08.12.2013. 18:29
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas Dinamo pēc otrās trešdaļas ar rezultātu 4:2 uzvar sacensību šā brīža vadošo komandu Sanktpēterburgas SKA.

Līdz cīņas vidum Rīgas Dinamo izvirzījās vadībā ar 4:0, precīzi metot Marcelam Hosam, Jurim Upītim, Georgijam Pujacam un Mikam Indrašim, tomēr otrās trešdaļas beigās SKA divus vārtus atspēlēja, izceļoties Jevgēņijam Ketovam un Antonam Burdasovam.

Jau devītajā sekundē SKA komandai bija pirmais vārtu gūšanas moments, bet rezultāts tika atklāts vēl pirmajā minūtē, kad pēc Kaila Vilsona piespēles pretuzbrukumā nekļūdīgs bija Hosa. Arī turpinājumā mačs bija ātrs, skatāms un daudziem vārtu gūšanas momentiem, bet Rīgas Dinamo vārtos savā astotajā mačā šosezon sekmīgs allaž bija Jakubs Sedlāčeks.

Otrā trešdaļa sākās vēl graujošāk - divus vārtus rīdzinieki guva pirmo divu nomaiņu laikā. Sākotnēji 16.sekundē Upītis saņēma lielisku piespēli no Vilsona, bet vēl pēc 23 sekundēm Pujacs ieslidoja pretinieku zonā un izdarīja metienu uz vārtiem, kas bija nekļūdīgs, rezultātam kļūstot 3:0. Zīmīgi, ka Upītim un Pujacam tie bija pirmie precīzie metieni šosezon.

Pēc šāda uzliesmojuma Dinamo komanda nomierinājās un uz vairākām minūtēm iniciatīvu pārņēma SKA hokejisti, tomēr vārtos lieliski darbojās Sedlāčeks, bet trešdaļas vidū mājinieki panāca jau 4:0 - pēc Marcela Haščāka piespēles no aizvārtes rezultatīvi meta Indrašis. Pēc ceturtajiem vārtiem mačs kļuva mierīgāks un tas nospēlēja par labu SKA - piecas minūtes pirms trešdaļas beigām pretuzbrukumā Ketovs izslidoja viens pret Sedlāčeku un šoreiz viņam tomēr izdevās ieslidināt ripu vārtos, samazinot deficītu līdz 1:4.

Turklāt ar to vēl trešdaļa nebeidzās - trīs minūtes pirms trešdaļas beigām pēc tālas Maksima Čudinova piespēles viens pret vārtiem izslidoja Burdasovs un vēlreiz Sedlāčeks kapitulēja. Līdz ar to pirms pēdējām 20 minūtēm Rīgas Dinamo bija vadībā ar rezultātu 4:2.

Cīņu no Arēna Rīga tiešraidē iespējams vērot kanālos TV6 un KHL TV.

Rīgas Dinamo vārtus šajā mačā sargā Jakubs Sedlāčeks. Aizsardzībā sastāvā atgriezies Georgijs Pujacs, bet uzbrukumā - Marcels Haščāks.

Rīgas Dinamo visas septiņas decembrī paredzētās spēles aizvadīs savā laukumā. Pirmā no tām norisinājās iepriekšējās nedēļas izskaņā, kad rīdzinieki piekāpās Mitišču klubam Atlant ar rezultātu 1:2, bet trešdien atgriezās uz uzvaru takas, ar 4:1 pārspējot Jaroslavļas Lokomotiv, ko pārstāv latviešu uzbrucēji Miķelis Rēdlihs un šobrīd savainotais Jānis Sprukts. Rīdzinieki piektdien gan neizmantoja labu iespēju tikt pie vēlas vienas uzvaras, kad ar 1:2 piekāpās vienai no vājākajām Rietumu konferences komandām Čerepovecas Severstaļ.

Turpinājumā Rīgas Dinamo nākamajā piektdienā būs jātiekas ar Laura Dārziņa pārstāvēto Čeļabinskas Traktor komandu. Tad rīdziniekiem spēles gaidāmas vien pēc Ziemassvētkiem, bet janvārī komanda sāks ļoti saspringtu spēļu maratonu pirms Soču olimpiskajām spēlēm.

Rīgas klubs ar izcīnītiem 62 punktiem 34 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā atkritis uz piekto vietu, bet tikpat punktu ir arī augstāk esošajām Doņeckas Donbass klubam ar Oskaru Bārtuli ierindā un Maskavas CSKA.

Tikmēr SKA hokejisti ar 75 punktiem 35 spēlēs ir Rietumu konferences un visas līgas līderi. Piektdien komanda pārtrauca sešu uzvaru sēriju, kad ar 0:2 viesos piekāpās CSKA vienībai.

Šajā KHL sezonā spēlē 28 komandas, kas sadalītas četrās divīzijās, pa septiņiem klubiem katrā. Katra komanda KHL regulārajā čempionātā aizvadīs 54 spēles - divas spēles (pa vienai savā laukumā un izbraukumā) ar katru līgas komandu.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļūs Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpinās Cerību kausā, ko pērn ieguva Rīgas Dinamo.

Rīgas Dinamo komandai kā minimālais mērķis izvirzīts iekļūt Gagarina kausa izcīņā.