28.09.2012. 20:30
Trīs maču zaudējumu sēriju piektdien pārtrauca Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Rīgas «Dinamo» komanda, kas savā laukumā ar 5:4 apspēlēja Maskavas «Spartak» hokejistus. Uzvaras vārtus Latvijas komandas labā guva Guntis Galviņš, kurš ieguva balvu kā mača labākais spēlētājs.

Mačs sākās mierīgā tempā un daudz bīstamu momentu nebija, bet spēles septītajā minūtē viesi palika mazākumā, par ko ātri vien tika sodīti. Rīdziniekiem vairākuma realizācijai bija nepieciešamas 52 sekundes, kad pēc lieliskas Mārtiņa Karsuma piespēles ripu jau tukšos vārtos raidīja Džonsons - 1:0.

Mirkli pēc gūtiem vārtiem arī «Dinamo» palika mazākumā, tomēr «Spartak» hokejistiem neizdevās panākt neizšķirtu, bet pirmās trešdaļas 12.minūtē uz noraidīto soliņu devās Karsums un šoreiz viesiem bija nepieciešamas vien 28 sekundes, lai izlīdzinātu rezultātu. Latvijas kluba vārtsargs Mīkaels Telkvists atsista ripu vārtu priekšā, kur acīgākais izrādījās Ružička, kurš to ieslidināja vārtos.

Turpinājumā cīņas gaita bija līdzīga, bet trīs minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām «Spartak» komanda vēlreiz palika mazākumā un arī šoreiz «Dinamo» hokejistiem izdevās gūt vārtus - Žirū izslidoja no vārtu aizmugures un no pašās vārtu priekšas raidīja ripu starp «Spartak» komandas vārtsarga Sergeja Borisova kājsargiem.

Otrā trešdaļa rīdziniekiem sākās ļoti veiksmīgi, jo jau pēc nospēlētām divām minūtēm mājinieki panāca divu vārtu pārsvaru, kad pēc teicamas Ginta Meijas piespēles Džeriņš ar labu metienu neatstāja nekādas cerības «Spartak» vārtsargam - 3:1. Pēc divām minūtēm Maskavas klubam izdevās vienus vārtus atgūt, kad pēc Šefera metiena neveiksmīgi nospēlēja Telkvists, kurš ripu nespēja notvert savā ķērājcimdā.

Tiesa, panākt neizšķirtu viesiem gan neizdevās, jo jau pēc pusotras minūtes «Dinamo» atjaunoja divu vārtu pārsvaru, kad pēc Elvija Biezā piespēles zibenīgu metienu pa vārtiem veica Karls, pārspējot «Spartak» komandas vārtsargu - 4:2. Jāizceļ, ka šis Karlam bija pirmais rezultativitātes punkts šajā sezonā.

Pēc ceturtajiem zaudētajiem vārtiem «Spartak» veica vārtsargu maiņu, Borisova vietā laukumā sūtot Maiku Mērfiju, bet turpinājumā cīņa bija līdzīga un abām komandām bija vairākas labas iespējas gūt vārtus, taču teicami spēlēja vārtsargi un rezultāts nemainījās.

Piecas minūtes pirms otrās trešdaļas beigām viesiem izdevās pietuvoties līdz 3:4, kad pēc lieliskas Valērija Pokrovska piespēles ne mazāk lielisku metienu vārtu augšējā stūrī izpildīja Petrovs, trešo reizi pārspējot «Dinamo» vārtsargu.Atlikušajā spēles otrās daļas laikā mača temps bija mierīgs un rezultāts vairs nemainījās.

Trešā trešdaļas ievadā abas komandas spēlēja diezgan mierīgi un bīstamu momentu nebija, bet mača 48.minūtē uz noraidīto spēlētāju soliņu devās Krišjānis Rēdlihs. Šī vairākuma realizācijai viesiem bija nepieciešamas vien desmit sekundes, kad Ružička bija precīzs no iemetiena apļa, panākot neizšķirtu 4:4.

