09.12.2012. 16:00
Zaudējumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē svētdien piedzīvoja Rīgas «Dinamo» komanda, kas Minskā ar rezultātu 1:2 piekāpās principiālajam sāncensim «Dinamo». Vienīgos vārtus rīdzinieku rindās guva Andris Džeriņš. Tagad sākusies valstsvienībām paredzētā pauze, kura Latvijas klubam beigsies 19. decembrī ar cīņu «Arēnā Rīga» pret Astanas «Baris».

Pirmajās minūtē vairākus bīstamus momentus veica mājinieki, kuri arī ceturtajā minūtē atklāja rezultātu, kad Džo Pavelska metienu rīdzinieku vārtsargs Mīkaels Telkvists atvairīja, bet burzmā vārtu priekšā pirmais pie ripas nokļuva Tēmu Laine un izvirzīja Minskas «Dinamo» vadībā.

Vēl pēc brīža noraidīts tika Vitālijs Pavlovs, bet šo divu minūšu laikā bīstamāko momentu izveidoja tieši Rīgas «Dinamo», kad uz pretinieku vārtiem aizskrēja Andris Džeriņš un Gints Meija, tomēr otrajam no viņiem neizdevās veikt piespēli.

Drīz vien Rīgas «Dinamo» pārņēma iniciatīvu un arī nopelnīja iespēju cīnīties vairākumā. Šo divu minūšu laikā viesi veica vairākus ļoti bīstamus momentus, bet sekmīgi darbojās Minskas «Dinamo» vārtsargs Peka Rinne.

Savukārt brīdi pēc vairākuma beigām rīdzinieki arī panāca izlīdzinājumu, kad pēc Meijas piespēle Džeriņš ieraidīja ripu vārtu augšējā stūrī un rezultāts kļuva 1:1.

Trešdaļas 15.minūtē Rīgas «Dinamo» vēlreiz nokļuva vairākumā, tomēr šoreiz neviena no iespējām netika izmantota un neizšķirti arī noslēdzās pirmā trešdaļa.

Arī otrā trešdaļa sākās ar mājinieku iniciatīvu un jau 25.sekundē viņi atkal izvirzījās vadībā, kad Telkvistu pārspēja Zbineks Irgls. Arī trešdaļas turpinājumā minskiešiem bija pārsvars un viņi pirmo desmit minūšu laikā ieguva divus vairākumus, tomēr vārtus gūt neizdevās.

Trešdaļas otrajā pusē jau pārsvaru izdevās pārņemt Rīgas «Dinamo» komandai, tomēr to apturēja aktīvi spēlējošā Pavlova trešais noraidījums šajā cīņā. Sekojošajās divās minūtēs Minskas «Dinamo» vienībai bija izteikts pārsvars, tomēr sekmīgi vārtos darbojās Telkvists. Arī visi atlikušie uzbrukumi noslēdzās bez vārtu guvumiem un pēc 40 spēlētām minūtēm Rīgas «Dinamo» atradās iedzinējos ar rezultātu 1:2.

Trešo periodu Rīgas «Dinamo» iesāka vairākumā un arī pēc tā Latvijas klubam piederēja pārsvars, kas tā arī netika izmantots. Sākotnēji Minska domāja tikai par aizsardzību, bet trešdaļas vidū, kad uzmanīgāk sāka spēlēt arī Rīgas «Dinamo», vairākus ļoti bīstamus pretuzbrukumus izveidoja arī mājinieki.

Tieši Minskas «Dinamo» pretuzbrukumi kļuva par bīstamākajiem trešajā trešdaļā. Pēdējās divās minūtēs pēc pieprasīta pusminūtes pārtraukuma Rīgas «Dinamo» hokejistiem izdevās izveidot vairākus ļoti bīstamus momentus, tomēr rezultāts tā arī nemainījās un Latvijas klubs piedzīvoja neveiksmi.

Rīgas «Dinamo» - Minskas «Dinamo» 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Vārtu guvēji: 1:0 Tēmu Laine (Irgls, Pavelskis) (3:25), 1:1 Andris Džeriņš (Indrašis, Meija) (12:42), 2:1 Zbineks Irgls (Pavelskis) (20:25).

Metieni: 27 - 27

Soda minūtes: 8 - 6

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs

Vārtsargi: Mīkaels Telkvists, (Māris Jučers).

Aizsargi: Guntis Galviņš, Kristaps Sotnieks, Matjē Karls, Rodrigo Laviņš, Mārtiņš Porejs un Krišjānis Rēdlihs.

Uzbrucēji: Mārtiņš Karsums, Džeimijs Džonsons, Aleksandrs Ņiživijs, Pols Šekura, Aleksandrs Žirū, Kaspars Daugaviņš, Andris Džeriņš, Raitis Ivanāns, Māris Bičevskis, Gints Meija, Elvijs Biezais, Miks Indrašis un Vitālijs Pavlovs.

Šīs izbraukuma sērijas trijās spēlēs Rīgas «Dinamo» šonedēļ ar 1:3 piekāpās Čeļabinskas «Traktor» un 2:7 zaudēja Magņitogorskas «Metallurg», bet piektdien 3:1 uzvarēja bijušā vārtsarga Krisa Holta pārstāvēto Jekaterinburga «Avtomobilist», pārtraucot četru spēļu neveiksmju sēriju.

Kopā ar komandu izbraukumā nedevās savainotais aizsargs Oskars Cibuļskis.

Turnīra tabulas Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas «Dinamo» ir 13. vietā ar 34 spēlēs gūtiem 32 punktiem, par deviņiem punktiem atpaliekot no Minskas «Dinamo», kas ieņem 10. vietu.

Latvijas un Baltkrievijas «Dinamo» komandām regulārajā sezonā jātiekas četras reizes. Pirmajās divās Rīgā notikušajās savstarpējās cīņās uzvaras tika dalītas uz pusēm. Oktobra sākumā rīdzinieki uzvarēja pagarinājumā (2:1), savukārt mēnesi vēlāk Minskas klubs revanšējās (2:0).

Pēc atgriešanās mājās Rīgas «Dinamo» kalendārā būs valstsvienībām paredzētā pauze, kas komandai beigsies 19. decembrī ar cīņu «Arēnā Rīga» pret Astanas «Baris».

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650