26.01.2014. 16:33
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas Dinamo, turpinot pēdējo spēļu izbraukuma sēriju pirms gaidāmajām Soču ziemas olimpiskajām spēlēm, pēc otrās trešdaļas ar rezultātu 0:2 zaudē Kazaņas klubam Ak Bars....

Rezultātu otrās trešdaļas sestajā minūtē guva čehu uzbrucējs Jakubs Petružaleks, bet perioda pēdējā minūtē izcēlās arī Iļja Ņikuļins.

Maču abas komandas iesāka uzmanīgi, tomēr kopumā diezgan pārliecinoša iniciatīva piederēja rīdziniekiem. Pirmajā trešdaļā Latvijas komanda arī neizmantoja vienīgo vairākumu, noslēdzot to ar rezultātu 0:0. Pēc pirmās trešdaļas beigu signāla vēl kautiņā, aizstāvot vārtsargu, iesaistījās jaunais latviešu uzbrucējs Māris Bičevskis.

Otro trešdaļu Rīgas  Dinamo iesāka mazākumā, tomēr šīs divas minūtes izturēja un pēc tam turpināja cīnīties samērā sekmīgi, bet sestajā minūtē zaudēja vārtus, kad Petružaleks saņēma piespēli no aizvārtes un pārspēja savu tautieti Jakubu Sedlāčeku. Trešdaļas turpinājumā Rīgas Dinamo komanda centās pretiniekiem neatdot iniciatīvu, bet tai vēl divas reizes nācās cīnīties mazākumā. Rezultātu Ak Bars dubultoja otrās trešdaļas pēdējā minūtē, kad iemeta Ņikuļins un Rīgas  Dinamo jau nokļuva iedzinējos ar 0:2.

Cīņu pašlaik tiešraidē var vērot kanālā Viasat Sport Baltic (VSB).

Šajā mačā Rīgas Dinamo komandas sastāvā muguras savainojuma dēļ nespēlē Kails Vilsons, tāpat laukumā joprojām nav devies arī Sandis Ozoliņš. Nevar spēlēt arī Rodrigo Laviņš un Džeimijs Džonsons, kuri ir apslimuši un jau atgriezušies Rīgā, kā arī savainojumu guvušais Gunārs Skvorcovs. Savukārt izbraukumā nebija devušies ceļgala savainojumu guvušais Marcels Hosa, kā arī jau ilgstoši savainojumus ārstējošie Oskars Cibuļskis un Gints Meija.

Rīdzinieki jau šajā mačā var nodrošināt iekļūšanu Gagarina kausa izcīņā. No devītās vietas īpašnieces Mitišču Atlant to šķir 17 punkti, bet abām vienībām regulārajā čempionātā atlicis aizvadīt pa sešiem mačiem. Līdz ar to šo sešu spēļu laikā maksimāli iegūstami ir 18 punkti, bet Rīgas Dinamo cīņā pret Ak Bars jātiek vismaz pie diviem punktiem, lai bez liekiem jautājumiem kvalificētos izslēgšanas spēlēm.

Kā zināms, pirmajā no četrām izbraukuma spēļu sērijas cīņām Rīgas Dinamo Podoļskā ar rezultātu 2:6 piekāpās vietējam Vitjaz klubam, savukārt pēcāk tika pieveikta KHL čempionvienība Maskavas Dinamo.

Pēc spēles ar Ak Bars hokejistiem, Rīgas vienība atlikušajā izbraukuma spēlē tiksies ar Ņižņijnovgorodas Torpedo komandu, kuras galvenais treneris ir latvietis Pēteris Skudra. Pēc šiem mačiem būs pārtraukums, kas saistīts ar Soču olimpiskajām spēlēm. Pēc tām tiks aizvadītas pēdējās trīs regulārā čempionāta mājas spēles un viens izbraukuma mačs.

Desmit janvāra spēlēs Dinamo pamīšus tikuši pie piecām uzvarām un pieciem zaudējumiem. Savukārt Ak Bars spēlētāji pēdējās sešās spēlēs izcīnījuši trīs panākumus.

Abu komandu iepriekšējā tikšanās reizē 17.septembrī pārāki ar 3:1 Rīgā bija Kazaņas vienības spēlētāji.

Ak Bars vienība Austrumu konferences kopvērtējumā ar 49 cīņās iekrātiem 94 punktiem ieņem trešo vietu un ir nodrošinājusi dalību izslēgšanas spēlēs.

Savukārt ar 83 punktiem 48 spēlēs Latvijas klubs šīs konferences kopvērtējumā atrodas septītajā pozīcijā, bet no ceturtās vietā esošās Oskara Bārtuļa pārstāvētās Ukrainas vienības Doņeckas Donbass to šķir vien divi punkti. Tikmēr astotās vietas īpašnieki Jaroslavļas Lokomotiv atpaliek par 11.

Ukrainas klubs jau ir nodrošinājis vietu izslēgšanas spēlēs.

Šajā KHL sezonā spēlē 28 komandas, kas sadalītas četrās divīzijās, pa septiņiem klubiem katrā. Katra komanda KHL regulārajā čempionātā aizvadīs 54 spēles - divas spēles (pa vienai savā laukumā un izbraukumā) ar katru līgas komandu.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļūs Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpinās Cerību kausā, ko pērn ieguva Rīgas Dinamo.

Rīgas Dinamo komandai kā minimālais mērķis izvirzīts iekļūt Gagarina kausa izcīņā.

Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa