretinieku laukumā ar Bobrova divīzijas komandām, pa vienai spēlei savā un pretinieku laukumā ar Rietumu konferences Tarasova divīzijas komandām, kā arī pa vienai spēlei savā laukumā ar Austrumu konferences Černišova divīzijas komandām un pa vienai spēlei izbraukumā ar Harlamova divīzijas komandām. Paredzēts arī pa četrām papildu spēlēm ar atsevišķām Rietumu un Austrumu konferences komandām.

Notikumi starpsezonā raksturoja KHL kā mainīgu veidojumu, kur reglaments un komandu skaits kļūst zināms tikai neilgi pirms starta. Būtiskas pārmaiņas ietekmēja dalībnieku sarakstu - Doņeckas "Donbass" nevar spēlēt Ukrainas austrumos notiekošā militārā konflikta dēļ, bet finanšu jautājumi atstāja aiz svītras pavasarī vēl Gagarina kausa finālā spēlējušo Prāgas "Lev" un vienu no Krievijas hokeja zīmoliem Maskavas "Spartak".

Robus dalībnieku rindās aizpildīja jaundibinātā HK "Soči" un vēl viens Krievijas klubs Toljati "Lada". Trešo vakanci aizņēma Krievijas biznesa kontrolētā Helsinku "Jokerit", taču pārstāvēto valstu skaits līgā tik un tā par vienu saruka līdz septiņām. 

Pēc regulārā čempionāta katras konferences astoņas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā, kur turpinās cīņu par Gagarina kausu. "Dinamo" līdzšinējās sešās sezonās tikai vienreiz - 2012./2013.gada sezonā - nekvalificējās dalībai izslēgšanas turnīrā.

Mājas spēļu sēriju jaunajā sezonā "Dinamo" turpinās pirmdien un trešdien attiecīgi ar Jaroslavļas "Lokomotiv" un līgas jaunpienācēju HK "Soči". Savukārt Minskas "Dinamo" Rīgā aizvadīs jau sezonā otro spēli, jo pirmajā cīņā ceturtdien Somijā ar 5:4 pagarinājumā pārspēja mājiniekus Helsinku "Jokerit".Trāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties