22.01.2014. 17:02

• Cik grūti ir «Dinamo» vārtsargam? Iejūties Telkvista ādā šodien
  • «Dinamo» bez Ozoliņa un Hosas dodas uz pēdējo izbraukumu pirms OS vakar
  • Ābols: Nākamajā izbraukumā Ozoliņš nedosies 2014. g. 19. janvāris

Spēle sākās samērā mazaktīvā cīņā, bet līdzīgā cīņā. Rezultāts tika atklāts 12.minūtē, kad ļoti veiksmīgi individuāli nospēlēja Dārziņš - viņš ieguva ripu vēl savā aizsardzības zonā, šķērsoja visu laukumu un apspēlēja arī pretinieku vārtsargu Ivanu Ļisutinu.

Šis Dārziņam bija pirmais rezultativitātes punkts pēc atgriešanās Rīgas «Dinamo» sastāvā. Trešdaļas beigās pārsvars piederēja rīdziniekiem, tomēr labāko momentu izveidoja «Vitjaz» komandas ceturtā maiņa, bet diezgan rupji spēlējošajai mājinieku komandai rezultātu neizdevās atklāt.

Otrās trešdaļas sākumā noraidījumu aiz pretinieku vārtiem nopelnīja Kails Vilsons un to ar ļoti veiksmīgu saspēli samērā ātri izmantoja «Vitjaz», Vjačeslavam Soloduhinam panākot izlīdzinājumu 1:1. Drīz pēc tam vēl vienu lielisku individuālo gājienu veica Dārziņš, tomēr šoreiz pēdējais mūris Ļisutins palika nepārspēts.

Arī pēc rezultāta izmaiņām pārsvars ilgāku laiku piederēja «Vitjaz» hokejistiem un cīņas gaita izlīdzinājās vien trešdaļas otrajā pusē. Tomēr «Vitjaz» komandai piecas minūtes pirms pārtraukuma izdevās gūt vēl vienus vārtus - pretuzbrukumā Koroļovs pie zilās līnijas saņēma sekmīgu piespēli un kritienā spēja raidīt ripu starp Mīkaela Telkvista kājsargiem.

Otrajā trešdaļā «Vitjaz» komandai bija liels pārsvars arī metienu attiecībā un pirms pēdējām 20 minūtēm tā jau bija vadībā ar 2:1, kaut trešdaļas beigās arī Rīgas «Dinamo» ieguva iespēju pirmoreiz cīnīties vairākumā.

Pēc neveiksmīgās otrās trešdaļas rīdzinieku treneri samainīja vairākus uzbrucēju virknējumus, par triecienmaiņu kļūstot Vilsonam, Dārziņam un Mārtiņam Cipulim, bet malā sākotnēji tika nosēdināti Džeimijs Džonsons, Marcels Haščāks un Aleksandrs Ņiživijs. Tomēr trešās trešdaļas sākumā «Vitjaz» hokejisti nokautēja pretiniekus, divu minūšu laikā gūstot trīs vārtus.

Sākotnēji otrajā minūtē pēc rīdzinieku kļūdas saspēlē pazīstamais Afinogenovs apspēlēja Telkvistu, bet vēl pēc 81 sekundes pretuzbrukumā Vasiļjevs panāca jau 4:1. Pēc šāda notikumu pavērsiena Telkvists tika nomainīts pret Jakubu Sedlāčeku, tomēr arī pirmais metiens pa viņa vārtiem jau pēc 39 sekundēm bija rezultatīvs, kad otros vārtus guva Afinogenovs, bet Rīgas «Dinamo» pēkšņi jau zaudēja ar 1:5.

Neskatoties uz šādu trešdaļas sākumu, Rīgas «Dinamo» samērā ātri pārņēma iniciatīvu un sāka aktīvi uzbrukt, kas devītajā minūtē arī rezultējās ar rezultatīvu metienu - kārtējā individuālajā izgājienā šoreiz sekmīgs bija Cipulis, kurš ar labu plaukstas metienu ieraidīja ripu vārtu tuvējā stūra devītniekā.

Rīgas «Dinamo» aktīvi uzbruka arī turpinājumā un centās kontrolēt spēli pat mazākumā, kad uz noraidīto soliņa atradās Rodrigo Laviņš, tomēr «Vitjaz» nospēlēja sekmīgi un izmantoja šo vairākumu, Aleksejam Makejevam panākot jau 6:2.

Trešdaļas beigās iespēju doties laukumā ieguva arī Rīgas «Dinamo» jaunie spēlētāji Deivids Sarkanis un Edgars Siksna, tomēr rezultāts vairs nemainījās un viesi cieta smagu neveiksmi.

Rīgas «Dinamo» - Podoļskas «Vitjaz» 2:6 (1:0, 0:2, 1:4)

Vārtu guvēji: 1:0 Lauris Dārziņš (11:50), 1:1 Vjačeslavs Soloduhins (Brdjukovs, Porselands) (21:57, vair.), 2:1 Antons Koroļjovs (Porselands, Ivanovs) (36:07), 3:1 Maksims Afinogenovs (Makejevs, 41:15), 4:1 Aleksandrs Vasiļjevs (42:36), 5:1 Maksims Afinogenovs (Zaizovs, 43:15), 2:5 Mārtiņš Cipulis (Robinsons, 48:53), 6:2 Aleksejs Makejevs (Afinogenovs, Seļezņovs) (51:12, vair.).

Metieni: 8 - 18

Soda minūtes: 31 - 27

Rīgas «Dinamo» sastāvs mačam ar «Vitjaz»

Vārtsargi: Mikaēls Telkvists (Jakubs Sedlāčeks);

Aizsargi: Georgijs Pujacs - Mets Robinsons, Rodrigo Laviņš - Arvīds Reķis (C), Kristaps Sotnieks - Krišjānis Rēdlihs, Edgars Siksna;

Uzbrucēji: Miks Indrašis - Pols Šekura - Marsels Haščāks, Mārtiņš Cipulis - Džeimijs Džonsons - Lauris Dārziņš, Aleksandrs Ņiživijs - Kails Vilsons - Vitālijs Pavlovs, Māris Bičevskis - Rustams Begovs - Gunārs Skvorcovs, Deivids Sarkanis.

Pēdējo reizi abas vienības spēkojās pērnā gada 21. septembrī, kad pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 6:1 savā laukumā izcīnīja «Dinamo» hokejisti.

Izbraukumā nedosies ceļgala savainojumu guvušais Marsels Hosa un aizsargs Sandis Ozoliņš, kurš šajā laikā veiks iepriekš ieplānotas veselības rehabilitācijas procedūras, kā arī jau ilgstoši savainojumus ārstējošie Oskars Cibuļskis un Gints Meija.

Pēc mača ar «Vitjaz» mūsu komanda dosies uz Maskavu, lai spēkotos ar Mārtiņa Karsuma pārstāvēto «Dinamo» vienību.

Vēl Rīgas «Dinamo» komanda šajā tūrē tiksies Kazaņas «Ak Bars» (26. janvārī) un Ņižņijnovgorodas «Torpedo» (28. janvārī) komandām.

Pēc šiem mačiem KHL čempionātā iestāsies 28 dienas gara pauze, kas saistīta ar 2014. gada Soču Ziemas olimpiskajām spēlēm.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā šobrīd «Dinamo» vienība ar 80 punktiem 47 spēlēs ieņem sesto vietu.