10.12.2015. 21:53
Latvijas komanda Rīgas Dinamo Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā ceturtdien savā laukumā ar 4:1 (0:1, 2:0, 2:0) pārliecinoši uzvarēja Ņižņekamskas Ņeftehimik hokejistus.

Vārtus rīdziniekiem guva Edgars Kulda, Ville Leino, Kristaps Sotnieks un Gunārs Skvorcovs, bet viesiem izcēlās Andrejs Sergejevs. Zviedrs Jūakims Ēriksons Dinamo vārtos atvairīja 27 viesu metienus. Par labāko rīdzinieku rindās atzina Sotnieku.

Jau pirmajās spēles minūtēs rīdziniekus no nonākšanas iedzinējos glāba vārtu stabs, bet nākamajā epizodē jau Dinamo mēģināja atklāt spēles rezultātu, tomēr nesekmīgi. Turpinājumā mājinieki kontrolēja spēles gaitu un daudz vairāk izdarīja metienus pa pretinieku vārtiem.

Trešdaļas vidū uz noraidīto soliņa bija jādodas rīdzinieku uzbrucējam Vitālijam Pavlovam, bet viesi nespēja izmantot skaitlisko vairākumu. Tiesa, Ņižņekamskas vienībai tas izdevās, spēlējot vienādos sastāvos, kad 13.minūtē Sergejevs atklāja spēles rezultātu.

Zaudējuši vārtus mājinieki mēģināja atspēlēties, taču atlikušajās perioda sešās minūtēs viņiem tas neizdevās, turklāt pēdējā perioda minūtē Krišjānis Rēdlihs otro reizi šajā duelī atstāja Dinamo mazākumā.

Arī otro vairākumu viesi nespēja izmantot, bet rīdzinieki otro periodu iesāka ar aktīviem uzbrukumiem.

Perioda sestajā minūtē Dinamo vienības ceturtā maiņa devās ātrā pretuzbrukumā. Māra Bičevska izdarītais metiens atsitās pret vārtu stabu, bet sava maiņas biedra metienu pielaboja Edagrs Kulda, kurš izlīdzināja spēles rezultātu. Turpinājumā Rīgas komanda pirmo reizi mačā nopelnīja tiesības spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču pret labāko līgas mazākumu rīdzinieki bija bezspēcīgi.

Kad līdz otrās trešdaļas beigām bija palikušas astoņas minūtes, aktīvi Ņeftehimik vārtu priekšā nospēlēja Ville Leino, kurš jau mājiniekus izvirzīja vadībā. Guvuši vārtus, Dinamo metās uz priekšu, taču viesiem izdevās veiksmīgi aizsargāties. Piecas minūtes pirms perioda beigām komandas apmainījās ar noraidījumiem. Spēlējot četratā pret četriem, Dinamo izdevās izvirzīties trijatā pret vienu Ņižņekamskas laukuma spēlētāju, taču lielisko iespēju mājinieki neizmantoja.

Turpinājumā abas komandas pie viesu vārtiem vairākas reizes apmainījās ar asumiem, taču spēles rezultātu tas līdz perioda beigām neizmainīja, bet trešdaļas beigās Rīgas komandu mazākumā atstāja Māris Jass.

Vairākumu gan viesi nespēja izmantot, pie tam trešajā periodā paši Ņeftehimik nonāca mazākumā.

Arī šoreiz vairākumu Dinamo nerealizēja, tomēr, spēlējot jau vienādos sastāvos, aktīva atkal bija ceturtā maiņa. Cīņā vārtu priekšā pie ripas nonāca Sotnieks, kurš pārmeta ripu pāri viesu vārtsargam Ivanam Ļisutinam. Pēc trešā vārtu guvuma rīdzinieki nerimās, un pēdējā spēles minūtē Skvorcova spēcīgi mestā ripa izgāja cauri Ļisutina kājsargiem, pieliekot punktu Dinamo uzvarai.

Rīdzinieku treneri mačam pieteica 21 hokejistu (divus vārtsargus, sešus aizsargus un 13 uzbrucējus). Salīdzinot ar iepriekšējo maču, sastāvā bija notikusi tikai viena izmaiņa – aizsarga Oskara Cibuļska vietā spēlēja Aleksandrs Jerofejevs. Vārtu drošība atkal tika uzticēta Jūakimam Ēriksonam.

Rīgas Dinamo komandas sastāvs uz spēli:

Vārtsargi: #30 Joacim Eriksson (#36 Jakub Sedlaček);

Aizsargi: #84 Tomas Kundratek - #9 Krišjānis Rēdlihs, #58 Guntis Galviņš - #16 Steven Seigo, #11 Kristaps Sotnieks - #23 Aleksandrs Jerofejevs;

Uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš (K) - #72 Vitālijs Pavlovs - #19 Miķelis Rēdlihs, #13 Gunārs Skvorcovs - #43 Tim Sestito - #70 Miks Indrašis, #22 Ville Leino - #25 Andris Džeriņš - #87 Gints Meija, #5 Māris Jass - #96 Māris Bičevskis - #32 Edgars Kulda, #12 Roberts Locāns.

Kā zināms, Rīgas Dinamo bija izcīnījusi trīs uzvaras pēc kārtas, tomēr otrdien Latvijas vienība ar 2:3 pēcspēles metienu sērijā piekāpās Čeļabinskas Traktor, gan nopelnot vērtīgu punktu turnīra tabulā.

Tikmēr Ņeftehimik iepriekšējos piecos mačos izcīnījusi vienu panākumu, kad tā piektdien ar 5:3 viesos uzveica Maskavas Spartak. Turpinājumā Ņizņekamskas vienība piedzīvoja divus zaudējumus, pagājušajā mačā otrdien ar 5:6 pagarinājumā piekāpjoties Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētajai Somijas komandai Helsinku Jokerit.

Iepriekšējo savstarpējo maču komandas aizvadīja oktobra sākumā, kad rīdzinieki piedzīvoja zaudējumu izbraukumā ar 1:3.

Turpinājumā svētdien rīdzinieki savā laukumā uzņems arī Minskas Dinamo no Baltkrievijas, bet pēc tam sekos ar valstsvienību spēlēm saistītais pārtraukums. 22.decembrī rīdzinieki viesosies pie Horvātijas komandas Zagrebas Medveščak, bet gada pēdējā spēlē 28.decembrī uzņems Kaspara Daugaviņa pārstāvēto un Pētera Skudras trenēto Ņižņijnovgorodas Torpedo.

Sezonas pēdējos trijos mēnešos Rīgas Dinamo komandai atlicis kopā aizvadīt vēl tikai sešas izbraukuma spēles, bet pārējos mačus rīdzinieki aizvadīs savā laukumā.

Rīgas Dinamo ar 50 punktiem 39 mačos atrodas 12.pozīcijā Rietumu konferencē, no pirmā astotnieka atpaliekot par septiņiem punktiem.

Tikmēr Ņeftehimik ar 60 punktiem 41 cīņā ir astotā Austrumu konferencē.

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650