27.08.2013. 21:51
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas Dinamo savās mājās notiekošā Latvijas Dzelzceļa kausa izcīņas A apakšgrupas otrajā mačā otrdien ar 2:3 (2:0; 0:2; 0:0; 0:1) piekāpās Krievijas vienībai Kazaņas Ak Bars. Vārtus rīdziniekiem guva Miks Indrašis un Juris Upītis.

Par spīti neveiksmei Dinamo saglabā izredzes iekļūt Latvijas Dzelzceļa kausa  finālā - viss būs atkarīgs no Ak Bars un Jaroslavļas Lokomotiv trešdienas spēles. Pēc divām spēlēm rīdziniekiem ir četri punkti, Kazaņai divi (vienā mačā), bet Lokomotiv vienīgajā spēlē pie punktiem nav tikuši.

Jau pēc spēlētām 49 sekundēm rīdzinieki palika mazākumā, taču divas minūtes ne bez grūtībām izdevās izturēt. Kādā no epizodēm Dinamo vārtsargs Jakubs Sedlāčeks pēdējā mirklī ripu izsita no vārtu līnijas. Tikmēr savainojumu guva Marsels Hosa, kurš pašaizliedzīgi metās ripas ceļā. Turpmākajās minūtēs ripu jau vairāk kontrolēja laukuma saimnieki, Dinamo otrā maiņa veica bīstamu reidu trijatā pret diviem aizsargiem, bet Ņiživija metiens nebija precīzs. Drīz vien mājinieki atklāja rezultātu - spēles 8.minūtē pēc teicama Vilsona reida atlēkušo ripu uztvēra Indrašis, neatstājot Gariovam nekādas cerības un atklājot rezultātu otrajā mačā pēc kārtas. Pēc dažām minūtēm atkārtojās pirmdienas spēlē redzētais - arī Juris Upītis guva vārtus otrajā mačā pēc kārtas, šoreiz paliekot nepiesegts vārtu priekšā un 2:0! Atlikušajā laikā labākas izdevības gūt vārtus bija viesiem, jo Sedlāčeks vairākas reizes bīstami atsita ripu sev priekšā, tomēr allaž izkūlās no nepatikšanām. Tādējādi dinamiešiem pieklājīgs divu ripu pārsvars pēc pirmajām 20 minūtēm.

Otrā perioda pašā sākumā laba izdevība Dinamo slovāku leģionāram Haščākam, bet savā vietā Garipovs. Tikmēr trešdaļas 5.minūtē rīdzinieki viduszonā iekrita aizsardzībā un aizsargs Vasīlijs Tokranovs ar asu metienu vienu ripu atguva viesiem. Tikai divas minūtes vēlāk teicams metiens pretuzbrukumā padevās Denisam Golubevam, kurš lika Sedlāčekam kapitulēt vēlreiz - 2:2. Perioda vidū viesu aizsargam Stepanam Zaharčukam par sitienu Andrim Džeriņam soģi piesprieda 5+20 soda minūtes, tādējādi piecu minūšu vairākums rīdziniekiem. Pēdējās divas vairākuma minūtes Dinamo iespēja spēlēt pat piecatā pret trim. Tiesa, vairākums padevās diezgan haotisks, piedevām tā beigās noraidījumu izpelnījās Roberts Bukarts. Līdz trešdaļas beigām noraidījums arī Cipulim, bet 40 minūtes noslēdzās ar kaujiniecisku 2:2.

Trešā perioda ievadā Dinamo nopelnīja vairākumu pēc Krisa Burka noraidījuma, bet vēl nedaudz vēlāk viesiem par skaitliskā sastāva pārkāpumu vēl divas soda minūtes. Piecatā pret trim bija labas iespējas, bet Garipovu pārspēt nekādi neizdevās. Perioda vidū pēc teicama Kuzmenkova reida pa labo malu vienatnē pret Garipovu izrāvās Meija, tomēr šajā divcīņā uzvarēja vārtsargs. Spēles 52.minūtē pēc Vilsona noraidījuma mazākumā jau paliek mūsējie - ne bez grūtībām, bet mazākumu izdodas izturēt un pamatlaikā jāspēlē vēl septiņas minūtes. Lieliska iespēja izraut uzvaru pēdējās minūtēs bija Marselam Haščākam, kurš no pašas vārtu priekšas ripu raidīja augstu virs Garipova sargātā cietokšņa; pēc tam teicamas izdevības arī Meijam, Cibuļskim un Vilsonam, bet pamatlaiks tomēr noslēdzās neizšķirti 2:2. Pēdējās sekundēs Dinamo no zaudējuma glāba arī Sedlāčeka meistarība.

