06.10.2016. 21:02
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) pēdējā vietā esošā Rīgas Dinamo šodien savā laukumā pēc otrā perioda ar rezultātu 2:2 spēlē neizšķirti ar Jaroslavļas Lokomotiv komandu, kurā par vārtsargu treneri strādā bijušais Latvijas valstsvienības ripu ķērājs Sergejs Naumovs.

Dinamo labā vārtus guva Patriks Malens un Koltons Gilīss, bet viesu rindās ar precīziem metieniem atzīmējušies Jegors Korškovs un Deniss Mosaļovs.

Abas komandas maču iesāka pasīvi, pirmajās minūtēs ar bīstamiem uzbrukumiem neizceļoties. Pēc nospēlētām minūtēm Dinamo komandas kapteinis Gints Meija pēc aktīvas spēles aizvārtē nonāca metiena pozīcijā, taču pretinieku rindās savu uzdevumu augstumos bija Aleksejs Murigins. Pēc dažām minūtēm rīdzinieku aizsargs Georgijs Pujacs par klupināšanu saņēma divu minūšu noraidījumu, un Lokomotiv vajadzēja vien 18 sekundes vairākumā, lai atklātu mača rezultātu. Pēc atkārtota metiena izcēlās aizsargs Korškovs.

Tiesa, nedaudz vairāk kā minūti vēlāk noteikumus pārkāpa viesi, taču mājinieki viena spēlētāja pārsvaru neizmantoja, turklāt Lokomotiv perioda vidū guva otros vārtus, izceļoties Mosaļovam. Taču nepagāja ilgs laiks, kad arī Rīgas hokejisti atbildēja ar precīzu metienu. Vārtus Dinamo labā guva Malens, kurš ar spēcīgu šāvienu no iemetienu apļa pārspēja Muriginu. Piecas minūtes pirms perioda beigām mājinieki aktīvi spēlēja pretinieku aizsardzības zonā, par ko nopelnīja divu minūšu vairākumu.

Viena spēlētāja pārsvaru Dinamo rindās izmantoja Gilīss, kurš pielika nūju vārtu virzienā mestajai ripai un panāca neizšķirtu. Arī vienādos sastāvos Latvijas komandas hokejisti metās uzbrukt pretinieku vārtiem, taču perioda beigu svilpe pārtrauca veiksmīgi uzsākto kursu.

Arī turpinājumā Dinamo nekautrējās būt aktīvi, taču rezultāts nesekoja, pie tam pēc J.Rēdliha noraidījuma laukuma saimnieki nonāca mazākumā. Pēc šī mazākuma mājinieki dabūja spēlēt vēl nepilnas divas minūtes četratā pret pieciem, jo nopelnīja mazākumu par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Vairākumā Jaroslavļas hokejisti vērpa uzbrukumus, turklāt vienā momentā tikai veiksme glāba Dinamo no vārtu zaudējuma. Pēc diviem mazākumiem pēc kārtas nedaudz noplaka rīdzinieku aktivitāte, taču vēlāk tā tika atgūta. Vispirms no tuvas distances tikai nedaudz pāri vārtu stūrim meta Pjotrs Ščastļivijs, bet nedaudz vēlāk no zilās līnijas bīstami meta arī Meija.

Pēc tam tika nopelnīts jau trešais noraidījums periodā, ko Lokomotiv centās izmantot, taču Sedlāčeks prasmīgi glāba Rīgas klubu no vārtu zaudējumu. Arī trešdaļas pēdējā minūtē viesi turpināja uzbrukt, bet atgūt vadību viņiem neizdevās.

Pēc traumas izārstēšanas Dinamo rindās atgriezies Pujacs, bet šajā mačā dēļ diviem kautiņiem pēc kārtas nevar piedalīties Tims Sestito. Savukārt Edgars Kulda atgriezies no savainoto spēlētāju saraksta, bet šai spēlei netika pieteikts.

Maču tiešraidē vērot televīzijas kanālā TV 6.

Rīdzinieki aizvada trīs mājas spēļu sēriju, kuru iesāka pirmdien ar 2:4 zaudējot Mārtiņa Karsuma pārstāvētajai Maskavas Dinamo.

Normunda Sējēja trenētā komanda cieta piekto zaudējumu pēc kārtas un desmito pēdējos 11 mačos, kas komandai jau kādu laiku neļauj pamest pēdējo vietu ne tikai Rietumu konferencē, bet arī visā līgā.