30.09.2015. 07:44
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas vienība Rīgas Dinamo otrdien izbraukumā ar 4:1 (2:0, 1:1, 1:0) uzvarēja iepriekšējās sezonas čempioni Sanktpēterburgas SKA, tādejādi pārtraucot piecu zaudējumu sēriju.

Rīdzinieku labā divus vārtus šajā mačā guva Miks Indrašis, bet pa vienai reizei izcēlās komandas kapteinis Lauris Dārziņš un Gunārs Skvorovs. Tikmēr SKA labā ripu iemeta Maksims Čudinovs.

Pirmajā trešdaļā izpaudās liels SKA komandas pārsvars, kas metās uzbrukumā jau ar pirmajām minūtēm, kamēr rīdzinieki pretinieku vārtus tikpat kā neapdraudēja. Mača sestajā minūtē divu minūšu noraidījumu saņēma Stīvens Seigo, kas mājiniekiem no Sanktpēterburgas ļāva visu vairākuma laiku apdraudēt rīdzinieku vārtus, taču tos iekarot viņiem neizdevās, jo teicams vārtos bija vārtsargs Jūakims Ēriksons. Pāris minūtes vēlāk noraidījumu saņēma arī Gints Meija, taču atkal SKA vārtus neguva, lai gan tikpat kā visu laiku uzturējās Dinamo aizsardzības zonā.

Mača rezultātu tomēr atklāja Rīgas komanda, jo pretuzbrukumā Indrašis 14.minūtē teicami apspēlēja pretinieku aizsargus un ar metienu starp kājsargiem no asa leņķa pārspēja SKA vārtsargu Miko Koskinenu. Pirmā perioda izskaņā Ēriksons neitralizēja Sanktpēterburgas vienības hokejista Antona Burdasova izgājienu uz vārtiem, bet brīdi vēlāk mājinieki nepārliecinoši spēlējošo Koskinenu nomainīja pret Iļju Ježovu. Lai gan šķita, ka pirmā trešdaļa noslēgsies ar 1:0, priekšpēdējā minūtē Indrašis guva savus otros vārtus, kad ar atkārtotu metienu pārspēja mājinieku vārtsargu.

Arī otro trešdaļu aktīvāk sāka SKA hokejisti, taču tieši viņi bija spiesti vēlreiz zaudēt vārtus, jo 23.minūtē vairākumu ar skaistu metienu no distances realizēja Dārziņš. Pāris minūtes vēlāk lieliska iespēja bija arī Robertam Bukartam, taču viņš nespēja vārtu guvumā pārvērst lielisku Armanda Bērziņa piespēli, netrāpot pustukšos vārtos. Cīņa starp abām vienībām bija izlīdzinājusies, turklāt otrā perioda pirmajā pusē Dinamo bija vēl izdevība spēlēt vairākumā, taču divu minūšu laikā neizdevās neko izveidot.

Otrā perioda turpinājumā abas komandas apmainījās bīstamiem uzbrukumiem, taču trešdaļas izskaņā Sanktpēterburgas klubs jau bija pārliecinoši pārņēmis cīņas iniciatīvu, kas kuriozā veidā vainagojās panākumiem 37.minūtē. Čudinovs veica metienu no zilās līnijas, taču ripa lidoja vārtiem garām un atsistās pret apmali. Pēc tam tā traucās no aizvārtes, trāpīja Ēriksonam pa kājsargu un nonāca vārtos. Brīdi vēlāk SKA bija iespēja rezultāta starpību samazināt līdz minimumam, taču soms Jarno Koskiranta netrāpīja tukšos vārtos. Pašās beigās Tims Sestito vēl nopelnīja noraidījumu, bet mājinieki nespēja vairāk nekā minūtes laikā līdz atpūtai gūt vārtus.

Arī atlikušās 54 sekundes vairākumā SKA hokejistiem izmantot neizdevās, bet uzreiz pēc tam teicama iespēja bija Sanktpēterburgas kluba līderim Iļjam Kovaļčukam, kura pūliņus atvairīja Ēriksons. Dueļa 44.minūtē divu minūšu noraidījumu saņēma rīdzinieku leģionārs Ville Leino, taču mājinieki viena hokejista pārsvaru nerealizēja, lai gan vairākkārt bīstami apdraudēja Dinamo vārtus. Pamatlaikam tuvojoties izskaņai, pašreizējie Gagarina kausa čempioni centās radīt arvien lielāku spiedienu pretinieku aizsardzības zonā, taču 51.minūtē viņi pamanījās nopelnīt noraidījumu.

Vairākuma laikā Rīgas komandai neko vērā ņemamu izveidot neizdevās, bet pēc tam Indrašim bija laba izdevība gūt savus trešos vārtus spēlē, taču ceļā tam bija Ježovs. SKA hokejistiem nekādi neizdevās iekarot Dinamo vārtus, turklāt tam nelīdzēja arī vārtsarga nomaiņa pret sesto laukuma spēlētāju. Pusminūti līdz beigām Skvorcovs raidīja tipu jau tukšajos vārtos, tādejādi liekot punktu šim duelim.

Šajā mačā rīdzinieku vārtos stājās zviedrs Jūakims Ēriksons, bet sastāvā atgriezās aizsargs Aleksandrs Jerofejevs un uzbrucējs Nikolajs Jeļisejevs.

Šī Rīgas Dinamo komandai bija jau desmitā spēle izbraukumā šosezon. Līdz šim gūtas četras uzvaras, bet piecos mačos savā laukumā svinēts tikai viens panākums.

Iepriekšējā cīņā piektdien rīdzinieki izbraukumā atspēlēja divu vārtu pārsvaru, tomēr piekāpās Maskavas Spartak hokejistiem.

Turpinājumā ceturtdien Rīgas vienība jau savā laukumā uzņems Spartak, noslēdzot sešu maču sēriju, kurā spēles tiek aizvadītas katru otro dienu.

Čempione SKA sezonu iesākusi neveiksmīgi, uzvarot astoņos no 15 mačiem, lai gan iepriekšējos divos dueļos tika izcīnīti panākumi, turklāt pieveiktas tika Rietumu konferences līderes Maskavas CSKA un Somijas vienība Helsinku Jokerit.

Divu spēļu izbraukuma sērijā Rīgas Dinamo komanda devās ar 25 hokejistiem: diviem vārtsargiem - Jūakimu Ēriksonu, Jakubu Sedlāčeku; astoņiem aizsargiem - Stīvenu Seigo, Tomāšu Kundrāteku, Krišjāni Rēdlihu, Gunti Galviņu, Kristapu Sotnieku, Oskaru Cibuļski, Aleksandru Jerofejevu un Ēriku Ševčenko; 15 uzbrucējiem - Lauri Dārziņu, Timu Sestito, Villi Leino, Miku Indraši, Miķeli Rēdlihu, Kasparu Saulieti, Gintu Meiju, Andri Džeriņu, Gunāru Skvorcovu, Armandu Bērziņu, Nikolaju Jeļisejevu, Edgaru Kuldu, Robertu Bukartu, Robertu Locānu un Māri Bičevski.

Izbraukumā nebija rokas savainojumu ārstējošais uzbrucējs Fēlikss Šics.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas Dinamo ar 19 punktiem 15 mačos pakāpušies uz 11.vietu.

Savukārt SKA vienība ar 24 punktiem ir septītajā vietā.