10.09.2015. 16:29
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas vienība Rīgas «Dinamo» jaunās sezonas tālākā izbraukuma otrajā mačā ceturtdien ar 1:4 (0:1, 0:1, 1:2) piekāpās Novosibirskas «Sibirj» hokejistiem. «Dinamo» rindās ar vārtu guvumu izcēlās Gunārs Skovorcovs.

• «Sibirj» kapteinis pirms mača ar Rīgas «Dinamo» diskvalificēts uz vienu spēli vakar
  • Vai Rīgas «Dinamo» turpmākie gadi solās būt trekni? 2015. g. 8. septembris

Maču mājinieki iesāka aktīvi un jau trešās minūtes izskaņā ceturtā maiņa atklāja rezultātu, kad pēc lieliska Damira Žafjarova solo gājiena precīzi meta Šalunovs. Pēc piecām minūtēm jau mājinieki nonāca mazākumā, kad nopelnīja divu minūšu noraidījumu par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Tiesa, rīdzinieki vairākumu nespēja izmantot. Turpinājumā vienā no epizodēm divatā pret pretinieku komandas vārtiem nonāca Kaspars Saulietis un Gunārs Skvorcovs, tomēr Saulieša piespēli savam maiņas biedram iztraucēja «Sibirj» aizsargs.

Kad līdz pirmā perioda beigām bija palikušas sešas ar pusi minūtes rīdziniekus no vārtu zaudējuma glāba vārtu stabs. Turpinājumā mājinieki «Dinamo» hokejistus ilgi turēja aizsardzības zonā, tomēr Latvijas vienībai izdevās izlauzties no pretinieku spiediena, Miķelim Rēdliham nopelnot vairākumu. Spēlējot pieciem pret četriem, viesi pa pretinieku vārtiem izdarīja vairākus metienus, taču pārspēt Aleksandru Salāku neizdevās. Nedaudz vēlāk jau te pie vienas, te otras komandas vārtiem norisinājās bīstami uzbrukumi, līdz priekšpēdējā perioda minūtē «Sibirj» sev nopelnīja vairākumu, kad uz noraidīto soliņa devās Fēlikss Šics.

Tiesa, vairākumu «Sibirj» komandai neizdevās izmantot gan pirmā perioda beigās, gan otrās trešdaļas sākumā. Otrā perioda sākumā aktīvāki bija mājinieki, taču pārsvaru dubultot viņiem neizdevās. Tikmēr perioda sestajā minūtē uz divām minūtēm par klupināšanu tika noraidīts «Dinamo» aizsargs Krišjānis Rēdlihs. Vairākumu gan mājiniekiem atkal izmantot neizdevās, turpretī saasinājās «Dinamo» uzbrukumi uz «Sibirj» vārtiem. Tāpat arī nākamo vairākumu mājinieki neizmantoja, turklāt vēl paši nonāca mazākuma. Tomēr, «Dinamo» jau spēlējot vairākumā, par klupināšanu divas minūtes uz noraidīto soliņa nopelnīja M.Rēdlihs. Brīdī, kad uzbrucējs atgriezās laukumā, bet vēl nebija paspējis nostāties aizsardzībā, «Sibirj» guva vārtus. Pārsvaru mājiniekiem 16 sekundes pirms otrā perioda beigām dubultoja Sergejs Šumakovs.

Trešā perioda sākumā pāris bīstamas situācijas pie «Sibirj» vārtiem izveidoja Miks Indrašis, kuras gan uzbrucējs neizmantoja. Kas neizdevās viesiem, to trešdaļas vidū izmantoja mājinieki, trešos vārtus gūstos Vladimiram Butuzovam. Gūtie vārti gan viesu uzbrukumus neapstādināja, taču tie bija nesekmīgi. Sešas minūtes pirms pamatlaika beigām «Dinamo» nopelnīja vairākumu, ko gan realizēt neizdevās, bet minūti pēc tā beigām Skvorcovs meistarīgi apveda visu «Sibirj» komandu un raidīja ripu mājinieku komandas vārtos.

Pēdējās minūtēs rīdzinieki uzbruka arvien aktīvāk, atkal agresīvam esot tieši Skvorcovam. Pamatlaika pēdējā minūtē «Dinamo» vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, un ripu jau tukšos vārtos raidīja Vladimirs Rots, pieliekot «Sibirj» uzvarai punktu.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas «Dinamo» ar 11 punktiem septiņos mačos ierindojas septītajā vietā, bet līdere ar 17 punktiem tikpat dueļos ir Maskavas CSKA.

Savukārt «Sibirj» ar 16 punktiem astoņās cīņās atrodas Austrumu konferences otrajā vietā, bet pārsteidzoša līdere ar 17 punktiem ir Jekaterinburgas «Avtomobilist» komanda.

Vārtu guvēji:

1:0 Maksims Šalunovs (Žafjarovs, 2:51).

2:0 Sergejs Šumakovs (Saņikovs, 39:35).

3:0 Aleksejs Butuzovs (Aleksejevs, Gubins) (50:58).

3:1 Gunārs Skvorcovs (56:28).

4:1 Vladimirs Rots (19:54, tukšos vārtos).

Iepriekšējā mačā Kari Heikilas vadītā «Dinamo» komanda ar 4:1 viesos apspēlēja Novokuzņeckas «Metallurg», pārtraucot divu zaudējumu sēriju. Savukārt «Sibirj» pēdējā mačā savā laukumā 0:2 piekāpās Helsinku «Jokerit» no Somijas.