Turpinājumā starp abu komandu spēlētājiem parādījās nelieli asumi un saķeršanās, kuru dēļ septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām abpusēju noraidījumu izpelnījās Žirū un Petrovs. Šāda situācija veiksmīgāka izrādījās «Dinamo» komandai, jo 54.minūtē Galviņš veica reidu pa visu laukumu un ieslidoja pretinieku aizsardzības zonā, kur izdarīja spēcīgu un arī precīzu metienu, izvirzot rīdziniekus vadībā ar 5:4.

Cīņas beigu daļā pārsvars piederēja «Spartak» hokejistiem, kuri izmisīgi centās vismaz izlīdzināt rezultātu, bet to izdarīt neļāva pat sestā spēlētāja sūtīšana laukumā. Rīdzinieki mača pēdējās minūtēs ļoti pašaizliedzīgi aizsargājās un nosargāja minimālo pārsvaru, svinot trešo uzvaru pamatlaikā šosezon.

Vārtu guvēji: 1:0 Džeimijs Džonsons (M.Karsums, M.Indrašis) (6:54, vair.), 1:1 Štefans Ružička (Bodrovs, Bušajevs) (12:22, vair.), 2:1  Aleksandrs Žirū (P.Šehura) (19:01, vair.), 3:1 Andris Džeriņš (Meija, Ņiživijs) (22:13), 3:2 Andrejs Šefers (Varoņins, Radivojevičs) (24:17), 4:2 Metjū Karls (Bičevskis, Biezais) (26:01), 4:3 Oļegs Petrovs (Pakrovskijs, 35:03), 4:4 Štefans Ružička (Petrovs, Šefers) (47:41, vair.), 5:4 Guntis Galviņš (53:55).

Rīgas «Dinamo» - Maskavas «Spartak» 5:4 (2:1, 2:2, 1:1).

Soda minūtes: 8 - 6

Metieni: 35 - 24

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs

Vārtsargi: Mikaēls Telkvists (Māris Jučers).

Aizsargi: Guntis Galviņš, Krišjānis Rēdlihs, Matjē Karls, Kristaps Sotnieks, Oskars Cibuļskis un Jēkabs Rēdlihs.

Uzbrucēji: Mārtiņš Karsums, Džeimijs Džonsons, Miks Indrašis, Aleksandrs Ņiživijs, Aleksandrs Žirū, Andris Džeriņš, Gints Meija, Elvijs Biezais, Māris Bičevskis, Pols Ščehura, Raitis Ivanāns un Kaspars Daugaviņš.

Abām komandām ilgas zaudējumu sērijas

Reklāma Divu spēļu mājas sēriju Pekas Rautakallio vadītā vienība sāks pēc trim izbraukuma spēlēm, kurās «Dinamo» komanda piedzīvoja trīs zaudējumus, izcīnot tikai vienu punktu, kad 1:2 pēcspēles metienos piekāpās Miķeļa Rēdliha pārstāvētajai Jaroslavļas «Lokomotiv».

«Spartak» sekmes iepriekšējos mačos bijušas vēl vājākas, jo pēdējās četrās spēlēs laukumu pametuši ar zaudējuma rūgtumu. Rīgā Maskavas vienība ieradās pēc neveiksmes 2:5 Mitišču «Atlant» vienībai.

«Dinamo» sastāvā debitēs Šehura

Šonedēļ «Dinamo» sastāvu papildināja tik nepieciešamais centra uzbrucējs - kanādietis Pols Šehura. Viņš nebija vajadzīgs Prāgas «LEV», kuras rindās piedalījās vien trijos KHL čempionāta mačos, ar rezultativitāti neizceļoties. 26 gadus vecais hokejists šodien piedzīvo debiju rīdzinieku rindās.

Arī nākamo spēli Rīgas «Dinamo» aizvadīs savā laukumā, pirmdien tiekoties ar spēcīgo Baškortostānas vienību Ufas «Salavat Julajev».