17.09.2013. 20:09
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas Dinamo pirmajā no četru mājas spēļu sērijas mačiem pēc pirmās trešdaļas ar rezultātu 0:1 zaudē Kazaņas Ak Bars vienībai, vēsta aģentūra LETA.

Maču tiešraidē iespējams vērot kanālā TV6.

Kazaņas kluba labā vārtus guva Janne Pesonens.

Maču aktīvāk sāka laukuma saimnieki, kas jau ceturtajā minūtē tika pie iespējas spēlēt vairākumā. Lai arī Dinamo pie pretinieku vārtiem radīja lielus draudus, Konstantīns Baruļins tā arī netika pārspēts. Atgriežoties pilnos sastāvos, Ak Bars turpināja piekopt pretuzbrukumu hokeju, kas astotajā minūtē deva rezultātu - pie Mīkaela Telkvista sargātajiem vārtiem ripu ieguva Pesonens, kurš veikli apslidoja vārtus un pamanījās raidīt ripu tīklā. Pēc zaudētājiem vāriem Dinamo hokejistu uzbrukumu centieni jūtami mazinājās.

Piecas minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām Dinamo vēlreiz tika pie iespējas spēlēt vairākumā. Laba iespēja izcelties bija Marcelam Hosam, tomēr ripa no viņa acu priekšas pēdējā brīdī tika izsista. Pēc neizmantotā vairākuma neviena no komandām pie iniciatīvas turpmākajās minūtēs netika, lai arī bīstamās metiena pozīcijās nonāca gan Vitālijs Pavlovs, gan Sandis Ozoliņš. Mazliet vairāk nekā minūti pirms trešdaļas beigām noraidīts tika Pols Šekura, tomēr mazākumā rīdzinieki bija pārliecinoši.

Salīdzinot ar iepriekšējo spēli, Dinamo sastāvā atkal ir izmaiņas. Otrajā maiņā kopā ar Andri Džeriņu un Gintu Meiju spēlē Aleksandrs Ņiživijs, kura dalība šīsdienas spēlē gan iepriekš tika apšaubīta, bet maču slimības dēļ izlaiž Mārtiņš Cipulis. Kā septītais aizsargs spēlei pieteikts Edgars Siksna.

Pēdas savainojumu pašlaik ārstē Dinamo slovāku uzbrucējs Marcels Haščāks.

Rīgas Dinamo komanda tikusi pie punktiem visās piecās līdz šim aizvadītajās sezonas spēlēs, izcīnot četras uzvaras. Jaunās sezonas ievadā rīdzinieki spējuši iegūt 13 no maksimāli iespējamajiem 15 punktiem, kas ir vienības visu laiku labākais starts tās pastāvēšanas vēsturē.

Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas Dinamo pašlaik ar 13 punktiem ieņem trešo vietu, bet Ak Bars Austrumu konferencē ar desmit punktiem ir otrajā pozīcijā.

Ar šo spēli Rīgas Dinamo uzsāk četru mājas spēļu sēriju. Turpinājumā Arēnas Rīga ledus laukumā būs jāspēkojas arī ar Mārtiņa Karsuma pārstāvēto līgas čempioni Maskavas Dinamo, ko trenē Latvijas speciālisti Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, Aināra Podziņa pārstāvēto Podoļskas Vitjaz vienību un Ņižņijnovgorodas Torpedo, ko vada cits Latvijas speciālists Pēteris Skudra.

Šajā KHL sezonā spēlē 28 komandas, kas sadalītas četrās divīzijās, pa septiņiem klubiem katrā. Katra komanda KHL regulārajā čempionātā aizvadīs 54 spēles - divas spēles (pa vienai savā laukumā un izbraukumā) ar katru līgas komandu.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļūs Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpinās Cerību kausā, ko pērn ieguva Rīgas Dinamo.

Rīgas Dinamo komandai kā minimālais mērķis izvirzīts iekļūt Gagarina kausa izcīņā.