Rīgas «Dinamo» sastāvs cīņai ar «Sibirj»

Vārtsargi: #30 Joākims Ēriksons (#36 Jakubs Sedlačeks);

Aizsargi: #9 Krišjānis Rēdlihs (A) - #16 Stīvens Seigo, #58 Guntis Galviņš - #84 Tomāšs Kundrāteks, #11 Kristaps Sotnieks - #3 Ēriks Ševčenko, #23 Aleksandrs Jerofejevs;

Uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš (C) - #43 Tims Sestito (A) - #19 Miķelis Rēdlihs, #22 Ville Leino - #87 Gints Meija - #70 Miks Indrašis, #17 Kaspars Saulietis - #55 Fēliks Šucs - #13 Gunārs Skvorcovs, #12 Roberts Locāns - #21 Armands Bērziņš - #32 Edgars Kulda.

Komandas dodas laukumā. Tiek atskaņotas Latvijas un Krievijas himnas.

Spēle sākusies!

Pirmās divas minūtes aizritējušas bez bīstamiem uzbrukumiem.

1:0 vārti! Mājinieki atklāj rezultātu. Žafjarovs nodemonstrē lielisku ripas kontroli un piespēlē uz tālu stabiņu Šalunovam, kas zibenīgi met, gūstot savus ceturtos vārtus sezonā.

Šalunovs vēlreiz labi saspēlējās ar Žafjarovu un izveido bīstamu momentu uz rīdzinieku vārtiem.

«Sibirj» komandai divu minūšu noraidījums par skaitliskā sastāva pārkāpumu. «Dinamo» pirmais vairākums šajā duelī.

Rīgas «Dinamo» vairākumu nespēj izmantot. Kaut gan pāris labi metieni izdevās.

«Sibirj» divi hokejisti iziet pret vienu «Dinamo» aizsargu. Teicami darbojās Ēriksons, atvairot Šalunova metienu.

Mājinieki turpina dominēt, taču rezultātu dubultot pagaidām neizdodas.

Labu saspēli savā starpā nodemonstrē Dārziņš un M.Rēdlihs. Līdz vārtu guvumam nedaudz pietrūkst.

Pirmais mazākums «Dinamo». Minūti un 25 sekundes līdz pirmās trešdaļas beigām noraidījumu nopelna Fēliks Šucs.

Pirmais periods noslēdzies. Otro puslaiku mēs sāksim četratā pret pieciem «Sibirj» spēlētājiem.

Komandas atgriežas laukumā, cīņa ir atsākusies.

Sotnieks savā aizsardzības zonā kļūdās un izveidojas bīstams moments uz «Dinamo» vārtiem. Ēriksons izglābj situāciju, izsitot ar nūju pretiniekam ripu.

Labi uzbrūk Rīgas «Dinamo» otrais (Leino-Meija-Indrašis) virknējums. Taču «Sibirj» aizsargi darbojās droši, neatļaujot gūt vārtus.

Otrajā trešdaļā aizvadītas septiņas minūtes. Rezultāts 1:0 mājinieku labā.

K.Rēdlihs par pretinieku klupināšanu dodas uz noraidīto soliņu. «Sibirj» otrais vairākums šajā mačā.

Mājinieki nespēj realizēt pārsvaru.

Bīstams moments pie «Sibirj» vārtiem. «Dinamo» hokejisti ar spēku centās iedzīt ripu vārtos.

Vēl viens mazākums «Dinamo». Šoreiz sodīts tiek aizsargs Tomāšs Kundrāteks.

Novosibirskas spēlētāji nespēj gūt vārtus vairākumā. Līdz perioda beigām nepilnas četras minūtes.

Vairākums rīdziniekiem. Oļegs Gubins iesit Galviņam un tiek sodīts.

Indrašis teicami uz malu piespēlē Kundrātekam, kas nekavējoties izdara metienu un trāpa ar ripu pa «Sibirj» vārtsarga Salaka ķiveri.

M.Rēdlihs savāra ziepes. Vairākumā rīdzinieku rezultatīvākais uzbrucējs centās apspēlēt pretinieku un viņam izsita ripu. Tas viss beidzās ar M.Rēdlihu noraidījumu.

2:0 vārti! Sergejs Šumakovs ar spēcīgu metienu no iemetiena apļa dubulto pārsvaru. Līdz perioda beigām 25 sekundes.

Nospēlētas 40 minūtes. Komandas dodas uz 15 minūšu pātraukumu.

Sākusies trešā trešdaļa!

Šumakovs izlaužas uz «Dinamo» vārtiem un Meija viņu neatļauti kavē. Rīdziniekiem atkal jāizstāvas.

Gints Meija pamet noraidīto soliņu un mirkli vēlāk «Sibirj» uzbrucējs Dmitrijs Moņja nopelna sodu.

Kari Heikilas padotajiem neizdodas atklāt rezultātu.

Rīdzinieki uzņem apgriezienus un lēnām pārņem spēles iniciatīvu.

3:0! Aleksejs Butuzovs izlaužas uz «Dinamo» vārtiem un ar plaukstas metienu triec ripu tīklā.

Līdz pamatlaika beigām atlikušas deviņas minūtes un 21 sekunde.

Sergejs Gimajevs pie «Sibirj» vārtiem rupji apietas ar Saulieti un saņem 2 minūšu sodu.

Vairākums netiek izmantots. Līdz spēles beigām četras minūtes.

3:1 vārti! «Dinamo» samazina pārsvaru. Gunārs Skvorcovs apspēlē divus aizsargus, ietur pauzi, nogulda Salaku un gūst vārtus.

Līdz pamatlaika beigām 57 sekundes.

Vladimirs Rots iemet tukšos vārtos un liek punktu šajai spēlei! «Sibirj» uzvar ar 4:1!

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009