03.09.2015. 22:47
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas vienība Rīgas "Dinamo", noslēdzot jaunās sezonas pirmo izbraukumu sēriju, ceturtdien pagarinājumā ar 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, 0:1) piekāpās Zagrebas "Medveščak" no Horvātijas.

Latvijas komandas labā vienīgos vārtus guva Andris Džeriņš, kamēr pretiniekiem izcēlās Stefano Džiljati un Mareks Kvapils, kura kontā uzvaras vārti.

Jau pirmajā cīņas minūtē rīdziniekiem bija laba iespēja atklāt spēles rezultātu, taču vācietis Fēlikss Šics nespēja trāpīt starp "Medveščak" vārtsarga kājsargiem. Mača pirmajā trešdaļā lielāks pārsvars piederēja "Dinamo" hokejistiem, kuri turklāt piektajā minūtē tika pie vairākuma. Tā laikā tika izdarīti vairāki metieni pa Horvātijas kluba vārtiem, taču rezultāts palika neatklāts. Neilgu brīdi vēlāk rīdzinieki vēlreiz varēja spēlēt vairākumā, kas gan arī šoreiz netika izmantots, lai gan teicama izdevība bija Tomāšam Kundrātekam, bet mājiniekus glāba vārtsargs Gašpers Krošeļs, kuram šī ir debija KHL.

Vien pirmās trešdaļas otrajā pusē mājiniekiem izdevās veikt pirmo metienu uz "Dinamo" vārtiem, bet pirmajā spēles nogrieznī rezultāts tā arī palika neatklāts.

Otrajā trešdaļā "Medveščak" hokejisti spēlēja aktīvāk, turklāt tās sākumā rīdzinieku vārtsargam Jūakimam Ēriksonam nācās glābt komandu no vārtu zaudējuma. Neilgu brīdi vēlāk aiz mājinieku vārtiem sākās masveida nekārtības, jo Kaspars Saulietis aizķēra mājinieku vārtsargu, bet pēcāk Stīvens Seigo nopelnīja divu minūšu noraidījumu. Rīgas klubs mazākumu neizturēja, jo jau pēc septiņām sekundēm vārtus guva Stefano Džiljati, kurš izcēlās 28.minūtē.

Pāris minūtes vēlāk rīdzinieki divas reizes pēc kārtas tika pie iespējas spēlēt vairākumā, tomēr, par spīti lielajam Latvijas kluba pārsvaram un metienu skaitam, vārti netika gūti. Otrā perioda izskaņā noraidījumu saņēma Armands Bērziņš, bet vismaz tā lielāko daļu mājinieki nerealizēja. Tiesa, vēlāk noraidījumu izpelnījās "Medveščak", tāpēc trešā trešdaļa uzsākās, komandām spēlējot četri pret četri.

Tiesa, noslēdzošās trešdaļas sākumā rezultāts nemainījās, lai gan Lauris Dārziņš un Tims Sestito aizskrēja nesekmīgā pretuzbrukumā. Turpmākajās minūtēs pāris labas iespējas gūt vārtus bija mājiniekiem, tomēr Ēriksons palika nepārspēts. Tuvojoties pamatlaika izskaņai, komandas joprojām cīnījās līdzvērtīgi, uzbrukumiem veļoties te uz vieniem, te uz otriem vārtiem. Tomēr 52.minūtē Rīgas "Dinamo" panāca izlīdzinājumu, kad izcēlās Andris Džeriņš. Cīņas turpinājumā aizritēja līdzvērtīgs duelis, bet rezultāts vairs neizmainījās, tāpēc mačs turpinājās papildlaikā.

Jau pagarinājuma pirmajā minūtē rīdzinieki nonāca mazākumā, kad par spēli ar augsti paceltu nūju uz noraidīto soliņa devās Miks Indrašis. Vairākumu Zagrebas klubam arī izdevās izmantot, jo papildlaika otrajā minūtē ripu Ēriksons vārtos iemeta Kvapils.

Latvijas komandas vārtos šajā mačā stājies zviedrs Jūakims Ēriksons, bet ceturtajā virknējumā iekļauts uzbrucējs Edgars Kulda, kuram šī ir debija KHL.

Kā zināms, Rīgas Dinamo pagājušajā otrdienā ar uzvaru sāka astoto KHL sezonu, savā laukumā ar 3:1 pieveicot pagājušās sezonas finālisti Kazaņas Ak Bars, kamēr otrajā spēlē rīdzinieki ceturtdien papildlaikā ar 2:3 piekāpās Čerepovecas Severstaļ vienībai. Savukārt izbraukuma pirmajā spēlē svētdien Rīgas klubs viesos ar 4:0 pārspēja Minskas Dinamo, bet turpinājumā otrdien ar 0:5 kapitulēja Maskavas CSKA hokejistiem.

Tā kā septembra sākumā Arēnā Rīga risināsies Eiropas čempionāts basketbolā, turpinājumā pēc pāris dienu pauzes Rīgas Dinamo arī dosies sezonas tālākajā braucienā, viesojoties pie Novokuzņeckas Metallurg, Novosibirskas Sibirj, Habarovskas Amur un Vladivostokas Admiral.

Sezonas trešo maču savā laukumā rīdzinieki aizvadīs vien 17.septembrī, sacenšoties ar Podoļskas Vitjaz.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā pašlaik Rīgas "Dinamo" ar astoņiem punktiem piecos mačos ieņem septīto pozīciju, bet "Medveščak" ar 11 punktiem kļuvuši par konferences līderiem.