25.09.2014. 21:58
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas Dinamo ceturtdien otrajā mājas spēļu sērijas mačā ar 0:1 (0:0; 0:0; 0:0; 0:0; 0:1) pēcspēles metienos piekāpās Podoļskas Vitjaz hokejistiem. Vienīgos vārtus pēcspēles sērijā viesiem guva zviedrs Mario Kempe.

Pēc šī mača ar 12 punktiem deviņos mačos rīdzinieki nu atkāpušies uz 8.vietu Rietumu konferencē, sev priekšā palaižot tieši Vitjaz (12; 8).

Rīdzinieki sāka visai aktīvi, mača 5.minūtē iegūstot arī pirmo iespēju vairākumā. Skaitlisko pārsvaru pārvērst pirmajā vārtu guvumā gan neizdevās, bet uzreiz pēc tam jau sekoja pirmā bīstamā epizode pie Jakuba Sedlāčeka sargātajiem mājinieku vārtiem. Pēc Gunāra Skvorcova noraidījuma drīz vien mazākumā palika rīdzinieki, taču spēja izveidot ļoti bīstamu pretuzbrukumu un arī Sedlačeks vārtos bija teicams. Perioda otrajā pusē pieauga Dinamo spiediens, dažu minūšu laikā piespiežot viesus divas reizes pārkāpt noteikumus, taču vairākumā atkal savas iespējas izmantot neprata. Lai gan iespējas gūt vārtus vēl bija abām komandām, droši spēlēja abi vārtsargi - Sedlāčeks un Sateri. Bez gūtiem vārtiem pēc pirmajām 20 minūtēm.

Otrais periods sākās ar ļoti bīstamu Laura Dārziņa metienu, ripai trāpot vispirms pa vienu, bet pēc tam pa otru vārtu stabiņu. Pa pretinieku vārtu līniju slīdošo ripu vārtos iebakstīt mūsējiem tomēr neizdevās. Arī turpinājumā Dinamo centās uzspiest savu spēli, kas vairākumā epizožu arī izdevās, tomēr vārtus neviena no komandām pirmajās 40 minūtēs tā arī neguva.

Trešā trešdaļa ritēja samērā piesardzīgi, pie labākām vārtu gūšanas iespējām tomēr tiekot laukuma saimniekiem (Hossa, Vidells). Perioda otrajā pusē dažbrīd sākās īsts skrien un met hokejs, sešas minūtes pirms pamatlaika beigām Dinamo tiekot pie ceturtā vairākuma mačā. Visi dinamiešu centieni gan atkal atdūrās pret Sateri vai viņa sargāto vārtu konstrukciju, arī vienādos sastāvos uzvaru pamatlaikā izraut neizdevās.

Lai gan papildlaiks aizritēja vārtu gūšanas iespējām bagātā spēlē, vārtsargi ne bez veiksmes palīdzības tika galā ar visiem raidījumiem, liekot mačam turpināties pēcspēles metienu sērijā. Tajā vienīgais precīzais metiens viesu līderim Mario Kempem, bet mūsējo rindās neprecīzi metieni Laurim Dārziņam, Linusam Videllam un Mikam Indrašim.

Rīdzinieku treneri mačam pieteica 21 spēlētāju (divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 12 uzbrucējus). Kājas muskuļa savainojuma dēļ nespēlēja Milans Jurčina, tāpat savainojums uz divām nedēļām ārpus sastāva atstājis arī Andri Džeriņu. Vārtus sargāja Jakubs Sedlāčeks.

Mājas spēļu sēriju Latvijas komanda noslēgs sestdien, kad pārbaudīs spēkus pret Vladivostokas Admiral.

KHL regulārais čempionāts. 2014.gada 25.septembris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Podoļskas Vitjaz 0:1 (0:0; 0:0; 0:0; 0:0; 0:1)

Vārti: 65:00 Kempe (p.m.) 0:1;

Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks - Hari Sateri

Metieni: 33-26

Soda minūtes: 4-8

Skatītāji: 4280

Dinamo sastāvs:

Vārtsargi: #36 Sedlāčeks (#31 Masaļskis); Aizsargi: #9 K.Rēdlihs - #44 Cibuļskis, #5 Genovejs - #27 Pujacs (K), #11 Sotnieks - #7 Porejs, #61 Augstkalns; Uzbrucēji: #10 Dārziņš - #55 Vidells - #19 M.Rēdlihs, #81 Hossa - #24 Ščastļivijs – 70 Indrašis, #87 Meija - #95 Upītis - #47 Cipulis, #17 Saulietis - #96 Bičevskis - #13 Skvorcovs.