Papildlaika izskaņā Tims Stepltons apzaga Georgiju Pujacu un, izrāvies vienatnē pret Sedlāčeku, ar teicamu metienu nodrošināja Ak Bars uzvaru - 3:2.

Latvijas Dzelzceļa kausa izcīņa 2013.gada 27.augusts. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Kazaņas Ak Bars 2:3 (2:0; 0:2; 0:0; 0:1)

Vārti: 7:27 Indrašis (Vilsons, Reķis) 1:0; 12:12 Upītis (Laviņš, Cipulis) 2:0; 24:01 Tokranovs (Obuhovs) 2:1;  26:21 Golubevs (Abduļins, Lukojanovs) 2:2; 63:44 Stepltons 2:3

Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks - Emīls Garipovs

Metieni: 33-32

Soda minūtes: 8-31

Skatītāji: 7350

Dinamo: Sedlāčeks (Telkvists); Ozoliņš - K.Rēdlihs, Pujacs - Robinsons, Cibuļskis - Reķis, Sotnieks - Laviņš; Bukarts - Šehura - Indrašis, Ņiživijs - Vilsons - Hosa, Haščāks - Džeriņš - Meija, Upītis - Kuzmenkovs - Cipulis

Iepriekšējās sezonās Ak Bars komandu pārstāvēja arī Lauris Dārziņš, bet šosezon Kazaņas klubs cīnīsies bez Latvijas hokejistiem. Starpsezonā klubu pametuši arī tādi atslēgas spēlētāji kā Aleksejs Morozovs, Daniss Zaripovs, Jarko Imonens, Niko Kapanens, Deniss Kuļjāšs un citi. Vietā nākuši vairāki hokejisti ar NHL pieredzi - uzbrucēji Aleksandrs Burmistrovs, Tomašs Vinkūrs, viens no Minskas pērnās sezonas līderiem Tims Stepltons. Tāpat komandā spēlēs ilggadējais Torpedo līderis Mihails Varnakovs un jaunais aizsargs Aleksandrs Osipovs, kurš pagājušajā sezonā paspēja uzspēlēt pat trīs komandu kreklos - Amur, Atlant un tad arī SKA. Vairāki hokejisti gan izsaukti uz nacionālajām izlasēm.

Pagājušajā sezonā Ak Bars aizkļuva līdz Austrumu konferences finālsērijai, kurā ar 3-4 atzina tieši Dārziņa jaunā kluba Čeļabinskas Traktor pārākumu.

Starpsezonā Rīgas Dinamo komanda ar Ak Bars jau reizi ir tikusies, kad turnīrā Prāgā izcīnīja panākumu pagarinājumā ar rezultātu 3:2.

Pirms tam otrdien B apakšgrupas spēlē Minskas Dinamo spēkojās ar Sanktpēterburgas SKA hokejistiem.

SKA uzvarēja ar 3:0 un kā pirmie sasniedza finālu. Tikmēr Minskas hokejisti par otro vietu grupā spēkosies ar Prāgas Lev.

Komandas turnīra pirmajā kārtā ir sadalītas divās apakšgrupās pa trim vienībām, kas savā starpā līdz trešdienai izspēlēs apļa turnīru, bet turnīra pēdējā dienā ceturtdien tiks aizvadītas spēles par vietām ar otras grupas komandām.

Jau zināms, ka ceturtdien Rīgas Dinamo spēle jebkurā gadījumā sāksies plkst.20.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230